Kako vam pali auto ? Il od komsije :D

Kako vam pali auto ? Il od komsije :D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sandi_azra je napisao(la):
Outrage je napisao(la):
Pa sandi sta da ti kazemo,dobar akumulator nove grijace i moralo bi to raditi :)

pa to znam i ja .. imal preventiva?:icon_question:

pa preventiva i jeste u redovnom odrzavanju. ja sam primjera radi, zamijenio svjecice koje su savrseno dobro palile, ali su presle 50.000 kilometara. necu da rizikujem da me jedan dan iznenade ili nesto. i nemoj kuopovati fuš kineske dijelove, posebno kad su akumulatori u pitanju zimi. moram pohvaliti BOSCH S4 akumulator, ne zahtjeva nikakvo odrzavanje, ni doljevanje (cak i nema otvore za dosipanje vode), a pali odlicno i na -18 jutros. isto je i sa ostalim dijelovima i potrosnim materijalom. u auta u koja ide 15w-40 ulje, zimi komotno moze 10w-40 jer je malo rjedje.

Sjecam se dok sam vozio prije Yuga davno, ide 15w-40 ulje, jedne zime sam nasuo 5w-40, skoro da mu nije trebao ni saug da upali i krene!
 
Član
Jbt, ljudi, kako mozete vise:icon_question: Cuj gluposti, pali kao i ljeti, kao mina,... I moj dobro pali, ali nije kao ljeti, budimo realni! Jutros stari imao problem kad je isao na posao, otvorilo se GOVNO od nekog crijevceta i iscurio mu sav antifriz:icon_mad: Sreca, naletio odma' na servis i kupi 4l novog i sipao! Jebena stvar ova zima, mora se pripaziti na sve!
 
Član
Auuuu to za antifriz je moglo biti opasno po motor,sva sreca pa brza reakcija i dobra moc zapazanja :D
 
Član
Kod mene pali iz prve, bez trokiranja i sl., motor zabrekece nimalo veselo sto ga budim, al sta mu ja mogu, benzinac je pa se brzo ugrije pa i mene grije:D Pustim ga koju minutu da odradi i izbaci malo kondenza i sav ostali hamelj iz auspuha i vozi dalje.
Mada bila su jutros na parkingu tri auta sa dignutom haubom, nece da upale.
 
Član
Bogme, moj je palio i to lepo do poslednjih dana kako sam mu skinuo tablice, jok, bez tablica nece da pali :)

Sala, nisam ga palio 2 dana i to ova po najvecoj zimi i kad sam usao treci dan da ga upalim, doslo mi je zanimljivo iznenadjenje, wroom wroooom, i krh, nema snage akumulator da okrene, ja mislio da je sve poledilo, ali, nije, samo slab akumulator a jos stoji u garazi, doduse samo 3 strane zatvorene, odavno planiram i neka vrata da improvizujem... :)
 
Član
meni jeuce crkla pumpa za gorivo 80 km :(
sad je sve ok , sto se tice paljenja i nema neke razlike ljeto-zima .. sad vergla duze par stotinki jer je el. paljenje
zasad sve dobro vidjet ce mo
i da evo malo se voziko svratio do EI. da se okrenem koji put ali tvrd snijeg zaledilo pa i nije cemu , a udesa na svakom koraku na ilidzi kod kruznog toka par auta se kucnulo ma nema dze nema kuckaju se opasno ...led radi svoje pa kolko god da su dobre gume :D

cuvajte se svi :D nek je sa srecom ;)
 
Član
Jutros u 7 sati budi me prijatelj kojem sam prodao Pola, kaze pusi mu se ispod haube a nema grejanja, jasno ko dan da ga zeza termostat, mislim da je zaledio spolja, auto mu je parkiran pored reke tamo u Reljevu, temperatura je mogla biti ispod -20, a jos on nikada nit pere auto nit skida led sa podvozja... Pre neki dan ga jos nasukao na kamen, pa mislim da je potkacio malo hladnjak sa termostatom... uglavnom, sta god da fali na autu ja se alarmiram.
A sto se tice mog Twinga, auto je hvala Bogu za svaku pohvalu, tri dana ga nisam palio i malopre samo rascistio sneg sa njega i upalio bez problema... za par minuta je grejanje proradilo, sve se otopilo. Za desteak minuta sam seo u topao auto i odvezao ga na pumpu da naspem goriva, prava zimska idila. :D
 
Death_beat je napisao(la):
ja nemam problema sa paljenjem, ali zato imam sa otvaranjem vrata :)

Ista stvar ;)

Pali iz prve,bio u garazi ili vani po 10 sati,svejedno,krehne samo tako,ali vrata i prozori,da bog sacuva,suvozaceva se ne mogu otvoriti,zadnji prozori do pola se otvore pa ih rucni sa dva para ruku moram vracat nazad,prednji sovzacev ne otvara nikako,hvala bogu pa vozaceva vrata ne seru inace ne bih mogo izac iz auta s obzirom na puknutu mi bravu iznutra.

Sto se tice komsija,dvojici sto je uslo vode u pancir su zamrlze rucne,najvece prokletvo u ovom trenutku :D
 
Član
Outrage je napisao(la):
Auuuu to za antifriz je moglo biti opasno po motor,sva sreca pa brza reakcija i dobra moc zapazanja :D

Ma stari kaze cim je vidio da temp. skace, stao, vidio sranje, namjestio tu gumicu i uvjek u gepeku nosimo 1l za ne daj Boze, pa je usuo to dok nije kod majstora i kupio drugi! Sad nesto razmisljam, sipao je litar originalne Peugeot rashladne tecnosti + 3 litra druge (neka WURTH tecnost). Peugeot je dosta rijetka, a ova je nekako gusca WURTH-ova. Da li iko zna kakva je ova tecnost? Nisam ni znao da WURTH i to proizvodi:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top