Jetta 1.8 Turbo

Jetta 1.8 Turbo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
budo-opc je napisao(la):
allroad je napisao(la):
auu kolko ono drugom ide il je ono ipak treca na oko 120 ? mislim da im je druga 90 - 95 ?
dobro ide pravo nasviro ga taj chip skroz :D
jel imas blow off ?

ima blow off i 1=70, 2=120, 3=175, 4=220, i dalje 5 brzina ali stim da sad nema blokade i obrtaji idi preko 7000 obrtaja

aa vidis duze su brzine u tvoje jette
ona od jarana 2.0 drugom 90 ili 95 i blokada tacno na crvenom
a cujem blow off fino zvuci :icon_smile:
 
Član
allroad je napisao(la):
budo-opc je napisao(la):
allroad je napisao(la):
auu kolko ono drugom ide il je ono ipak treca na oko 120 ? mislim da im je druga 90 - 95 ?
dobro ide pravo nasviro ga taj chip skroz :D
jel imas blow off ?

ima blow off i 1=70, 2=120, 3=175, 4=220, i dalje 5 brzina ali stim da sad nema blokade i obrtaji idi preko 7000 obrtaja

aa vidis duze su brzine u tvoje jette
ona od jarana 2.0 drugom 90 ili 95 i blokada tacno na crvenom
a cujem blow off fino zvuci :icon_smile:

bila je i u mene prije chipovanja blokada na neki 6800 ali sad je vise nema sad ide i na 7300 a dok je bila blokada drugom je isla 110 a sad vuce na 120 mozda cak i malo predje
 
Član
pa koja firma ti je radila cip ?

Svako ko se profesionalno bavi chip tuningom nebi to uradio jer ce ti klipovi pulupati ventile,blokada na obicnu glavu od 1.8 t motora nesmije se preko 7000 pomjerati samo ako imas ventile od S motora onda mozes pomjeriti blokadu preko 7000.

Veoma opasnu stvar sada vozis jer veoma lako se to desi da se sudare ventili i klipovi.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
pa koja firma ti je radila cip ?

Svako ko se profesionalno bavi chip tuningom nebi to uradio jer ce ti klipovi pulupati ventile,blokada na obicnu glavu od 1.8 t motora nesmije se preko 7000 pomjerati samo ako imas ventile od S motora onda mozes pomjeriti blokadu preko 7000.

Veoma opasnu stvar sada vozis jer veoma lako se to desi da se sudare ventili i klipovi.

chip je radio ovdje jedan u Bihacu i on je jedini ovdje na USK kantonu mozda ga i poznajes zove se Anel koji se time bavi i koliko znam radio je do sad najmanje 70-80 auta samo meni je radio vec na 4 auta i nije nikad bilo problema, nemam problema ni stim da bi se mogli sudariti ventili i klipovi jer mi se samo slucajno nekad desi da je natjeram na 7000 ili vise obrtaja, obicajno ja saltam na neki 6500
 
Super Moderator
budo-opc je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
pa koja firma ti je radila cip ?

Svako ko se profesionalno bavi chip tuningom nebi to uradio jer ce ti klipovi pulupati ventile,blokada na obicnu glavu od 1.8 t motora nesmije se preko 7000 pomjerati samo ako imas ventile od S motora onda mozes pomjeriti blokadu preko 7000.

Veoma opasnu stvar sada vozis jer veoma lako se to desi da se sudare ventili i klipovi.

chip je radio ovdje jedan u Bihacu i on je jedini ovdje na USK kantonu mozda ga i poznajes zove se Anel koji se time bavi i koliko znam radio je do sad najmanje 70-80 auta samo meni je radio vec na 4 auta i nije nikad bilo problema, nemam problema ni stim da bi se mogli sudariti ventili i klipovi jer mi se samo slucajno nekad desi da je natjeram na 7000 ili vise obrtaja, obicajno ja saltam na neki 6500

obicno saltaj na malim obrtajima jedino kad se ganjas i zaj*avas saltaj na 7000 ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
budo-opc je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
pa koja firma ti je radila cip ?

Svako ko se profesionalno bavi chip tuningom nebi to uradio jer ce ti klipovi pulupati ventile,blokada na obicnu glavu od 1.8 t motora nesmije se preko 7000 pomjerati samo ako imas ventile od S motora onda mozes pomjeriti blokadu preko 7000.

Veoma opasnu stvar sada vozis jer veoma lako se to desi da se sudare ventili i klipovi.

chip je radio ovdje jedan u Bihacu i on je jedini ovdje na USK kantonu mozda ga i poznajes zove se Anel koji se time bavi i koliko znam radio je do sad najmanje 70-80 auta samo meni je radio vec na 4 auta i nije nikad bilo problema, nemam problema ni stim da bi se mogli sudariti ventili i klipovi jer mi se samo slucajno nekad desi da je natjeram na 7000 ili vise obrtaja, obicajno ja saltam na neki 6500

obicno saltaj na malim obrtajima jedino kad se ganjas i zaj*avas saltaj na 7000 ;)

i kad se ganjam saltam ranije jer neprimjetim bas neki efekat kad je izvlacim do 7000 obrtaja imam osjecaj da bolje vuce na 5500 nego na 6500
 
Član
pa ja ti govorim da nemoze toliko da se motor vrti sa orginal glavom a ti kako hoces.

A pogotovo sto imas standard motor sa standardnom turbinom koji nemoze da vuce preko 6200 rpm tako da je totalno besmisleno na stock motor skidati blokadu jer potpuno je nepotrebno posto turbo efektivno nemoze tu da duva a jos gora stvar je to sto moze da se desi havarija zbog previskokih obrtaja.
 
Član
Neznam sto si skinuo blokadu sa motora jer ti nece puno pomoci, neznam jesil gledao specifikacije svog motora i njegovu krivu. Kada ga navlacis do njegove max snage trebas saltat a ne zavlacit se u crveno jer kako ides u vece obrtaje tako ti kriva snage motora opada. To sto si cipovao je da turbina jace puse a ne da vrtis vise motor, bar sam ja tako razumio kada sam iscitavao, ja sam na svom auticu osjetio da ga je najbolje saltati na 5500 i kada sam gledao u katalog pise 5600,a ta blokada nije stavljena bez razloga al eto kako hoces.
 
Super Moderator
e pa da ne treba ga zavlacit do crvenog jer sam primijetio da ova masina vuce kako treba od 4500-6000 a sve dalje sporo ide
a i ispod 4500 ne vuce bas tako dobro a inace poslije boli glava kako lijepi
 
Član
Pa zna se da benzinac vuce preko 4000 i da ga treba vrtiti, al najveca greska svih "trkaca" sto su culi da se benzinac vrti kada se trka i svak ga zavlaci u crveno a malo ko sjedne prvo porcita specifikacije fabrickog motora jer nije fabrika odokatvino rekla najveci moment isporucuje na 6000 bubam. Zato je meni cudno sto je skinuo blokadu kada je samo cipovao nije nista ojacavao u motoru al eto neka mu dobro sluzi dok god ga voza
 
Član
Danas sam igrom slucaja imao ovaj auto u rukama,momak koji je sadasnji vlasnik je dosao kod mene jer mu auto trza i pali se stano greska i mora da ga pali gasi, stalo i ja natjeram auto na dyno i imam sta da vidim :)

auto kad je upaljena greska ima 120 ks na radilici
kad nije greska aktivna onda cak ima 148 ks na radilici

kad smo vratitli standardnu mapu auto je imao 169 ks koliko i treba da ima jer ovo je amerikanac i u saobracajnoj greskom pise 110 kw,orginalana mapa je na 170 ks.

I sta sad da se kaze na sve ove price clana bude-opc kako auto leti i kako zavrce do 7000 i strasna neka ubrzanja a on umjesto da je dobio snagu cipovanjem jos je izgubio,em sto je izgubio snagu em je kriva strasna i turbo pravi overboost preko 1.2 bara,i preduvava stalno i zato se greska i pali.

Na standard mapu kriva je kao san,veoma stabila,mnogo jaca,i nema preduvavanja.

Toliko o toj prici...
 
šta nestručni majstori mogu napraviti, fakat
strašno šta se sve radi. poslije čipa pravo na dyno i riješiš
sve dileme. bar znaš jesi li išta dobio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top