koji digitalni uzeti ?

koji digitalni uzeti ?

Član
kad stisnes do pola dugmic za slikanje,trebao bi ti izbacit otprilike rang "svjetline slike"
na manualnim postavkama,otprilike se to krece od -2 do +2 u vecine aparata
gledaj da ti je nesto malo iznad nule
to ti zavisi od vise stvari
ne znam jel moguce na tom stimat otvor blende
to ti je ona oznaka f 2.8 npr
sto je br visi,slika ce bit tamnija
shutter speed,to vidim,imas...sto duze slika,slika ce bit svjetlija
gledaj da ne slikas nocne iz ruke,jer ce bit mutne garant
tripod,stalaka il na nesto stavi
i treca stavka,ISO broj
gledaj da ti je to na 100 stavljeno,jer preko ce bit dosta suma
veci ISO broj,veca svjetlina slike
 
BHT Ovisnik
ok,hvala,kuzim :D
sve sam nasao,samo mislim da se otvor blende ne moze stimati,barem ga nisam nasao :D
 

IGY

Član
a uz aparat si i dobio upustvo
odvoji sat vremena procitaj sve detaljno, uz to testiraj sta pise 50 % funkcija aparata ces znati
kasnije jos malo vjezbe i to je to
 
BHT Ovisnik
nikakvo upustvo nije doslo,zato sam odmah i postavio par pitanja,u kutiji dođe usb kabal,za tv,baterije i aparat,nikakvog papirica vise nema,al evo pomoglo mi je ovdje sa foruma ovih par stvarčica :)

a grčim se koliko mogu :D vidjeti cu koliko su neki jeftini tipodi
 
BHT Ovisnik
sjecam se bio je u SUPER NOVA trgovinama u mostaru na popustu nekom,nekakav za 30km,al se zatvrilo,sad konzum uzeo
 
Član
Evo ovdje mozes skinuti uputstvo: http://software.canon-europe.com/products/0010829.asp

Sto ti Igy kaze, skini i procitaj kompletno i probaj ako mozes svaku funkciju, pomoci ce ti mnogo.

Sto se tice nocnih slika, ako hoces da ista valjaju, nema nista bez stativa (nije bitno jel pravi stativ il stavis aparat na neki npr. zid). Ti prvo pogledaj ima li ti taj aparat rupu za uvrtanje u stativ (sa donje strane bi trebala biti). Ako ti treba stalak samo za taj aparat, taj mozes kupiti za 20 il manje KM. To je malen aparat pa i stativ moze biti malen. Bilo je u Mercatoru jedno vrijeme malenih stativa za 15-ak KM, sasvim solidni, tebi bi i takav bio predobar...
 

IGY

Član
evo i upustvo onda :)

http://gdlp01.c-wss.com/gds/1/0300003041/02/PSA495_PSA490_CUG_EN.pdf
 
BHT Ovisnik
jeste,ima rupu za navoj,vidjeti cemo gdje god,ne treba meni nista posebno,samo da moze stajati da nije u ruci :)

hvala vam puino na ovim uputstvima,sad cu to njuskat :)
 
Top