koji digitalni uzeti ?

koji digitalni uzeti ?

Član
Koristio i olimpus i sony model (ne bas taj ali slicni stariji modeli) i sony mi je dosta bolji bio po svemu, oni stalno prave dobre i pouzdane idiote!
 
BHT Ovisnik
ja sam prije imao benq,svoj prvi digitalni prije par godina,bio je 8mp. ,iskreno imao je dobre slike,al spor pravo,onda sam uzeo Nikon,jako fine slike,al stalno neki belaj s njim,sutra vjerovatno odem pogledat jel ima sta od canon-a,ako ne onda ovaj sony :)
 
Član
Najmanje Mp, ali ostalo je tu negdje sa ovom dvojicom. Sto se tice svjetlosne osjetljivosti "objektiva", tu je Canon najbolji cini mi se. Sony opet ima najsiri objektiv i bolji ISO broj (iako je to garant slabo iskoristivo u praksi), ali koliko sam skuzio Canon jedini ovdje ima shutter do 15 sekundi, to ti u prevodu znaci da jedino sa Canonom mozes praviti ovakve slike. Koliko sam vidio na testovima, ovaj A490 solidno slika. Ako su ti Mp najbitniji i siroka optika, uzmi Sony, ako hoces i malo ludje nocne slike da pravis, onda Canon. Ak kupujes Canon on nema internu bateriju, jos 30-ak KM ti treba za punjac i 4 dobre punjive baterije...

slowshutter_31.jpg


Da mi je to jedini aparat, ja bi vjerovatno uzeo Canona :icon_biggrin:

Onda Sony i Olympus kao zadnji izbor...
 
BHT Ovisnik
po danu manje-vise,prije bih nocne dobre,mislim da je ovo ne izvodivo s ovim canonom,imam punjac i 6 dobrih baterija sto sam u njemackoj uzimao proslo ljeto,a ovaj canon kosta 160km samo :)
 
Član
Gledajuci specifikacije tog aparata, ovo je sa Canonom 100% izvodivo. Vjerovao ti ili ne... To sto kosta tako malo, apsolutno je nebitno.

A evo ovdje imas neke primjere slika uradjenih tim aparatom...

http://2009.hardwarezone.com/ourvoice/blog/in_the_zone/spotlight/2010/06/04/Canon-PowerShot-A490-Digital-Compact-Camera-Straightforward-Point-And-Shoot
 
BHT Ovisnik
onda da ipak pored ovih uzmem ovaj canon ?
njega slucajno danas nađoh,160km u mercatoru,u trgovini do te trgovine kosta 195km :D


jos cu trknuti do megamarketa vidit da nema slucajno tamo ,ako ne nađem bolje ovo od sony-a da uzmem ? :)
 
Legend
ja sam imao Canona A470 i vise je boravio u servisu nego kod mene,non-stop se nesto kvario.Sad najvjerovatnije da je takva serija,ali nisam bio zadovoljan ni sekunde s njim...
 
Član
taj canon nije los... a povoljno :icon_smile: a sad nekome se kvari i sl, kako te potrefi... ja dan danas imam nikona neki ni 2 megapiksela tek kad su krenuli digitalci, ziv jos uvijek radi... pa opet nikon coolpix nezz model izlizao se, radi ko sat... pa canon a720is, prezivio torture od ekskurzije, vodenih parkova i prskanja sve do pustinje... fercera besprijekorno jos uvijek... a ovi novi olympusi, sloniyi i kompanija, pogotovi "ultra kompakti", nisu mu ni do koljenja sa kvalietom slika... doduse niti jedan aparat nisam uzeo u bih, svi su sa us trzista :D
 
BHT Ovisnik
taman prije 2 min uzeo od mame 50km da uzmem sutra ovaj canon,sad to cujem...isti slucaj je u mene bio sa nikonom L18,vise u servisu nego u mene,nadam se da nije ovdje isti slucaj,bas cu priupitati tamo dal imaju problema s njima
 
Administrator
ni jedan trgovac ti nece reci taj nevalja, kvari se...
svaki trgovac ce svoju robu nahvaliti i ubijediti te da je to dobro, najbolje... tako da dobro razmisli i raspitaj se... nemoj zuriti ;)
 
BHT Ovisnik
razumijem to,al i njima ako kazes da si cuo da se kvari i sl. ako je bas tako reci ce ti,preporuciti ce ti neki drugi aparat da proda kad vec sumnjas u taj...
 
Član
imao taj a 490 radio perfektno (prodan je nije slomljen ili tako nesto :D) tako slobodno uzmi a i cura mi ga ima vec duze vrijem pa radi i kod nje... pa ti vidi pozzzz
 
Član
a kako te potrefi, pogotovo ovdje u bih... jer imas tehnicke robe koja ovdje ide regularno kao nova, a u sustini je "refurbished" i sl... a radnja ako je zastupnik jedne marke, nece ti bas preporucit nesto drugo, hehe
 
Top