koliko troši golf 2 gti 8v

koliko troši golf 2 gti 8v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa jel pisalo kad se cijepa da GTI trosi 10L ili kad se mazi, i vi lupate bezze, fino pise u prvom postu kad se cijepa e tako nema teoretske sanse, moj dizel trosi 10L po gradu kad ga ja vozim a ne moj dedo, moze se potrosnja i spustit kad se gas ne stisce non-stop do poda. Da mi je vidjet koji GTI trosi 10L po gradu gdje saltas I-II samo a i moj bi trosio 7 max 8 po Sarajevu ili vecim gradovima gdje mozes saltat i ostale brzine osim prve dvije.

Amar84@ kad budem u SA bice testiranje :lol::lol::lol:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
pa jel pisalo kad se cijepa da GTI trosi 10L ili kad se mazi, i vi lupate bezze, fino pise u prvom postu kad se cijepa e tako nema teoretske sanse, moj dizel trosi 10L po gradu kad ga ja vozim a ne moj dedo, moze se potrosnja i spustit kad se gas ne stisce non-stop do poda. Da mi je vidjet koji GTI trosi 10L po gradu gdje saltas I-II samo a i moj bi trosio 7 max 8 po Sarajevu ili vecim gradovima gdje mozes saltat i ostale brzine osim prve dvije.

Amar84@ kad budem u SA bice testiranje :lol::lol::lol:

bujrum pa i kafu da popijemo :D
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
pa jel pisalo kad se cijepa da GTI trosi 10L ili kad se mazi, i vi lupate bezze, fino pise u prvom postu kad se cijepa e tako nema teoretske sanse, moj dizel trosi 10L po gradu kad ga ja vozim a ne moj dedo, moze se potrosnja i spustit kad se gas ne stisce non-stop do poda. Da mi je vidjet koji GTI trosi 10L po gradu gdje saltas I-II samo a i moj bi trosio 7 max 8 po Sarajevu ili vecim gradovima gdje mozes saltat i ostale brzine osim prve dvije.

Amar84@ kad budem u SA bice testiranje :lol::lol::lol:

napisao sam sve,pročitaj.živim u predgrađu,4 kilometra od centra grada.računaj takvu relaciju.gužve,puno semafora:icon_smile:
 
Član
a kod mene nema guzve rano idem i kasno se vracam heheh tako da sve brzine korisitim hehehehe pa mi dode ko na otvorenoj voznja:123: ma ja samo kazem posrce sve sto mu naspem ni kapi ne ostavi :D
eto nek trosi kad ga mazis 8-9l a nek trosi kad ga cjepas i 13-14l znaci u max da ga zabijas opet nije puno kad pogledas kolko konja ima i koja su godina ta auta mislim preko 20 godina su stara a vidi nova..... pa trose isto tako. :icon_smile:
 
za one koji misle da motor nije uredu.....
motor je i radjen za moj cejf, a napisao sam kad ja vozim da toliko trosi a uzme i manje kad ga vozim penzionerski,
a kad budemo testirali potrosnju mozemo probat i ubrzanje na 400m (Ammar84):D:D:D
necu se hvalit kako ide,ima onih koji su se vozili sa mnom...
 
AmmaR84 je napisao(la):
hehehehehe ma nije frka ;) onda ko izgubi placa i hambase negdje :D samo da ne ostanemo gladni :D

ma nije problem, nemoj me vodit gdje su hamburgeri po cener :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
ZELA GTI je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
Nekad davno kod mene stari je imao GTI 1.8 8V, 90 kobila pod haubom, još bio Syncro, bio zvjerka prava tada... On tvrdi, a auto je imalo i board koji je isto toliko pokazivao, da je u urbanim uslovima trošio 8-9 l na 100 km, normala vožnje...

Sad za tu extremu ne znam, ali mi liči na lovačku, svakog benzinca otprilike te zapremine i snage kad stisneš može potrošiti i do 15 l... Benzinac je mnogo osjetljiviji od dizela kojeg možeš ganjat i ovako i onako i razlika u potrošnji je 2-3 litra...

to nije bio GTI,nepostoji gti od 90 konja.je je bila je zvjerka,bože,bože ljudi,ima li itko vozačku ovdje?

od zadnjih 10 komentara nitko nije imao ni vozio golfa gti.već rekoh, to je jedan od najboljih wv motora,koji se stavljao u gti vozila u sličnoj koncepeciji skoro 20 godina.vozio sam auto 2 godine,valjda znam kako sam vozio i koliko sam goriva trošio.rekao sam da agresivnije vožnje neće uzeti preko 10 litara,a ne da sam ga u svakoj brzini zakucavao u blokadu.voljan sam staviti svu pokretnu i nepokretnu imovinu na ovu izjavu:)neka se javljaju ljudi koji su vozili gti,a ne ljudi sa pričama moj je dedo 63 bio talijane sa metlom



Ispravka za GTI, bio je GT Syncro sa 66 kW...

Ja sam samo rekao ono što znam o osjetljivosti benzinskog motora na extremnu vožnju, vozim ga i ja zadnje tri godine i valjda znam o čemu govorim...

Čovjek tvrdi slijedeće: ''imam prijatelja koji vozi golfa2,gti 8 v,motor nista nije pojacavan,dakle sve fabricko,i bas se nedavno zakacili oko njegove potrosnje.kaze da naspe 10KM benzina,sto je otprilike 5l malo vise,i extremne voznje (obrtaji uglavnom do blokade[i) predje 50km.''

Ja tvrdim teško, bez obzira je li GTI ili GT ili šta već.

Drugo, otkud ti znaš ko ima vozačku i koliko dugo? Da ih ne izdaješ ti, kojim slučajem...?

I nema potrebe za ironijom, deda, metla, valjda si dovoljno tolerantan i pristojan prihvatiti i iskustva trećih osoba o temi, nije od vitalne važnosti koliko mu troši Golf...

Sad kao mi koji ne vozimo Golf nemamo pojma koliko bi mogao trošiti...
[/i]
Pozdrav.
 
Član
hehhe ma cener ce sve biti i jos da popijemo po kokakolju ili pivu hehehehe :icon_exclaim:

jesam ti rekao da je GT :lol::lol::lol::lol:
 
Član
Capofamiglia je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
Nekad davno kod mene stari je imao GTI 1.8 8V, 90 kobila pod haubom, još bio Syncro, bio zvjerka prava tada... On tvrdi, a auto je imalo i board koji je isto toliko pokazivao, da je u urbanim uslovima trošio 8-9 l na 100 km, normala vožnje...

Sad za tu extremu ne znam, ali mi liči na lovačku, svakog benzinca otprilike te zapremine i snage kad stisneš može potrošiti i do 15 l... Benzinac je mnogo osjetljiviji od dizela kojeg možeš ganjat i ovako i onako i razlika u potrošnji je 2-3 litra...

to nije bio GTI,nepostoji gti od 90 konja.je je bila je zvjerka,bože,bože ljudi,ima li itko vozačku ovdje?

od zadnjih 10 komentara nitko nije imao ni vozio golfa gti.već rekoh, to je jedan od najboljih wv motora,koji se stavljao u gti vozila u sličnoj koncepeciji skoro 20 godina.vozio sam auto 2 godine,valjda znam kako sam vozio i koliko sam goriva trošio.rekao sam da agresivnije vožnje neće uzeti preko 10 litara,a ne da sam ga u svakoj brzini zakucavao u blokadu.voljan sam staviti svu pokretnu i nepokretnu imovinu na ovu izjavu:)neka se javljaju ljudi koji su vozili gti,a ne ljudi sa pričama moj je dedo 63 bio talijane sa metlom



Ispravka za GTI, bio je GT Syncro sa 66 kW...

Ja sam samo rekao ono što znam o osjetljivosti benzinskog motora na extremnu vožnju, vozim ga i ja zadnje tri godine i valjda znam o čemu govorim...

Čovjek tvrdi slijedeće: ''imam prijatelja koji vozi golfa2,gti 8 v,motor nista nije pojacavan,dakle sve fabricko,i bas se nedavno zakacili oko njegove potrosnje.kaze da naspe 10KM benzina,sto je otprilike 5l malo vise,i extremne voznje (obrtaji uglavnom do blokade[i) predje 50km.''

Ja tvrdim teško, bez obzira je li GTI ili GT ili šta već.

Drugo, otkud ti znaš ko ima vozačku i koliko dugo? Da ih ne izdaješ ti, kojim slučajem...?

I nema potrebe za ironijom, deda, metla, valjda si dovoljno tolerantan i pristojan prihvatiti i iskustva trećih osoba o temi, nije od vitalne važnosti koliko mu troši Golf...

Sad kao mi koji ne vozimo Golf nemamo pojma koliko bi mogao trošiti...
[/i]

Pozdrav.



ako pročitaš moj post vidjet ćeš da se nisam složio s tom izjavom.voljan sam prihvatiti mišljenja ljudi koji znaju nešto o temi o kojoj pišu!jedna od poznatih činjenica baš tog motora je da je imao ekstremno malu potrošnju bez obzira kako bio gažen.kako da prihvatim mišljenje čovjeka o autu koje sam imao,ako taj čovjek nezna ništa o gti autima,ako nezna ni koji su motori u njega stavljani.to je isto kao da ja pričam kakva je tvoja bivša djevojka u krevetu a nisam je nikada ni vidio,a kamoli spavao s njom:lol::lol::lol:bez ljutnje drug.pozdrav
 
Početnik
Troši po gradu između 10 i 15 litara a na otvorenom između 7 i 9 litara.
Zavisi kako ga voziš, u kakvom je stanju, kakvo je gorivo! To je veoma za*ebano pitanje

Ja cu ti zasad toliko reci ako te vise zanima posalji mi pm nisam ja bio vozac ali kolega ima takvog gti-a pa ti
dam sve sta te zanima u vezi potrosnje toga golfa...
 
Član
Ljudi, dajte ba vise skontajte da je potrosnja nesto misticno oko cega se mi u BiH nikad necemo sloziti i gotovo....ne mozete porediti razlicite vozace i stilove voznje, razlicite gradove, dal' ima jedan semafor ili njih 300m da li je u pitanju vozikanje kroz grad u 2goj na 30 kmh ili putovanje na posao magistralom pri "stalnih" 70-80 itd...
Za nekog je "gasovanje" pritisnut' auto do blokade u par brzina, na 2-3 semafora, za mene "ganja" znaci preci 100 km non stop u potezanju, i kako onda da ja nekom dokazem da je nemoguce da mu auto trosi 10l "trkanja"?
I savrseno vjerujem u to da GTI o kojem je i pocela prica MOZE da potrosi 10l "gasanja" , ali isto tako sam siguran da ce nakon sto prodje par sati kroz recimo moje ruke podici tu potrosnju na 15+.....drugi grad, drugi nacin voznje itd....

bmwscaner je napisao(la):
kad divljam po gradu moje trosi 25 litara jel do malo ? :)
a cudne su biljke ti GTI golfovi kad su nastelovani i sa zdravim motorom

Ti i ja smo tu negdje, ja iz 2.0 izvucem 20+ kad sam bas raspoooolozen :D




Nekad su se ljudi hvalili cije je auto brze.....jace......danas je to kome manje trosi......tuzno je to ako mene pitate.....
 
Član
marko_bih je napisao(la):
Troši po gradu između 10 i 15 litara a na otvorenom između 7 i 9 litara.
Zavisi kako ga voziš, u kakvom je stanju, kakvo je gorivo! To je veoma za*ebano pitanje

Ja cu ti zasad toliko reci ako te vise zanima posalji mi pm nisam ja bio vozac ali kolega ima takvog gti-a pa ti
dam sve sta te zanima u vezi potrosnje toga golfa...

u početku posta se činio kao vlasnik,ali ispade još jedan dečko bez vozačke.mogu li ti ja poslati PM da vidim koliko mi je bivše auto trošilo?:lol::lol::lol:
 
Član
ArminM je napisao(la):
na kraju ce ispast da GTI trosi manje od onih 1,3 motora:lol::lol::lol::lol:
mislim da je nemoguce,i bezveze je sto se i dalje prica o tih deset litara,,,kao sto covjek rece,1,9 dizel uzme cjenera po gradu,kamoli GTI
Neće ''ispasti'' nego je zaista tako:))

GTI 8V zaista manje troši od Golfa 1.3 Imao sam 2 Golfa GTI 8V i ovaj što je bio kao malo nabrijan nikad mi po gradu nije uzeo više od 8,5 litara,ovaj drugi je uzimao oko 9-9,5 L. Stariji tipovi ubrizgavanja,znači 85 godište oba bili...

A razlika u brzini,mislim da ne treba ni spominjati:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top