Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
MTR je napisao(la):
jbt ko da se voze Aventadori , pomislio sam u jednom momentu da sam na Teamspeed forumu :lol:

Ma jebes aventadore,formule i ta nfs sranja oni ti o ovim temama znaju manje nego mi,nemaju oni vremena razbijati bogate i suplje glavice sa ovim teskim temama :lol:


allroad je napisao(la):
Zanimljivo :D al ja i dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Rodjak ima scirocca 2.0t, 200 konja i ide sporije nego bmw koji ima 3KS manje, iako je laksi, manji, nizi.... Srdjan je prije godinu dana mozda objasnjavao zasto turbo auta imaju manji top speed (kad se radi o stock autu) u odnosu na N/A ako imaju istu snagu
Ja ti tvrdim zato sto je Sirroco plosnatiji od bmw -a.To sto je laksi i manji upravo nema nikakve veze sa max brzinom,sa ubrzanjem da.

Oba turbaci cak dizel ima veci top speed,primjeri su bezbrojni.

http://www.zeperfs.com/en/duel3306-1256.htm
 
Super Moderator
Ne znam drug, samo kazem koje je auto brze i da ne igraju ulogu samo konji. BMW-a sam na autputu u oba pravca vozio isto. Dakle 240 on nabije onda mu bas treba vremema do 250. U jednom smijeru je bila jos jedna osoba samnom, u drugom 2 osobe i 3 torbe u gepeku, gume 225/45 R17, auto preslo 45000km tada
Al evo i jos jedan prijmer recimo 325i e46 sam imao davno, prije par godina kad ja nisam jos vozacku ni imao, 2004 godina auto, 70000km presao, 5 brzina tiptronic, i ima 192 konja cini mi se al i on je krajnju imao vecu od GTI-a 2.0T npr... Poklapao je satove (250) sad nek laze 10-ak il ne znam koliko uglavnom cetvrtom brzinom ide 240, velika mana tog automatic mjenjaca je preduga cetvrta preeeeduga...
X5 3.0i, 2004 godina, 220km/h, 6 brzina manual
 
Član
e 46 ima otpor zraka samo oko 0.290 a Sirroco cak 0.340,jednak kao stari Golf dvica,X5 je suv i ima velik otpor zraka poput hatceva,kratak prenos i mali top speed s obzirom na konjicu i on nebi smio preci 205-210 kmh i sa snagom vecom od 200ks.
 
Kad se uspoređuju dva auta iste snage, na max brzinu 90% utjece otpor zraka, a zatim otpor guma.
Faktori kao što su masa i mjenjač su značajni samo pri ubrzanju.
Npr. Calibra (0.26) i Kadett E (cca 0.34-0.35) sa 115 ks Calibra moze uhvatit 10-15 km/h više. Samo zbog niskog koeficijenta otpora zraka.
 
Super Moderator
GTI FAN je napisao(la):
e 46 ima otpor zraka samo oko 0.290 a Sirroco cak 0.340,jednak kao stari Golf dvica,X5 je suv i ima velik otpor zraka poput hatceva,kratak prenos i mali top speed s obzirom na konjicu i on nebi smio preci 205-210 kmh i sa snagom vecom od 200ks.

Kratak mu prenos jeste al zato ima 6 brzina. Imao sam prije njega 2001 godinu al 5 brzina, isto manual i imao je malo duze brzine al je isto isao 220 po satu. Na oba su fabricke gume 235/65 r17. I oba su tad imala oko 100 000km. E46 320d karavan sam vozio 215 i nema vise obrtaja 5 brzina
E da skoda fabia 1.2 2008 godina 165 :D al onaj malo jaci 1.2. S tim da sam jednom sa rodjakom isao u split i ja vozio q7 iza njega i valjda je uhvatio neku nizbrdicu i meni pokazuje 180 a on ko veliki ide ispred mene :D a q7 sam tad vozio 210 samo probao otprilike da vidim koliko moze, mislim da jos 10 moze nabiti 3.0tdi
 
330i e46 ide do 250 km/h, a X5 sa istim motorom do cca 210, to ti je najbolji dokaz koliku ulogu u max brzini ima aerodinamika :icon_smile:;)
 
Član
Tako je porshefan ;) e kad si se vec dotakao calibre npr,uzasno mal otpor zraka ima i npr Calibra od 115 ks ima veci top speed od mog golfa 2 koji ima 140 ks i veliki otpor iako ja bolje ubrzavam do 150 kmh i laksi sam.
 
Član
Vidim da je tema opet malo živnula..zahladilo pa se konji povratili..auti idu bolje:lol:

evo ne znam jer je bilo..ali prevrtite video do 4 minute je malo raspuhivanja..do 200...ceste je bilo..ali išli smo desno :123:

iznad 180..2.0 tdi me pojeo :smajli39:

http://youtu.be/4BWrubRZi7s
 
allroad je napisao(la):
Zanimljivo :D al ja i dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Rodjak ima scirocca 2.0t, 200 konja i ide sporije nego bmw koji ima 3KS manje, iako je laksi, manji, nizi.... Srdjan je prije godinu dana mozda objasnjavao zasto turbo auta imaju manji top speed (kad se radi o stock autu) u odnosu na N/A ako imaju istu snagu

jednostavno..bmw ima veci prenos :D zato je na startu slabiji i to je to ;)
(ako su oba motora u priblizno dobrom stanju onda je samo ovo razlog)
 
Član
mozda moze ali nema ko drzati snimati nece niko da se vozi samnom ili vristi ili galami hehehe
Desavalo se da audi tt novi ide i blica zamnom kad stisnem gas ostane ko mrvica zamnom , kao i bmw 7 novi . Nakon 3-4 kilom kad usporim ljudi zastaju i dizu palac gori
I SAV TRUD I NOVAC SE TAD ISPLATI !!!!
Imak je to samo golf 2 ( to oni misle kad sustignu ) to se desavalo na auto putu zagreb karlovac ..
 
Super Moderator
black__anegllll je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Zanimljivo :D al ja i dalje stojim iza onoga sto sam rekao. Rodjak ima scirocca 2.0t, 200 konja i ide sporije nego bmw koji ima 3KS manje, iako je laksi, manji, nizi.... Srdjan je prije godinu dana mozda objasnjavao zasto turbo auta imaju manji top speed (kad se radi o stock autu) u odnosu na N/A ako imaju istu snagu

jednostavno..bmw ima veci prenos :D zato je na startu slabiji i to je to ;)
(ako su oba motora u priblizno dobrom stanju onda je samo ovo razlog)

u dobrom su stanju zato i idu koliko je deklarisano, bmw presao 70000km kad sam ga imao a scirocco od rodjaka mozda 30000km
al nije zbog toga, nema to veze, jer scirocco ima jos obrtaja al ne mrda kazaljku sa 240, nekad i 235 :D
 
Top