Golf mk2 1.8 GT new

Golf mk2 1.8 GT new

Član
Fin autic :D svidjaju mi se te ats.ice strasno :) samo ga malo u pod da dobije mal svoj potpuni oblik i bombona :D
 
Član
Mjenjao sam bregastu, radilicu, pliće klipove , klipnjace (karike,leteci,lezeci,semerinzi) , zamajac,set kvacila fi 215, zadnji protocni lonac, malo zbrusena glava, polirani kanali karburatora pre i posle leptira, polirani ventili, usisna grana nalijeganje ispolirano, izduv jos nisam odradio cekam inox granu i komplet cijevi fi 50 , sa cu se malo pozabaviti utvrdjivanjem trapa tacnije prednji i zadnji strut bar i svasta jos nesto imam u planu ali sve ce se vidjeti sa slika ;) .Eto samo sam mu to odradio.

Ako si ti cuo onda ok :lol:
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
Mjenjao sam bregastu, radilicu, pliće klipove , klipnjace (karike,leteci,lezeci,semerinzi) , zamajac,set kvacila fi 215, zadnji protocni lonac, malo zbrusena glava, polirani kanali karburatora pre i posle leptira, polirani ventili, usisna grana nalijeganje ispolirano, izduv jos nisam odradio cekam inox granu i komplet cijevi fi 50 , sa cu se malo pozabaviti utvrdjivanjem trapa tacnije prednji i zadnji strut bar i svasta jos nesto imam u planu ali sve ce se vidjeti sa slika ;) .Eto samo sam mu to odradio.
Respekt imenjace , a ako tako ide onda sada mora imati debelo preko 100 konjica i trud se isplatio.
 
Član
Mislis na crvenog od komsije ??? S njim nisam potezao samo sam isao iza njega i pratio ga pored antunovica i mogao ga obici kod krivine ali mi islo auto u susret i nisam htjeo da rizikujem i pustim gas , jeli to matereti rekao da me poderao ??? Ja pricam o Grndinom GSI-u to jeste od mog rodjaka.



GTI FAN je napisao(la):
Darko_GT je napisao(la):
Mjenjao sam bregastu, radilicu, pliće klipove , klipnjace (karike,leteci,lezeci,semerinzi) , zamajac,set kvacila fi 215, zadnji protocni lonac, malo zbrusena glava, polirani kanali karburatora pre i posle leptira, polirani ventili, usisna grana nalijeganje ispolirano, izduv jos nisam odradio cekam inox granu i komplet cijevi fi 50 , sa cu se malo pozabaviti utvrdjivanjem trapa tacnije prednji i zadnji strut bar i svasta jos nesto imam u planu ali sve ce se vidjeti sa slika ;) .Eto samo sam mu to odradio.
Respekt imenjace , a ako tako ide onda sada mora imati debelo preko 100 konjica i trud se isplatio.

Moj druze slozio sam dobrih 6000 u njega a mogao sam uzeti abf sebi i nisam htjeo veci mi je fazon ovo imaju slike vecine ulaganja samo vrati u nazad.
 
GTI FAN je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Kazem ja njemu da je to previse optimisticno, al et, necu da uvrijedim druga :icon_biggrin:

al dobro, ja sam naviko na Hondu i njenih 6,5-7 :D al ni to vise nije nesto, 5s je brzina :cool:

Obojica ste malo preoptimisticni sa tim sekundama :icon_biggrin:





14.9 @402 Hondara ide pajdo moj, pa racunaj ;)
za primjer, Civic iVT stock 15.5, 7.2 do 100kmh
1995 Honda Prelude VTEC 6.7 , 15.1
2003 Honda S2000 6.3 , 14.9
2000 Toyota Celica GTS 6.6 . 15.2
itd itd

respect the modified :cool:
 
Član
erol bi mogao oko 7s do 100, bez sjedista i ostale opreme kao sto vozi na SR-u...
a ovaj golf moze za 8- 8.5s do 100 al nizbrdo, i to ne malo :D

golf je sve bolji, formira se bas dobro i before -after razlika je ogromna...lajse gti one novie bi mu legle samo tako , dva fara naprijed , ili rally front jos bolje ;)
 
Član
Znaci GPS nije tacan , ako vi tako kazete onda ok s obzirom da po stok performansama ide ovako

Bore × stroke 81.00 mm × 86.40 mm
3.19 in × 3.4 in
Cylinders Inline 4
Displacement 1.8 litre
1781 cc
(108.683 cu in)
Type SOHC
Key:

SOHC
Single overhead camshaft

See more...
2 valves per cylinder
8 valves in total
Construction
Lubrication
Compression ratio 10.00:1
Fuel system 1 We 2 BC carb
Maximum power
DIN 90.2 PS (89 bhp) (66.4 kW)
@ 5200 rpm
Specific output
DIN 50 bhp/litre
0.82 bhp/cu in
Maximum torque
DIN 145.0 Nm (107 ft·lb) (14.8 kgm)
@ 3500 rpm
bmep 1023.1 kPa (148.4 psi)
Specific torque
DIN 81.41 Nm/litre
Maximum rpm
Manufacturer Volkswagen
Code
Main crankshaft bearings 5
Coolant Water
Bore/stroke ratio 0.94
Unitary capacity 445.25 cc per cylinder
Aspiration Normal
Compressor type N/A
Intercooler None
Catalytic converter N
performance
0-50 mph (80 km/h) 7.00 s
0-60 mph 9.80 s
0-100 km/h
0-100 mph
80-120 km/h (50-70 mph) in top
Standing ¼mile
Standing km
Top speed 179 km/h (111 mph)
Power-to-weight ratio 98.89 bhp/ton

evo link

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=25377
Ako sa svim ovim prepravkama nije dobio sekundu da bude brzi e onda ga nabi na *****
 
Član
to je opet max 8.8, sto je daleko od 8s u ovom slucaju...sekundu dobiti od 0-100 nije nimalo lako , osim ako ti auto ne ide 22s do 100 pa ga spustis na 21:D
za ovakav auto treba ti barem 130 ks za 8-8.5, po mojoj slobodnoj procjeni....
najbolje da ti to nama snimis fino da mi pogledamo pa cemo procjenjivati da ne nagadjamo a ocito ti ne vjerujemo :D
 
Hm, ovdje pise da je ovaj tezak 900 kg, a kod tebe u saobracajnoj pise koliko mi ti rece preko hiljade cini mi se, drugo 0-60mph i 0-100kmh nije isto, 60 mph je 98kmh, ima razlike jbg ;) i drugo pise da do 60 mph ide za 9,8s, ajde da i uzmemo da si skino sekundu (sto nije tako jednostavno) to je opet jedva 8,8s

Kazem ti, ide Golf sad fino, al ne koliko ti mislis ;)

@Andel: Ja dao primjere, Celica GTS (fwd takodje) 6.6s do 100kmh, a 1/4 mile 15.2, tako da, nema potrebe da dalje pricam, 6.5 ko iz picke :D
 
Član
Kačit cu snimak samo dok uganjam vremena, btw erole ti spominjes neku malu kamericu ne mogu drzati tel jednom rukom ??? GPS program mi i mjeri u mph
 
Top