Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
ma ja neznam kakve da su mi gume, kad je snijeg i led, ja sam penzioner.. a brza voznja po ovom vremenu nije ocjena gume nego osobe..
 

MTR

Član
kod mene su ove u dimenziji 195/55R15 , mogu samo reci pre predobra guma , grabi i po neutabanom i utabanom snijegu , sinoc autoput zaledio i opet normalno vozim , nema klizanja na ulasku u krivinu pa da moras gas pustat , na kocenju fenomenalna , skoro pa nikako mi se ABS aktivira , isto tako nema plesanja na prelasku sa snijeznog na "suho" i obratno ( kod prestizanja preko kolotraga ) , ostali na lancima ja se vozim normalno , cak me jedan pita a dje su ti lanci sine ?

ovo pisem jer sam se namijenjao svakakvih guma od Michelin Alpinki , Conti TS serije , Sava , Dunlop M3 itd itd , ovi kao da su stvarno hodali po Europi i gledali da ugajgule smjesu bas za ova podrucja

znaci Cooper Weathermaster Snow cestitam ;)

WeathermasterSnowV_main_tire.jpg
 
Član
Ima dosta do guma,ali ima jos vise do vozaca.Ne zna svako voziti po zimskim uslovima.Evo ja vozim na michelin alpin3,treca im zima,isto auto vozim kao komsija,on na svog stavio continentalove neke nove,extra guma,i nikad nemoze izaci sa parkinga kao ja,jer samo puca po gasu i nema covjek jednostavno osjecaja,posle psuje kako nevalja guma,prevario ga vulkanizer i slicno,a ustvari gume mu je extra.:lol: :lol: :lol:
 
Član
MTR je napisao(la):
znaci Cooper Weathermaster Snow cestitam ;)

WeathermasterSnowV_main_tire.jpg

Ko prodaje ove Cooper gume kod nas? :icon_biggrin: Ovi iz HR jako hvale ljetne te Cooper gume, posebno oni sto se vozaju po Grobniku, kazu hladna-topla drzi jednako, a ima li vece pohvale za gumu od te da drzi jednako u gotovo svim uslovima :D To mi je bas extra, samo nisam vidio da ih kod nas neko prodaje...
 
Član
Ove godine kupio Continental ContiWinterContact TS830 i zadovoljan sam. Neko reče da Tigar valja i da nije u pravu onaj koja kaže da ne valja. E ja kažem da ne valja. Smeće od guma. Stari ih ima 4 nove na kombiju, ove sezone kupljene, čovjek prelazi 600-800km sedmično, čim neki manji snjeg odmah šlajdra. Dakle, užas gume, nikome ih ne preporučujem.
 
Član
mara- je napisao(la):
Ove godine kupio Continental ContiWinterContact TS830 i zadovoljan sam. Neko reče da Tigar valja i da nije u pravu onaj koja kaže da ne valja. E ja kažem da ne valja. Smeće od guma. Stari ih ima 4 nove na kombiju, ove sezone kupljene, čovjek prelazi 600-800km sedmično, čim neki manji snjeg odmah šlajdra. Dakle, užas gume, nikome ih ne preporučujem.
koje su ti gume ts 830 ili ts830P i koliko si placao?
 
Član
42255.jpg

Uniroyal MS plus 66 na putnickom i extra:123:

41785.jpg

Uniroyal SnowMax 2, na Vito kombiju super se pokaza u ovo vrijeme grip max:123:
 
Član
a zasto niko ne vozi Bridgestone :icon_rolleyes: nisam zar jedini

inace kod mene Blizzak ne znam tacno oznaku, u dimenziji 185/60R14
dosad nigdje nisu ostavile, za moje neke potrebe sasvim dobra guma
 
Član
Grga je napisao(la):
koje su ti gume ts 830 ili ts830P i koliko si placao?

Ne znam sada, pogledaću ujutru. Ovdje gdje sam kupovao, koštaju 150 po komadu. Nisam ih planirao kupiti, bilo mi skupo, ja htio semperit i nije ih bilo na stanju, i ovaj mi ponudi po 120 koliko je semperit koštao.
 
Član
Vozim nove Dunlop 4D u dimenziji 195/65 R15, mogu reci extra guma i na suhom, mokrom, snijegu i ledu pruza sigurnost i stabilnost, guma za 10 ;) , kao i UG 7+ koje sam 2 sezone vozio. :cool:
 
Član
Ove zime imam sledece proizvodjace:
Continental na Vectri
Pirelli na C klasi
Tigar na 307-ici
Barum na Freelanderu

Na snijegu su mi sve jednake, dok na mokroj podlozi ima razlike. Medjutim razlicita su auta i razlicite dimenzije guma pa je glupo porediti. U glavnom dobre su sve;)
 
Top