Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Dobojski protekt, ne znam tačan naziv, nenadjebiv u ovim uslovima. BMW-om smo prtinu uzbrdo pravili i nije ni proklizao. Sve preporuke, najjača zimska guma koju sam do sad probao!:cool:
 
Član
kod mene conti ts830P, nije me nigdje ostavio, al nije ni sava koja je dosad bila;), mada na par mjesta sam se uzvero gdje ljudi nisu mogli i to bez problema..
 
Član
Tigar po snijegu majka nisam mogo vjerovat da ovako gazi po snijegu. :D ;)
Kisa, udobnost, buka kao i u prosjecni u ovom cjenovnom rangu.
 
Član
Sta si ti ocekivao, ja rekoh ne slusam preporuke od ljudi za koje ne znam kako voze.

Svaka zimska guma danas je jako solidna, ako hoces da znas koja je najbolja, onda nadji neki test guma i vidi.
Tamo kad ih usporede u istim uslovima sve je jasno...
 
Član
ma ljudi moji, sto se pezoa ovog tice, vozio sam ga na savi i sad na continentalu i nemogu rec woow tcudo nevidjeno kao sto neki hvale,sto mi jedan opisa kako je dobra fulda km3 ko da ima procenat od kupljenje gume .. jos da dodam conti je bolji od save na mokrom, bolje koci, a sto se ovog neociscenog snijeg tice nista extra kao vjerovatno i vecina ostalih gumurina iz cjenovnog ranga:icon_smile:
 
Tigar winter1 14" na pezou mi se pokazao odlican (prosle godone imao GY UG7+), jos nigdje nisam zapao, a vozim u ranim jutarnjim satima dok je snijeg jos neociscen (oko 5 ujutro), gume su jednostavno ODLICNE i ko god kaze da tigar ne valja, nije u pravu. Prosao sam kroz put gdje je Audi A4 na michelinkama zapao i morali su ga gurati da izadje. Za snijeg su predobre. Cak i po uzbrdicama cupa nenormalno. Po suhom i kisi nisam primjetio nekih vecih problema.

Na hjundaiju su "Sava Eskimo SUV" 16", ali njih jos nisam testirao, Hjundai se "odmara" na suhom u garazi :D
 
Član
Franki je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
sad po ovim vasim iskustvima svaka guma je odlicna ili se varam :icon_question:



Ako mislis na moj post ja sam napisao da je po snijegu dobra a ostalo kao i ostale te cijene :D ;)

ne nisam mislio na tvoj post :icon_biggrin: nego onako citam svakom svacije gume najbolje nikad bolje nije vozio,pa se pitam zasto neke placat 160 neke 80 po komadu :D
 
BHT Ovisnik
mene po ovom snijegu i ledu extra sluze sportivine na volvu,prolazim svugdje gdje se i s lancima jedva provlace,fino i na ledu idu,nisam jos nigdje zapeo da se nisam mogao izvuci dok po kisi i nisu bas nesto extra sto se najvise osjeti pri kocenju,dok sam za kise jako zadovoljan goodyearom hidragrip:icon_smile:
 
Član
nisam ja zadovoljan :lol: sreca pa sam dan prije ovog snijega, nazalost odrijesio fond od gewindi i uzeo gy ultragrip...

u odnosu na kleber krisalp(doduse jesu koju godinu starije, mada opet imaju sare, nisu potrosene ili vozene ljeti, ali opet kao da su otvrdnule...) jednostavno voznja po snijegu, bljuzgavici, a tek ledu, krajne oprezna, mora se po ogranicenjima, malo gasa i krenu proklizivat, a ni brze ulaske u krivinu ne vole, samo stroga ogranicenja i sporije za snijeg, te su dobre onda... naravno nije mi to bas odgovaralo...

planirao ih drzat do jeseni, ali bi losa prognoza, trebao na put, a rizicnije sa kleberom i eto uzmem goodyerke...

sa gy(ok jesu nove), picim fino barem 20-30 iznad ogranicenja po ovom vremenu, dosad sa njima daleko zadovoljniji nego sa kleberom, daleko teze proklizuju, efikasnije i bolje izbacuju snijeg iz kanala, ne "zacepi" brzo kao na starim...

jesu i klasa iznad, skuplje, fakticki od najskupljih za moju dimenziju... ali hvale ih dosta, jedino sto su mekse pa su na glasu da se i brze trose, ali vidjet cemo koliko ce zima izgurati...
 
Član
da se razumijemo, po ovom snijegu svaka nova zimska guma je poprilicno dobra. vozim relativno jeftino auto, tako da mi se i ne isplati sad davati neke velike pare za skuplje gume, probao sam do sad savu i tigar. sto se tice snijega, obje su ok, ali je tigar katastrofa na mokrom, dok je sava nesto bolja. i jos nesto veoma bitno, ne govore oni na tv-u i radiu "prilagoditi voznju uslovima na putu". ne moze se divljati po ovakvom vremenu i onda ocekivati da gume reaguju kao u idealnim uslovima. mislim da vecina novih zimskih guma moze biti sasvim ok ako se "pametno vozi". toliko od mene ;)
 
Top