Jetta 1.8 Turbo

Jetta 1.8 Turbo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
u ovim americkim neznam da su uopce dolazile climatronic,bar to nisam vidio ni u jednom uvezenom iz amerike
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Danas sam igrom slucaja imao ovaj auto u rukama,momak koji je sadasnji vlasnik je dosao kod mene jer mu auto trza i pali se stano greska i mora da ga pali gasi, stalo i ja natjeram auto na dyno i imam sta da vidim :)

auto kad je upaljena greska ima 120 ks na radilici
kad nije greska aktivna onda cak ima 148 ks na radilici

kad smo vratitli standardnu mapu auto je imao 169 ks koliko i treba da ima jer ovo je amerikanac i u saobracajnoj greskom pise 110 kw,orginalana mapa je na 170 ks.

I sta sad da se kaze na sve ove price clana bude-opc kako auto leti i kako zavrce do 7000 i strasna neka ubrzanja a on umjesto da je dobio snagu cipovanjem jos je izgubio,em sto je izgubio snagu em je kriva strasna i turbo pravi overboost preko 1.2 bara,i preduvava stalno i zato se greska i pali.

Na standard mapu kriva je kao san,veoma stabila,mnogo jaca,i nema preduvavanja.

Toliko o toj prici...

1. greska se nepali zbog chipa ili cega drugog nego zbog evap ventila (stetni gasovi u rezervaru)
posle chipa se jedino pojavljivala greska drosselklappe(ventil leptir gasa)
2. sto mora da pali gasi auto to je i meni radilo ali kad sam stavio drugi blow off ventil to je bilo u redu ali sad je na njemu ponovo tvornicki blow off pa se to desava jer je izgleda u defektu.
3. to auto prije chipa je bilo negdje isto kao golf 3 vr6 a posle chipa sam ostavljao Vr6 na neki 2KM relacije najmanje 150-200m
4. prije chipa je bio max. tog vozila oko 225-230 kmh/ a poslije chipa 250 km/h
5. ja prvi put na ovom foruma kad sam spomenuo da sam chipovao Jettu Smchiptuning mi je rekao da taj chip sto sam uradio nije dobar a jos nije ni znao ni ko ga je radio
6. IMAM OSJECAJ DA SMCHIPTUNING PUKUSAVA SVE OSTALE KOJI SE BAVE TIM POSLOM DA NAPRAVI LOSIM I DA JE ON JEDINI KO JI TO ZNA URADITI

I zaboravio sam reci Jetta je zamjenita za BMW 540i 4.4 V8 ali nazalost sam i njega zamjenio prije 2-3 dana jer sam imao problema sa sipanjem trosi ko FAP jest da ide ko lud ali 40 KM na 100 Kilometara je za mene previse, sad vozim Alfu 166 2.4 JTD 2001 god.
 
Član
Izvini budo-opc al Srdjan je to rekao tek nakon sto si ti rekao da saltas na 7000rpm i vise.. Svako ko zna ista o 1.8t motoru trebao bi znati da sve to ide vise limitatora nije dobro. Nije to N/A motor
Ako iko zna o tim motorima to je Srdjan jer ih je uradio koliko hoces..
Zato ti je to i rekao
 
Super Moderator
E moj srdjane pa sto se trudis djaba :D dok ti njih u pamet sebe iz pameti
nekima ne mozes objasniti jbg il te ne kontaju il nece da kontaju ne znam....


druze napravio si prvo gresku sto si dao ovakvo auto koje je staro 6-7 godina za BMW-a koji ima 13-14 godina i koji si eto igrom slucaja prodo jer si naso kakvu dilajlu al eto dobro se zavrsilo da si ga uspio prodati ;)
 
Ja sam cuo da je taj momak gore na Kamenici katastrofa za to..Neke j*ene mape ima,i dovede uvjek auto do smrti...Da neceee nikako..I onda kod mene svi govore necu chipa,j*es chiip itd..Jer im on bas to radio...
Tako da nema potreba hvaliti momka kad zna se sta se radi.. :)

A jbg sta reci za Srdjana..Pa nemoze se niss,niko se nije pozalio, malo ko da je dosao od njega i rekaoo,a jbt nevalja itd...Zatoo se zna kako covjek radi i da znaa puno puno visee od svi...A vidi se i na njihovim autima,pa najbrza su u BiH cak i dalje..Tako da jadno je pricati,da covjek nesto nezna,ili slicno:icon_mad:

Lijep PozdraVW
 
Član
Budo-opc

Rekao sam ti da nije dobra mapa zato sto je limiter toliko podignut jer to nebi uradio niti jedan profi tuner i to mi je bilo i tada dovoljno da vidim mapa nevalja.
Kad smo vratili orginal vise nije bilo gresaka i nije se morala paliti gasiti,nije bilo vise overboosta...

Evo ti tvoj auto na dynu i to kad "ide" posto smo mjerili i kad neide pa bilo je 120 ks a kad "ide" onda je 148

18turbo170ksx.jpg


Ovde je rijec o 1.8 turbo motoru od 170 ks(usa trziste) deljba linija je standard a tanka je tuning.Primjeticete da je tanja linija jaca od 90 do 135 km/h jer tada jos nema opterecenja motora ali cim je motor vise opterecen snaga pada mnogo ispod standardne i umjesto 170 iznosi 148 ks.Takodje ove "recke" na tanjoj (tuning) liniji su posljedica intervencije ECU kada retardira panjenje zbog knocka.Pritisak turba na ovoj tuning mapi je preko 1.2 bara a snaga manja od standardne,turbo ce brzo crknuti a sto je najgore ovakav tuning kada proba vlasnik on ce reci da mu auto ide bolje jer je obrtni momenat na ovoj losoj tuning mapi veci upocetku i to stvara lazni osjecaj i vlasnik cak bude i presretan poslije ovoga.Ovo je tuning jednog tunera iz BiH...

budo-opc je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Danas sam igrom slucaja imao ovaj auto u rukama,momak koji je sadasnji vlasnik je dosao kod mene jer mu auto trza i pali se stano greska i mora da ga pali gasi, stalo i ja natjeram auto na dyno i imam sta da vidim :)

auto kad je upaljena greska ima 120 ks na radilici
kad nije greska aktivna onda cak ima 148 ks na radilici

kad smo vratitli standardnu mapu auto je imao 169 ks koliko i treba da ima jer ovo je amerikanac i u saobracajnoj greskom pise 110 kw,orginalana mapa je na 170 ks.

I sta sad da se kaze na sve ove price clana bude-opc kako auto leti i kako zavrce do 7000 i strasna neka ubrzanja a on umjesto da je dobio snagu cipovanjem jos je izgubio,em sto je izgubio snagu em je kriva strasna i turbo pravi overboost preko 1.2 bara,i preduvava stalno i zato se greska i pali.

Na standard mapu kriva je kao san,veoma stabila,mnogo jaca,i nema preduvavanja.

Toliko o toj prici...

1. greska se nepali zbog chipa ili cega drugog nego zbog evap ventila (stetni gasovi u rezervaru)
posle chipa se jedino pojavljivala greska drosselklappe(ventil leptir gasa)
2. sto mora da pali gasi auto to je i meni radilo ali kad sam stavio drugi blow off ventil to je bilo u redu ali sad je na njemu ponovo tvornicki blow off pa se to desava jer je izgleda u defektu.
3. to auto prije chipa je bilo negdje isto kao golf 3 vr6 a posle chipa sam ostavljao Vr6 na neki 2KM relacije najmanje 150-200m
4. prije chipa je bio max. tog vozila oko 225-230 kmh/ a poslije chipa 250 km/h
5. ja prvi put na ovom foruma kad sam spomenuo da sam chipovao Jettu Smchiptuning mi je rekao da taj chip sto sam uradio nije dobar a jos nije ni znao ni ko ga je radio
6. IMAM OSJECAJ DA SMCHIPTUNING PUKUSAVA SVE OSTALE KOJI SE BAVE TIM POSLOM DA NAPRAVI LOSIM I DA JE ON JEDINI KO JI TO ZNA URADITI

I zaboravio sam reci Jetta je zamjenita za BMW 540i 4.4 V8 ali nazalost sam i njega zamjenio prije 2-3 dana jer sam imao problema sa sipanjem trosi ko FAP jest da ide ko lud ali 40 KM na 100 Kilometara je za mene previse, sad vozim Alfu 166 2.4 JTD 2001 god.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top