koliko troši golf 2 gti 8v

koliko troši golf 2 gti 8v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam prijatelja koji vozi golfa2,gti 8 v,motor nista nije pojacavan,dakle sve fabricko,i bas se nedavno zakacili oko njegove potrosnje.kaze da naspe 10KM benzina,sto je otprilike 5l malo vise,i extremne voznje (obrtaji uglavnom do blokade) predje 50km.Iskreno meni to nekako nerealno,jer sam ja vozio mazdu 121 sa 1300ccm (obican karburator) i trosila je 10-11l po gradu normalne voznje!Sad vozim astru f 1.6 i ona potrosi 8-10l gradske,tako da mi nema logike da gti trosi pa skoro isto.volio bih cuti vase komentare,jel moguce da gti tako malo trosi?
 
Član
sve zavisi kako ga voziš , meni trosi od 7l pa do 15l ,
moze sa 10 KM preci 50 kilometara , što ne bi mogao ...
 
Bokili je napisao(la):
sve zavisi kako ga voziš , meni trosi od 7l pa do 15l ,
moze sa 10 KM preci 50 kilometara , što ne bi mogao ...
uredu ako pricamo o normalnoj voznji,al da ga vozis po gradu i saltas tek kad dodje do blokade?ispade sad manje trosi gti sa 115 konja i 1800ccm,nego astra koja je 10 g mladja ima 1600ccm i 75 konja,malo mi to nema smisla,al dobro.
 
leonardo_kemo je napisao(la):
Bokili je napisao(la):
sve zavisi kako ga voziš , meni trosi od 7l pa do 15l ,
moze sa 10 KM preci 50 kilometara , što ne bi mogao ...
uredu ako pricamo o normalnoj voznji,al da ga vozis po gradu i saltas tek kad dodje do blokade?ispade sad manje trosi gti sa 115 konja i 1800ccm,nego astra koja je 10 g mladja ima 1600ccm i 75 konja,malo mi to nema smisla,al dobro.

sto nema smisla ??
manje ce potrositi GTI jer ima 115 konja, sa istim stilom voznje nego auto sa 75 konja !!!
ista tezina auta a 35% manje snage !!
 
nema smisla da ja vozim astru po gradu i nigdje ne prelazim 3000 obrtaja,a potrosi 10l,a da neko gti-ja zabija u blokadu i isto trosi 10l,nadam se da me razumijes?
 
Član
ako tako voziš auto , al znači konstatno , pod jedan trosiće 12-13l max 15 l ,
pod dva iskočiće ti klipovi , ko partizani iza krivine .....:icon_biggrin:
samo polake :cool:
 
Član
Druze, imao sam sluzbenog golfa ll, 1.8, 66kW. Vozio sam ga svim mogucim stilovima:cool:
Potrosnja je 15l plina po Beogradu. Normalnije voznje predje malo vise od 400km sa bocom od preko 60l, a sa divljanjem i kucanjem u blokadu (7.200 rpm), isto oko 400. NE MOZES GA KONSTANTNO KUCATI U BLOKADU, ajde sto dosadi, vec ne bi izdrzao motor.:cool:
 
Član
malo ti je prijatelj pretjerao,ali nije daleko.imao sam dvije godina golfa 2 gti sa novijom tipom motora(digifant) i sa agresivnijom vožnjom možeš izaći oko 10 litara gradske vožnje.mnogi ljudi se iznenade da gti troši tako malo,manje od slabijih benzinaca.provjereno!:cool:
 
Član
Bokili je napisao(la):
to i ja pokušavam objasniti ljudima svakodnevno ...;)

tu mislim samo na noviji motor,onaj stariji je mnogo više trošio.nevjerovatno ali skoro je svejedno kako vozio,meni nikad preko 10-11 litara nije uzeo
 
samo vi bacajte bombe o tim potrosnjama od 10L po gradu sa GTI i slicnim motorima :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
kod mene je Golf mk2 1.9TD+i pa trosi 10L po gradu a uzece i vise ako se cijepa u blokadu, a ko god ima 1.8B nebitno koje marke da uporedimo potrosnju, naspemo 10KM goriva i da vidim kad ce koji stat...
vozio sam mk2 2.0 GTI 115ks i kad ga cijepas vidis kako mu opada kazaljka od goriva a vi samo nastavte bacat bombe po forumu
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
samo vi bacajte bombe o tim potrosnjama od 10L po gradu sa GTI i slicnim motorima :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
kod mene je Golf mk2 1.9TD+i pa trosi 10L po gradu a uzece i vise ako se cijepa u blokadu, a ko god ima 1.8B nebitno koje marke da uporedimo potrosnju, naspemo 10KM goriva i da vidim kad ce koji stat...
vozio sam mk2 2.0 GTI 115ks i kad ga cijepas vidis kako mu opada kazaljka od goriva a vi samo nastavte bacat bombe po forumu

auto sam vozio 2 godine,prosjek je bio 10 litara.nemam razloga da bacam bombe.imao,vozio,točio.mnogi ljudi nevjeruju.noviji motor iz dvojke gti od osam ventila je po meni najbolji u ponudi motora za gti.super odziv na gas uz malu potrošnju,a uz skinut poklopac kutije zračnog filtera i bolestan zvuk.
 
Član
imao digifanta i prelazio oko 120Km sa 20KM. U kecu mi je bio K-glava, znao je uzeti koji litar vise, u oba auta je bila voznja tipa gaaaaaaaas, sto se vidi sta sam uradio od auta. hehe.
 
fino sam napisao ko god ima 1.8B bujrum da testiramo tu potrosnju pa ako to stvarno toliko trosi da i ja sebi ubacim GTI ili sta vec hebes onda dizela
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
fino sam napisao ko god ima 1.8B bujrum da testiramo tu potrosnju pa ako to stvarno toliko trosi da i ja sebi ubacim GTI ili sta vec hebes onda dizela

nije ti nešto uredu s motorom ako toliko troši.slabija auta pod velikim opterećenjem(pun gepekt,4 ljudi u autu) troše više nego jača pod istim opterećenjem.posjedovao sam wv polo,2006 godina,1.2 benzin(65 konja),potrošnja je bila 8-9 litara.gas je bio do poda non stop,jer bi inače smetao u prometu:lol:iste dionice puta bih vozio sam mnogo jačim autom,vozio istom brzinom(sa manje gasa) i potrošnja bi bila ista ili čak manja.nego šta.dizel vani,gti unutra:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top