Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
GreenDevil je napisao(la):
ebo protekt, imal sta za Debica Frigo 2, ja sebi kupio nove, cuo sam dosta pozitivnih komentara...
jel neko od vas koristio te gume i kakva su misljenja:icon_question:
ja sam je u vise navrata hvalio, nadam se da ces i ti heh, al kad covjek previse ocekuje moze se svasta desiti ;))
ja sam je imao u dimenziji 185 65 r14 cini mi se, tako nekako, mene iznenadila, par puta pravio prtinu s njom isla pravo..
 
Član
Evo da vam prenesem iskustvo mog komšije koji je taxista :icon_smile:

Vozi Mercedesa 190 D od 1997 godine i dan danas, prešao je sa njim milion kilometara, taj čovjek nikad nije kupio novu gumu, uvijek je vozio protekt, ljeti zimi i to neki Tomićev kako on kaže,

On se kune u protekt,

Ja lično ne bih protekt, ali sticajem okolnosti, da sada ne dužim bio sam prisiljen uzeti dva komada,

Kad padne snijeg javim vam iskustva, jer živim u padinskim dijelovima Sarajeva :icon_biggrin:
 
Član
Grga je napisao(la):
ima li protekt guma makar jednu manu, trenuto me to samo interesuje?

Ima lakse mu izleti bubreg kad "ostines" gumu i trese na velikim brzinama

GreenDevil je napisao(la):
ebo protekt, imal sta za Debica Frigo 2, ja sebi kupio nove, cuo sam dosta pozitivnih komentara...
jel neko od vas koristio te gume i kakva su misljenja:icon_question:


Dobre gume ja ih imam na Passatu, malo klizave na mokrom ali ne pretjerano, po meni bolje od Save

elmo je napisao(la):
Evo da vam prenesem iskustvo mog komšije koji je taxista :icon_smile:

Vozi Mercedesa 190 D od 1997 godine i dan danas, prešao je sa njim milion kilometara, taj čovjek nikad nije kupio novu gumu, uvijek je vozio protekt, ljeti zimi i to neki Tomićev kako on kaže,

On se kune u protekt,

Ja lično ne bih protekt, ali sticajem okolnosti, da sada ne dužim bio sam prisiljen uzeti dva komada,

Kad padne snijeg javim vam iskustva, jer živim u padinskim dijelovima Sarajeva :icon_biggrin:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xltG6XW5JEE&feature=plcp[/video]
Evo brate padinski dijelovi odnosno Vratnik, ja snimao u pitanju je protekt gume i BMW E36 325i prije 2 godine koliko se sjecam. Ne vidi se fino na klipu ali ova zadnja ulica u koju sam usao je strmija od Kovaca a mora se iz mjesta krenut na dnu u brdu. ;)
 
@GreenDevil sto se tice Debice Frigo 2 ja evo s jednim setom ulazim u vec 3 zimsku sezonu gume su cudo
slabije se trose od save a grip po snijegu je nevjerovatan znamo svi kakva je bila prosla zima a ja gdje zivim snijega je prosle godine bilo oko 1m a putevi nam se slabo ciste da dalje ne pricam za ove 2 zimske sezone lanaca nisam ni vadio iz gepeka duja cupa ko luda s njima a snijega na putu bude da pod nalijeze na njega ali on ne staje svi plusevi idu za nju a nisi ni pogrijesio sto si je kupio ;)
sve najbolje i da ih se navozas ;)
 
Član
I ja sam prosle dvije sezone vozio Debica frigo u dimenziji 165/70 R13 i mogu potvrditi sve pohvale guma je mrak za snijega, al osjeti da je malo poklizava na mokroj cesti ;) Trenutno planiram uzet Fuldu Cristal Montero 3 pa cemo vidjet kako ce se pokazat...
 
Član
Debica frigo, vozio proslu zimu, sad cu ih opet namontirat, sto se tice prosle sezone nemam nikakve zamjerke na tu gumu, e ove godine cemo vidjeti kakva je situacija :123:
 
Član
Danas kupljene Continental ContiWinterContact TS850 pa vidjecemo kako ce se pokazati. Ako nekoga zanima cijena je bila 117 KM po komadu sa popustom u Dam-Jas Lukavac.
 
Član
u nedoumici sam...uzeo prosle godine dvije 195/65/15 Conti ts830, ovih dana konto uzet jos dvije iste i nek su sve 4 na tockovima prije snjega...kad vidim ovaj novi model ts850 koji je nasljednik ove 830 i neznam sta da izaberem.. Gledao sam malo po netu recenzije ovog novog modela (850) i bajagi su za par procenata bolje performanse od starog modela. E sad... odluciti se za malkice bolji novi model ili imati na autu sve 4 iste. Ja licno volim imati na autu sve 4 iste gume jer mi je to onako pravo fina stvar za vidit hehe
 
Član
Salas je napisao(la):
u nedoumici sam...uzeo prosle godine dvije 195/65/15 Conti ts830, ovih dana konto uzet jos dvije iste i nek su sve 4 na tockovima prije snjega...kad vidim ovaj novi model ts850 koji je nasljednik ove 830 i neznam sta da izaberem.. Gledao sam malo po netu recenzije ovog novog modela (850) i bajagi su za par procenata bolje performanse od starog modela. E sad... odluciti se za malkice bolji novi model ili imati na autu sve 4 iste. Ja licno volim imati na autu sve 4 iste gume jer mi je to onako pravo fina stvar za vidit hehe

Sve 4 iste bi bio moj izbor kolega.
 
Član
Ljudi kaj velite za zimske gume 185/60/14 za aždahu zvana fabija :) nazovem ja ove trgovce i nemaju baš neki marki pa mi nude tigar, semperit i sl pa da se posavjetujem sa vama..
semperit mi nude za 89km koji valjda vuče na continental...
 
aServis je napisao(la):
Ljudi kaj velite za zimske gume 185/60/14 za aždahu zvana fabija :) nazovem ja ove trgovce i nemaju baš neki marki pa mi nude tigar, semperit i sl pa da se posavjetujem sa vama..
semperit mi nude za 89km koji valjda vuče na continental...

tigar nije los po snijegu ali na asfaltu trese volan na 60, bar je tako meni bilo...
ja kupio Debica Frigo 2, 79km kom sa montazom i balansom
 
BHT Ovisnik
Semperit Speed Grip 2 se pokazala vrhunska guma,cak 2-o mjesto među 16-kama,prva GY,pa onda pa conti i ostale...rođak je ima na a6 c4 na 15" ,prezadovoljan;)
 
Top