Jetta 1.8 Turbo

Jetta 1.8 Turbo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovakve stvari se desavaju gotovo svim velikim tuning kucama na nasim prostorima,mnogo mnogo razocanjema bude poslije dyno testa i rijetko kad bude bilo kakav dobitak snage,ili je manje nego orginal ili je skoro isto kao orginal...

Kod ovih sto voze brdo-krug su jos vece prevare,oni jadnici dodju sa nekim proracunima snage na papirima a kad izmjere, nemogu doci sebi koliko razocanje bude,cak i kod njih na "full tuningovane" motore snaga bude kao stock motor sto ima :) nije kod svih tako ali kod dosta njih je tako.
 
Početnik
a koji je konkretno razlog bio Srdjane da je smanjena snaga dok greska nije upaljena (koliko napisa, 148 umjesto 170) ?
 
Član
mapa je na nivou nekoga ko nikad nije cuo za knock,afr,egt i pravljena je iz fotelje a ne na dynu ili na cesti tako da je veoma lose uradjena,niti jedan aspekt u mapi nije dobro odradjen.

Veoma nizak AFR uz nerealan boost za standard turbo,sto dovodi do velikog EGTa bez obziza na afr i gdje dalje dolazi do overboosta preko 1.2 bara pri cemu ECU retardira paljenje i pravi veoma ruzan izgled grafikona.
Prakticno ovo bi bila idelana mapa da je cilj napraviti sto veci boost a sto manju snagu,da li ti je poznata ova tehnika :)
 
Član
ovaj momak sto je cipovao ovo auto nije nista "kriv",on je dobio takvu mapu od svoga mastera i takvu je upisao ali taj njegov master koji mu je ovo prodao i naplatio je veoma los tuner i netreba da se bavi ovim poslom ako su mu sve mape kao ova.
Taj momak koji je izvrsio upisivanje mape nije ni znao sta je upisao niti je mogao da zna,jer tako funkcionise master/slave hijerarhija i ako je master los tuner i svi slaveovi su losi.
 
Početnik
SM chip tuning je napisao(la):
Prakticno ovo bi bila idelana mapa da je cilj napraviti sto veci boost a sto manju snagu,da li ti je poznata ova tehnika :)


kako mi nebi bila poznata :D
moramo dati neko ime toj tehnici.. :cool:

SM chip tuning je napisao(la):
ovaj momak sto je cipovao ovo auto nije nista "kriv",on je dobio takvu mapu od svoga mastera i takvu je upisao ali taj njegov master koji mu je ovo prodao i naplatio je veoma los tuner i netreba da se bavi ovim poslom ako su mu sve mape kao ova.
Taj momak koji je izvrsio upisivanje mape nije ni znao sta je upisao niti je mogao da zna,jer tako funkcionise master/slave hijerarhija i ako je master los tuner i svi slaveovi su losi.


logicno


i oko posta koji si iznad napisao, sve je jasno. jos kad krene jak knock, mislim da mora retardirati paljenje jos iza tocke gdje ga inace i nebi bilo (da bi ga zaustavio jer temperatura u cilindru ostaje sve veca i veca), sto vodi u jos manju snagu
 
Član
koliko je krasi ovaj spojler to nije normalno,inace predobra vozilica,vozio sam ovu tipu,samo 2.0,prava letjelica
 
ovaj auto jeste isao i sve,nezz sta mu je sada....ali sad budo ima novu pilicu pa nadam se da ce je predstavit,ako vec nije.......hehe
 
Član
pa i sada "ide" i niko nista nije dirao i mjenjao...i odmah se palila ta greska nakon cipovanja,tako je rekao budo,a mapa ko mapa,nemoze se mjenjati,ona je ista.

Cim sam ja vidio da je njemu rev. limiter skinut meni je jasno bilo o koliko kvalitetnom remapu je rijec,nisam tada znao da cu imati prilike da vidim tu mapu ali samo taj mali detalj mi je bio dovoljan da vidimo koliko je ta osoba koja je mapirala auto nestrucna kad je skinuo limiter na stock 1.8 motoru.

SM chip tuning je napisao(la):
pa koja firma ti je radila cip ?

Svako ko se profesionalno bavi chip tuningom nebi to uradio jer ce ti klipovi pulupati ventile,blokada na obicnu glavu od 1.8 t motora nesmije se preko 7000 pomjerati samo ako imas ventile od S motora onda mozes pomjeriti blokadu preko 7000.

Veoma opasnu stvar sada vozis jer veoma lako se to desi da se sudare ventili i klipovi.
 
Član
jarane jetta je super...nemoj se ljutiti al ispravi na pocetku sto si napiso full oprema bez koze jer prelisto sam slike (bez uvrede) al ovo fulla vidilo nije....uostalom felge mi se svidjaju i sretno ti u nsatvaku...klip sam gledao tako da ide dobro jettilak....
 
BHT Ovisnik
GOLF TZ je napisao(la):
jarane jetta je super...nemoj se ljutiti al ispravi na pocetku sto si napiso full oprema bez koze jer prelisto sam slike (bez uvrede) al ovo fulla vidilo nije....uostalom felge mi se svidjaju i sretno ti u nsatvaku...klip sam gledao tako da ide dobro jettilak....

prodana jetta batman-e:D
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
jarane jetta je super...nemoj se ljutiti al ispravi na pocetku sto si napiso full oprema bez koze jer prelisto sam slike (bez uvrede) al ovo fulla vidilo nije....uostalom felge mi se svidjaju i sretno ti u nsatvaku...klip sam gledao tako da ide dobro jettilak....

prodana jetta batman-e:D

kad kako gdje zasto....:)
 
BHT Ovisnik
neznam,al sam vidio na drugom forumu,meščini da je benga kupljena,neznam,ne drzi me za rijec:icon_biggrin:

BMW 540i E39:icon_biggrin:
 
Član
ma bilo kako bilo ovo nije FULL oprema...dje ce biti full bez koze jbt nemas ni climatronic....:icon_smile::icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top