koliko troši golf 2 gti 8v

koliko troši golf 2 gti 8v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u vas ti GTI idu na zrak izgleda cim ne trosi goriva nista :lol::lol::lol::lol:
mene ne moze niko uvjerit jer sam vozio to auto i znam kako trosi a VI samo sebe lazete za tu potrosnju, pa ljudi niste na auto pijaci i ne prodajete auto :lol::lol::lol::lol::lol:
 
ZELA GTI je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Capofamiglia je napisao(la):
Nekad davno kod mene stari je imao GTI 1.8 8V, 90 kobila pod haubom, još bio Syncro, bio zvjerka prava tada... On tvrdi, a auto je imalo i board koji je isto toliko pokazivao, da je u urbanim uslovima trošio 8-9 l na 100 km, normala vožnje...

Sad za tu extremu ne znam, ali mi liči na lovačku, svakog benzinca otprilike te zapremine i snage kad stisneš može potrošiti i do 15 l... Benzinac je mnogo osjetljiviji od dizela kojeg možeš ganjat i ovako i onako i razlika u potrošnji je 2-3 litra...

to nije bio GTI,nepostoji gti od 90 konja.je je bila je zvjerka,bože,bože ljudi,ima li itko vozačku ovdje?

od zadnjih 10 komentara nitko nije imao ni vozio golfa gti.već rekoh, to je jedan od najboljih wv motora,koji se stavljao u gti vozila u sličnoj koncepeciji skoro 20 godina.vozio sam auto 2 godine,valjda znam kako sam vozio i koliko sam goriva trošio.rekao sam da agresivnije vožnje neće uzeti preko 10 litara,a ne da sam ga u svakoj brzini zakucavao u blokadu.voljan sam staviti svu pokretnu i nepokretnu imovinu na ovu izjavu:)neka se javljaju ljudi koji su vozili gti,a ne ljudi sa pričama moj je dedo 63 bio talijane sa metlom



Ispravka za GTI, bio je GT Syncro sa 66 kW...

Ja sam samo rekao ono što znam o osjetljivosti benzinskog motora na extremnu vožnju, vozim ga i ja zadnje tri godine i valjda znam o čemu govorim...

Čovjek tvrdi slijedeće: ''imam prijatelja koji vozi golfa2,gti 8 v,motor nista nije pojacavan,dakle sve fabricko,i bas se nedavno zakacili oko njegove potrosnje.kaze da naspe 10KM benzina,sto je otprilike 5l malo vise,i extremne voznje (obrtaji uglavnom do blokade[i) predje 50km.''

Ja tvrdim teško, bez obzira je li GTI ili GT ili šta već.

Drugo, otkud ti znaš ko ima vozačku i koliko dugo? Da ih ne izdaješ ti, kojim slučajem...?

I nema potrebe za ironijom, deda, metla, valjda si dovoljno tolerantan i pristojan prihvatiti i iskustva trećih osoba o temi, nije od vitalne važnosti koliko mu troši Golf...

Sad kao mi koji ne vozimo Golf nemamo pojma koliko bi mogao trošiti...
[/i]

Pozdrav.



ako pročitaš moj post vidjet ćeš da se nisam složio s tom izjavom.voljan sam prihvatiti mišljenja ljudi koji znaju nešto o temi o kojoj pišu!jedna od poznatih činjenica baš tog motora je da je imao ekstremno malu potrošnju bez obzira kako bio gažen.kako da prihvatim mišljenje čovjeka o autu koje sam imao,ako taj čovjek nezna ništa o gti autima,ako nezna ni koji su motori u njega stavljani.to je isto kao da ja pričam kakva je tvoja bivša djevojka u krevetu a nisam je nikada ni vidio,a kamoli spavao s njom:lol::lol::lol:bez ljutnje drug.pozdrav



Pa čemu onda prozivka i ironija za vozačku kad smo se složili? Ne mora se voziti auto da se zna nešto o njemu, nismo u 1920-im, danas su sve informacije kao na dlanu...

A onaj Golf o kome sam ja pisao imao je bedževe GTI, otuda i zabuna. Te oznake nije očito trebao imati jer je Syncro bio u kombinaciji sa 1.8 66 kW motorom koji je isto tako imao umjerenu potrošnju, i tu se slažem, my bad...

I nema ljutnje drug, naravno, samo i ti ohladi malo... Nema potrebe za tim, zaista.

GreenDevil je napisao(la):
u vas ti GTI idu na zrak izgleda cim ne trosi goriva nista :lol::lol::lol::lol:
mene ne moze niko uvjerit jer sam vozio to auto i znam kako trosi a VI samo sebe lazete za tu potrosnju, pa ljudi niste na auto pijaci i ne prodajete auto :lol::lol::lol::lol::lol:

:cool:;)
 
Član
Pih nista je to, moj 1.4mpi kad mu dusu vadim trosi ko dva gti-a, a ide duplo sporije:lol: Al cejf je cejf:cool:

Kod jarana je trosio oko 16l stalnog deranja do kraja, ali po gradu navecer,...
 
Bokili je napisao(la):
ako tako voziš auto , al znači konstatno , pod jedan trosiće 12-13l max 15 l ,
pod dva iskočiće ti klipovi , ko partizani iza krivine .....:icon_biggrin:
samo polake :cool:

to je vec normalno,al da takve voznje potrosi 10/100km...ma naravno da ga ne vozi svakodnevno tako,vec samo kad ga dadne bratu malo da provoza:)

OggyBoy je napisao(la):
Druze, imao sam sluzbenog golfa ll, 1.8, 66kW. Vozio sam ga svim mogucim stilovima:cool:
Potrosnja je 15l plina po Beogradu. Normalnije voznje predje malo vise od 400km sa bocom od preko 60l, a sa divljanjem i kucanjem u blokadu (7.200 rpm), isto oko 400. NE MOZES GA KONSTANTNO KUCATI U BLOKADU, ajde sto dosadi, vec ne bi izdrzao motor.:cool:

ma ok,prvo ovaj nije 66KW,a drugo nema plin

GreenDevil je napisao(la):
samo vi bacajte bombe o tim potrosnjama od 10L po gradu sa GTI i slicnim motorima :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
kod mene je Golf mk2 1.9TD+i pa trosi 10L po gradu a uzece i vise ako se cijepa u blokadu, a ko god ima 1.8B nebitno koje marke da uporedimo potrosnju, naspemo 10KM goriva i da vidim kad ce koji stat...
vozio sam mk2 2.0 GTI 115ks i kad ga cijepas vidis kako mu opada kazaljka od goriva a vi samo nastavte bacat bombe po forumu
ma jok ba,ispade gti ne sportsko auto,vec ekonomicni mali benzinac,dusu dao za grada:)

AmmaR84 je napisao(la):
kod mene je 1.8 8v digifant GTI i trosi 8-10l kombinovane voznje .... primjera radi sa 46l predjem 520km (po gradu) znaci od cepa do cepa pa vidite.

GreenDevil je napisao(la):
fino sam napisao ko god ima 1.8B bujrum da testiramo tu potrosnju pa ako to stvarno toliko trosi da i ja sebi ubacim GTI ili sta vec hebes onda dizela

kad cemo :lol::lol::lol::lol:


i ja se pridruzujem,po auto ako treba:)

Dzeniii je napisao(la):
hhhh pa kad je sve uredu s motorom nema sanse da ce on puno trosit...a pogotovo ako auto ima 12 ili 16 ili 24 ventila ,,onda je motor rasterecen i nema tu rigorozne potrosnje;);)
koliko bi trebao onda VR da trosi,7l?
 
Član
ArminM je napisao(la):
na kraju ce ispast da GTI trosi manje od onih 1,3 motora:lol::lol::lol::lol:
mislim da je nemoguce,i bezveze je sto se i dalje prica o tih deset litara,,,kao sto covjek rece,1,9 dizel uzme cjenera po gradu,kamoli GTI
ma ne mogu da vjerujem....cuj cenera po gradu 1.9 dizel....mislim...to nije nesto uredu s motorom sigurno...bosh pumpa i ti djavoli....
 
nokke je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
na kraju ce ispast da GTI trosi manje od onih 1,3 motora:lol::lol::lol::lol:
mislim da je nemoguce,i bezveze je sto se i dalje prica o tih deset litara,,,kao sto covjek rece,1,9 dizel uzme cjenera po gradu,kamoli GTI
ma ne mogu da vjerujem....cuj cenera po gradu 1.9 dizel....mislim...to nije nesto uredu s motorom sigurno...bosh pumpa i ti djavoli....

uredu je sve al fino pise kad se cijepa i u pitanju je 1.9 TD+i
 
Član
trizex je napisao(la):
Ljudi, dajte ba vise skontajte da je potrosnja nesto misticno oko cega se mi u BiH nikad necemo sloziti i gotovo....ne mozete porediti razlicite vozace i stilove voznje, razlicite gradove, dal' ima jedan semafor ili njih 300m da li je u pitanju vozikanje kroz grad u 2goj na 30 kmh ili putovanje na posao magistralom pri "stalnih" 70-80 itd...
Za nekog je "gasovanje" pritisnut' auto do blokade u par brzina, na 2-3 semafora, za mene "ganja" znaci preci 100 km non stop u potezanju, i kako onda da ja nekom dokazem da je nemoguce da mu auto trosi 10l "trkanja"?
I savrseno vjerujem u to da GTI o kojem je i pocela prica MOZE da potrosi 10l "gasanja" , ali isto tako sam siguran da ce nakon sto prodje par sati kroz recimo moje ruke podici tu potrosnju na 15+.....drugi grad, drugi nacin voznje itd....

bmwscaner je napisao(la):
kad divljam po gradu moje trosi 25 litara jel do malo ? :)
a cudne su biljke ti GTI golfovi kad su nastelovani i sa zdravim motorom

Ti i ja smo tu negdje, ja iz 2.0 izvucem 20+ kad sam bas raspoooolozen :D




Nekad su se ljudi hvalili cije je auto brze.....jace......danas je to kome manje trosi......tuzno je to ako mene pitate.....

svaka cast kralju, samo j*ote sta se sve po ovom forumu pise, ovo vise nije humano.

:icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 
u mene rodjak imao takvog golfa GTI 8v,i fkt je malo trosio...Mislim da sam i predstavljao tog golfa ovde,naspemo cenera izglupiramo se,izbudalesemo cijelu noc skoro...tj predjemo ono 50-tak km i rahat.
 
Član
evo vako troši mi auto LITAR METAR i to je taman ajde ide lock da se nebi svadjali ono cisto bez razloga ikakva :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top