koji digitalni uzeti ?

koji digitalni uzeti ?

BHT Ovisnik
hvala na savjetima,slabo gdje ima uzeti da nisu skupi,prije sam uzimao u mobilmediji,al vise je nema i ne bih sve da ima,kako sam gledao megamarkt najjeftiniji,pa odem tamo vidjeti,tamo sam sony i nasao,vidim jel sto god ima od canona,koristio sam jedno vrijeme od rodice canon obicni,odlican aparat :)
 
Član
Limpi je napisao(la):
djaba ti pikseli kada je optika sranje... vidi sta ima od canona u tom rangu ;)
Ja imam stari CANON, i jos ga koristim,probao sam par sony i olimpusa,ali kad opet kupovao sigurno CANON, a ako ti ne bi,onda Sony;)
 
Canon, Nikon i Fujifilm imaju nabolje optike po mom misljenju, a vecina profesionalaca upravo koristi neku od ove tri navedene marke. Od ovih ostalih marki ne mozes ocekivati previse...
 
Član
olensoner je napisao(la):
Canon, Nikon i Fujifilm imaju nabolje optike po mom misljenju, a vecina profesionalaca upravo koristi neku od ove tri navedene marke. Od ovih ostalih marki ne mozes ocekivati previse...

nemoj mi protiv panasonica:lol:
@cole: bolje da probas naci neki polovan aparat...i ja sam nedavno isto razmisljao...izleti mi panasonic lumix fz50 i kupim ga
vidi kako pravi slike
http://www.flickr.com/photos/edobabic
napominjem,totalni sam amater:D
uglavnom,bolje neki koji barem podsjeca na poluprofi,nego kompakt s kojim ces bit onako,recimo,zadovoljan...rezolucija slike je jedna od manje bitnih stavki kod aparata,time se prodaju,ono,sto veci brojevi,to bolje...dpreview.com je po meni ok stranica,testiraju digitalce,objektivno....barem meni...ako tamo nadjes pozitivne kritike,ne bi trebalo bit problema
sa tim nikonom,sta da ti kazem,potrefio se los
nisam cuo da imaju cestih kvarova
za canon sam cuo samo rijeci hvale;)
 
Član
Canon i Nikon su medju najjacim proizvodjacima aparata na svijetu - ako gledas ove nama dostupne marke. Ako mozes nesto njihovo ubost za te pare, ja bi to ganjao. Sto se tice ova dva aparata, jako su bliski specifikacijama, bar na papiru. Iako, Olympus je u zadnje vrijeme nesto zajebao sa aparatima, prvi kompaktni digitalci su im bili drama, i sam sam imao jednog, al nasljednici tog aparata su mnogo losiji. Sony je solidan stalno i ja bi licno prije Sony uzeo, iako mi se kod Olympusa vise svidja jer koristi eksterne baterije, umjesto one njegove. Olympus ti ima vise Mp (sto i nije posebno bitno) i veci zoom (al skroz malo), dok s duge strane, Sony ima "siri" objektiv, znaci mozes predmetu kojeg slikas blize prici. Sony bi trebao biti bolji po noci, ima veci ISO broj, a uz to ima i objektiv sa malo vecim otvorom blende (sto opet pogoduje slikanju u uslovima slabijeg svjetla). Ostale performanse su koliko sam skuzio gotovo iste...
 
BHT Ovisnik
gledao sam slike,odlicne su,nemam keša,mislim imam,al cuvam za neke stvari,treba mi za goriva i sl.,zato bih uzeo nov na visu

prosle godine mi je umakao u njemackoj odlican Fuji film, FinePix S1000fd ,bio na akciji 150€,nisam imao taj dan novce,kasnije dobio od ujaka novce,reko idemo u METRO da ga kupim,bio cetvrtak,kontam akcija traje do subote,a u njih akcije do srijede,ponovo vratili staru cijenu,nisam imao novca za to....

eh da,volio bih koliko toliko da su po noci dobri,bez blica,vidjeti cu jel ima sta na ponudi od canon-a,u njih sam siguran da su dobri
 
Član
tesko da ces po noci imati neke fotke da lice na nesto s kompaktima
dizuci ISO samo doprinosis sumu slike
ak ikako uspijes pronaci za to para neki koji ima podesivu brzinu zatvaraca,ono sto sam te ja pitao za nikon,ak se sjecas :D
uglavnom,pod "shutter speed" gledaj da ima sto vecu vrijednost u sekundama
to ti je min shutter speed...ii,onako laicki receno,omogucava senzoru da duze kupi svjetlost koja dlazi do objektiva
rezultat,svjetlije slike u mraku bez suma,ili sa malo suma...opet kazem,bolje polovan kvalitetniji,nego neki koji ce ti biti "slab" nakon 200 uslikanih fotki ;)
 
Član
Ja imam FUJIFILM i ove ostale sto sam probao svi su bili za klinac u odnosu na njega doduse laik sam :icon_biggrin:, danas ga izgubio i nisam ga uspio naci :icon_sad::icon_sad:
 
Član
ako imas neki canon u ponudi ja ti preporucujem jer imam taj aparat vec 3 godine i to 7.1 mp za ove 3 godine nije se pokvario a na njemu su slike extra vjerovatno na nekom novijem da bi bile jos bolje ;)
 

IGY

Član
Vidi najbolje ti je da sam pogledas kakve koji pravi fotografije

http://www.deviantart.com/

ukucaj koji model zelis i izbaice ti primjre fotki kako izglerdaju i na kojim postavkama
(nadam se)

od ova dva ja bi na sony isao, ali kako ti i boris rece pogledaj nesto od canon / nikon proizvoda, jer tu se neces zajebati sigurno

i nemojte se zanostiti sa silnim mp, ja sad na novom aparatu imam 18 mp i sta mi to znaci? nista osim ako necu raditi neki veliki print, sto ti predpostavljam neces
tako da neki moze imati i manje mp a da bude kvalitetniji nego neki koji je samo napucao "velicinu fotke" radi reklame
 
Član
IGY je napisao(la):
Vidi najbolje ti je da sam pogledas kakve koji pravi fotografije

http://www.deviantart.com/

ukucaj koji model zelis i izbaice ti primjre fotki kako izglerdaju i na kojim postavkama
(nadam se)

od ova dva ja bi na sony isao, ali kako ti i boris rece pogledaj nesto od canon / nikon proizvoda, jer tu se neces zajebati sigurno

i nemojte se zanostiti sa silnim mp, ja sad na novom aparatu imam 18 mp i sta mi to znaci? nista osim ako necu raditi neki veliki print, sto ti predpostavljam neces
tako da neki moze imati i manje mp a da bude kvalitetniji nego neki koji je samo napucao "velicinu fotke" radi reklame

Potpis decko ko kuca! :cool:
 
Top