Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
corradoM je napisao(la):
Zavisi od velicine... kod mene ljetne 17 a zimske 16, automatski se mora razlikovati... 17" imaju propisan svoj pritisak i 16" imaju propisan svoj pritisak, deklarisano od strane proizvodjaca... A sad ko ima 16 ili 15 i zimi i ljeti istu velicinu vjerovatno prati isto koliko je deklarisano da se napuse, logicki bi trebalo isto. ispravite me ako grijesim...
mislio sam koja razlika od deklarisane,naravno da zavisi od dimenzije, ja i zimi i ljeti na propisan pritisak,evo i jedna slicica u vezi ovoga, nemoze skoditi
pritisak-u-gumama1.gif
 
Član
Grga je napisao(la):
corradoM je napisao(la):
Zavisi od velicine... kod mene ljetne 17 a zimske 16, automatski se mora razlikovati... 17" imaju propisan svoj pritisak i 16" imaju propisan svoj pritisak, deklarisano od strane proizvodjaca... A sad ko ima 16 ili 15 i zimi i ljeti istu velicinu vjerovatno prati isto koliko je deklarisano da se napuse, logicki bi trebalo isto. ispravite me ako grijesim...
mislio sam koja razlika od deklarisane,naravno da zavisi od dimenzije, ja i zimi i ljeti na propisan pritisak,evo i jedna slicica u vezi ovoga, nemoze skoditi

Sada jedno pitanje,kako se zna,gdje tacno pise na koliko se pusu koje gume?
Svaka cast na slici ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Grga je napisao(la):
corradoM je napisao(la):
Zavisi od velicine... kod mene ljetne 17 a zimske 16, automatski se mora razlikovati... 17" imaju propisan svoj pritisak i 16" imaju propisan svoj pritisak, deklarisano od strane proizvodjaca... A sad ko ima 16 ili 15 i zimi i ljeti istu velicinu vjerovatno prati isto koliko je deklarisano da se napuse, logicki bi trebalo isto. ispravite me ako grijesim...
mislio sam koja razlika od deklarisane,naravno da zavisi od dimenzije, ja i zimi i ljeti na propisan pritisak,evo i jedna slicica u vezi ovoga, nemoze skoditi

Sada jedno pitanje,kako se zna,gdje tacno pise na koliko se pusu koje gume?
Svaka cast na slici ;)

Možda ti ovo može pomoći http://www.conti-online.com/generator/www/uk/en/continental/automobile/general/downloadarea/download/air-pressure-2010-en.pdf
 
Član
Samo mi nije jasno kako je isti pritisak za motor 1.2 i 2.4 konkretno za neko vozilo ja stimam onako kako meni odgovara da ne odstupa puno od fabrike prednje vise zadnje manje;) Ima tu puno variacija;)
 
Član
Ne pratim temu bas, ali da podijelim iskustvo s tigrom :D
Dvije zime Tigar Winter, po snijegu odlican, po kisi ne vozite. Prva, druga 1.6d stoji u mjestu.
 
Član
heheh imas osjecaj da vozis auto sa 200 konja kako proklizava :D prije sam dok sam vozio eskorta probao tigar i savu. tigar i kisa katastrofa, sava je vec malo bolja od tigra. po snijegu su dobre ako su nove.

sad sam kupio novo auto, uzeo sam sve 4 nove sportiva, vidjecemo kakve ce biti. do sad nije bilo kise od kad sam ih postavio, pa ne mogu nista komentarisati. vidjecemo...
 
Član
Gledam za 307-icu za sve dimenzije piše 2,4 bara, malo mi to čudno. Šta kod tebe Grga piše na onoj naljepinici kod vrata koliko treba 195/65/15? Meni piše samo za 17-ke koje ljeti vozam, sad stavio čeličare.
 
Član
mara- je napisao(la):
Gledam za 307-icu za sve dimenzije piše 2,4 bara, malo mi to čudno. Šta kod tebe Grga piše na onoj naljepinici kod vrata koliko treba 195/65/15? Meni piše samo za 17-ke koje ljeti vozam, sad stavio čeličare.

pise 2,5bar.a neopterecen i 3.0 opterecen
 
Gdje imam najpovoljnije cijene za Fuldine gume? (podrucje TK), planirao sam uzimati Fulda Montero 3. Do sada sam vozao dvicu, i extra mi se pokazale!Dimenzije 175/70/R14
 
Član
Danas uzeo sportivu dot 2012 zimski model cijena 87km u velični 14 za fabiju,inače nema ozbiljni marki u ovoj veličini pa uzmem sportivu koja je iz porodice continentala pa vidjećmo...
 
BHT Ovisnik
prepratio sam ove testove guma,gledam michelin u mojoj dimenziji na ADAC-u 4-6 mjesto,goodyear isto tu negdje,malo bolji,conti prvi,a semperit drugi,otisao ipak po michelin da uzmem jer imam popusta,kaze prodali sve,tek za mjesec i vise dana,conti isto rasprodan biti ce za manje od mjesec,goodyear ima po 134km,kad se sjetih da od sandy-a stari barata gumama,zovnem i uzmem semperit speed grip2,kostala me 115km po komadu,a bolja i od goodyeara i michelina,rođak je ima kaze prezadovoljan,pa cu valjda i ja biti
uu40cul7xsjlqgwx75e.jpg


a sportiva od prosle godine mi je nazad,sto se tice nizeg brenzda ispod contia i tih ja bih definitivno sportivu svima preporucio;)
 
Top