Golf 2 GTI -16 V-KR

Golf 2 GTI -16 V-KR

Član
Thanks guys ;) ma dado jucer sam bas bio ljut na njega nismo pricali cjelim putem do Neuma :icon_biggrin: a ispred mene 1.8 karbas duja ljenguza i nemogu ga prestici a igro ping pong sa njim :icon_biggrin: do podne nismo pricali ali danas smo se pomirili i obecao sam mu novu pumpu na poklon kad bude plata, ebena sponzorusa je bas,svaki mjesec nesto :lol:
 
Član
I evo ga mali upload kao sto sam mu obecao stigla nova pumpa goriva,nije Bosh ali bogme radi ko da je :icon_biggrin:
Orginalno je za KR i daje 6 bari a prosla je davala max 4.7 bari pa je potpuno riknula a Repo mi je lijepo na pisti u Mostaru rekao 6 bari za KR a i ni milibar manje i doista tvornicka specifikacija je 6 bari a sto reci za sve vlasnike KRa,dado gti i ostali ako im neide dobro uradite ovo i mozda se necete pokajati ,letjelica zivota mi :icon_biggrin:

DSCF6058.jpg


DSCF6059.jpg

Danas montirana.
Posto mi je stara pumpa bila u kucistu promjera 52 mm a za KR je 60mm nabavljeno je kuciste 60 mm ali je pustalo gorivo i trebalo je brdo zivaca i tekuceg metala da se to sredi :icon_rolleyes:

Uglavnom sa Zelenkom golfom sa roll barom poznatim sa Mostarske piste se sada igram,doslovce mogu pustiti gas da malo ode pa ga opet dobijem na 400 m na kraju iako su mi gume toliko celave 16ke da me neki dan nisu htjeli pustiti na granici sa Hr :D a to je slijedeca stavka .Realno mislim da bi crni Kadjo 2.0 16V poznat sa zadnjeg meeta u Mostaru mogao biti ozbiljno ugrozen,nije u Neumu pa se nismo jos utrkivali ali ja mislim da smo tu negdje,vidicemo,problem je sto mu moram nabaciti nove gume ali sad me odusevio KR,bijesna makinjica stvarno ;) ali kostao me para i zivaca dok sam sve uklopio da ide i radi kako treba,bolje da neznate.Nije to bas samo naci povoljan motor i ubaciti.
Dakle za KR pumpa ispod 6 bari ne dolazi u obzir.
 
Član
Одг: Golf 2 GTI -16 V-KR

Joj svaka cast drug nek si mu.kupio nesto.moja jos radi al vidjecemo.koliko je parica???
 
Član
Ova Donner ravno 150 markica.Bosh je preko 300 ali znam slucajeva gdje ljudi voze 2 godine sa ovakvim pumpama bez problema pa se nadam da ce dobro sluziti dosta vremena.
 
Neka si i pumpu sredio, sad je pravi grom hehe. Ne znam ako se sjecas na pisti bio je jedan zeleni KR i doslovno je otresao c20xe vektru. Znam da smo pricali o pumpi i o motoru kako te je*e ali sad ce da bude pravi. Jeli ti pise koliko litara daje na koliko pritiska ?
 
Član
dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Neka si i pumpu sredio, sad je pravi grom hehe. Ne znam ako se sjecas na pisti bio je jedan zeleni KR i doslovno je otresao c20xe vektru. Znam da smo pricali o pumpi i o motoru kako te je*e ali sad ce da bude pravi. Jeli ti pise koliko litara daje na koliko pritiska ?

Cnri Kadjo c20xe je jos uvjek brzi od mog KR a ,ne puno ali je brzi,;) on ima nove gume a i ja na svoga nazuvam za koji dan pa cemo probati onda,vjerovatno ce razlika biti manja ali tih 10 ak konja se primjeti stvarno iako je GTI cak 100 kila laksi od GSIa jeste li znali to :icon_eek: .Uglavnom oba smo stock,mozda kad bih mog GTIa malo olaksao :icon_biggrin:

Vidi ove duele
Ovi kadeti stvarno idu ko ludi.
http://www.zeperfs.com/en/duel536-732.htm

a Vectra je teza od Kadeta i uvjeren sam da bih vjerovatno izasao kao pobjednik .

http://www.zeperfs.com/en/duel536-736.htm

Uglavnom sad je pravi,;) ide ko lud, na cesti je bas zvijer kad prodje 3500 rpm nemozes ga drzati u rukama, masina je KR,prezadovoljan sam a i motor je u odlicnom stanju samo sto mi debil koji je radio dihtung glave prosli put nije stegao glavu kako treba :icon_mad: a sad cu imati jos jedan rezerve KR motor kao nov kompletno radjen gotovo novi KR a imam i PL a jednog,ja sam ti bas GTI FAN :lol:,pumpa pise 6 bari ,60mm bas za KR a za litre nepise,uglavnom radi kao singerica.
 
Član
svaka cast druze to cijenim kad neko ulaze i na performance a ne samo u exterijer:icon_biggrin:,,pumpa izgleda kao da bi bas godila i na mog gsi-a:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
Carbon je napisao(la):
odlican motor ;) sad se mozes komotno bacit' na eksterijerne radove :cool:
Ni slucajno,izgleda tocno onakav kakav zelim da izgleda nemam nemjeru nista bitno mjenjati, eventualno neku sitnicu sa izgledom,cak sam i ove retrovizore prodao i stavio obicne.Fabrika majka,jedino gotivim vece feluge i mali volan :icon_biggrin: a ni tu nsam previse izbirljiv,vazno mi je da je auto sto se izgleda tice uredno i da packe na njemu nema , i to je to . ;)

shurda je napisao(la):
svaka cast druze to cijenim kad neko ulaze i na performance a ne samo u exterijer:icon_biggrin:,,pumpa izgleda kao da bi bas godila i na mog gsi-a:icon_biggrin::icon_biggrin:

Svakako ,6 bari bila bi ti i vise nego dovoljna jer ovi K-jet motori traze najvece pritiske pumpe,elektronci kao tvoj XE nisu zahtjevni po tom pitanju,mislim vezno je da pumpa radi pravilno ali nisu im potrebni pritisci od 6 bara.
 
Član
Darko jesi savrsio golfa jel radi normalno???? Btw de mi reci da si prodao one male retrovizore da te u top strpam :(((( Ja ih trazim al ih nemogu naci :/
:icon_sad:
 
Član
BoosT666 je napisao(la):
Darko jesi savrsio golfa jel radi normalno???? Btw de mi reci da si prodao one male retrovizore da te u top strpam :(((( Ja ih trazim al ih nemogu naci :/
:icon_sad:

Konacno radi normalno i ide kako treba,problem je bila pumpa slaba u startu a kad se tek pregrije onda je belaj,4000 rpm jedva nabije u voznji a sada na 4 000 tek pocinje show . Ma momak iz Capljine navalio bio da mu ih prodam i gotovo a mene bas nisu tangirali previse,ako hoces imam ti njegov broj pa se dogovori iako neverujem da ce prodavati, da sam se sjetio da ih trazis tebi bi ih ostavio svega mi ali toliko me je ljudi pitalo za te retrovizore odkad vozim ovog golfa da nebi vjerovao a ja sam uzasno zaboravan.
 
Član
Nooryavk je napisao(la):
pravo dobar golfic.. da su 15 na njemu i malo spusten bio bi odlican..
;)

Spusten je jedno 3 cm ali nebi rekao zbog dimenzije tockova.Meni su duje spusene na 15 kama kao karici na onim malim tockovima a i sve su brate na isti kalup.Niti sam ljubitelj spustenih auta,ta faza me prosla davno jer vozio sam auto max zakovano sa duplim ralicama i 15 kama :icon_biggrin: ,ni malih tockova,cak sam razmisljao o 17 kama da mu stavim jer mi izgledaju fantasticno na duji a ispod 16 ki nista ,eventualno moze doci 45 profil na ove felge : .Ebga moj ukus ;)
 
Mozda te i ove 16-ke zezaju , pa tu gubis malo snage , pa te kadjo dere :D

Jel' vam ono pocinju raditi onaj pravac , mislim da sam neki dan na vjestima vidio ?
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Mozda te i ove 16-ke zezaju , pa tu gubis malo snage , pa te kadjo dere :D

Jel' vam ono pocinju raditi onaj pravac , mislim da sam neki dan na vjestima vidio ?
Dino poz kad ce se na More ;) ma rade nesto par km iznad pravca, morati cemo im sprengovati bagere, :icon_smile: .Kadjo je po mjerenjima automagazina brzi i to skoro pola sekunde na 402 tako da nisam iznenadjen rezultatom. A pazi na 16 kama ovim brzine su duze i prema mojim mjerenjima kad sam ih stavljao auto zapravo ubrzava jednako samo imas dojam da nije tako jer ga duze rastezes u jednoj brzini a brzinomjer pokazuje manje nego na 15 kama (u biti sada pokazuje tocnu brzinu mjereno radarom :icon_biggrin: jer duji na 15 kama sat obicno pokazuje vecu brzinu od stvarne po 20 ak kmh kao i vecini auta na standardnim kotacima) tako da razliku stvarnog mjerenog ubrzanja na 15 kama i 16 kama nismo mogli primjetiti iako imas osjecaj da je brzi na 15 kama,nevjerovatno ;)
 
Top