Golf 2 GTI -16 V-KR

Golf 2 GTI -16 V-KR

Član
svidja mi se ovaj tvoj golf i veoma dobro ide, bar koliko sam uspio vidjeti osim par sitnica ne svjdaju mi se ove felge i kako mu stoje
ja bi radije isao na varijantu 14ke celicne ako nista!
;)
 
Član
e buraz moj, sada da te ispravim, kada odbijes na idealnu reakciju, imas auto od 15.2sec.... Takodjer kao sto sam ja sa reakcijom 0.9 odvozio 15.226, sto znaci da mi sa idealnom reakcijom od 0.5, auto ide oko 14.8 - 14.7 hihihi, sto znaci da sam skoro sec ispred tebe :p hahaha :*
 
Član
To je odlično vrijeme za kr-a dole mi se učinilo da dosta lošije ide, mislim da imaš previsoke gume i da mu to dosta otežava
 
Član
g0go je napisao(la):
e buraz moj, sada da te ispravim, kada odbijes na idealnu reakciju, imas auto od 15.2sec.... Takodjer kao sto sam ja sa reakcijom 0.9 odvozio 15.226, sto znaci da mi sa idealnom reakcijom od 0.5, auto ide oko 14.8 - 14.7 hihihi, sto znaci da sam skoro sec ispred tebe :p hahaha :*

Kako mislis ?Npr ta voznja,Imao sam vrijeme 16.286 i reakciju 0.963 koju kada oduzmes dobijes 15.323 i tu mi se negdje mota vrijeme auta do 15.5 a ja ti kazem da G-TECH mjeri vrijeme auta a ne reakciju ? A ebiga u mene je stock motor i imam 139 a ti 175 ks,ipak je razlika :icon_biggrin: jos mi je na njemu uski usis od PLa nasao sam siroki u Zitu ;) i volio bi probati slavne 14ke zimulje i kocka je poletila na njima ,zanimljivo :icon_question: Joj kako sam se smijao kad si opro Cupru R a momak se prepao i samo drzi gas kopa Cupra u drugoj na mjestu a ti ode :lol: :lol: a ja se derem na startu Goca ne sramoti se,kad pobjedi je bgmi .Doduse ono 15,2 je izuzetak najcesce si na 15.7 :icon_biggrin: ali ide blesa za 10 ;)

Dejan 16v je napisao(la):
Vidio golfa u Mostaru, dobar!:cool:

Dejo poz,eto vidjeh te na kraju,steta ni ne porazgovarasmo,vidimo se drugom prilikom ;)



bolc je napisao(la):
To je odlično vrijeme za kr-a dole mi se učinilo da dosta lošije ide, mislim da imaš previsoke gume i da mu to dosta otežava

Mozda ,a i i dosta su teze felge nego 15ke ali ove su stalno na njemu pa mi se nije dalo peglati doduse jednom sam nesto usporedjivao i nisam primjetio razliku,pisao sam o tome vec u garazi ;)



s1ck je napisao(la):
svidja mi se ovaj tvoj golf i veoma dobro ide, bar koliko sam uspio vidjeti osim par sitnica ne svjdaju mi se ove felge i kako mu stoje
ja bi radije isao na varijantu 14ke celicne ako nista!
;)

16ke zakon,ispod 16 nista :icon_biggrin: mozda samo nizi profil .
 
Član
TaBa je napisao(la):
Koje si vrijeme pravio?
16.1xx najbolje sa reakcijom doduse kad bih imao reakciju 0.55 sec kao sto je momak sa crvenom vectrom probio bih u klasu 15.U Subotu sam napravio red light na utrci pa sam bio malo i preoprezan u Nedjelju.



dellas je napisao(la):
Ako ti je vreme 16.286, reakcija 0.963, onda ti je vreme auta 15,823.

E dellas malo mi to pojasni ,zar se neradi o stotinkama sekunde proteklim od zelenog svjetla do prolaska auta kroz laser.To me zanima bas.
 
Član
Jao, jao... Ko ce ljudima preko ovoga objasniti...
@GTI FUN
Ti si mjerio se samnom na slikovima, a na G-Tech-u nismo mogli namjestiti kilazu i mislim da je samim tim malo i fulao. Zato mislim da je meni dobro mjerio.

A za vrijeme blese, dr dan sam stavio prednje gume na 1.5bara, a
 
Član
Prvo za G-tech, kilaza nema veze sa izmjerenim vremenom, ona sluzi za to da ti da procjenju "konjaze" auta. Pisao sam vec u drugoj temi, G-tech hoce futali ako je neravna pista, malo smotas volanom i sl - jer mjeri putem G senzora. Skuplji model G-techa - kakav sam ja imao, ima mogucnost da mjeri i reakciju - onda ti na displeju iscrta semafor jednak onom na SR-u. A ako samo startas kad ti hoces i izmjeri vrijeme - tada je to vrijeme bez reakcije.

Evo jedne slike sa FB...
532212_3765223209126_1582348839_n.jpg


GTI fino ide, kako i treba ici ispravna 16-ka, olaksana :cool: Vrijeme auta iz prve trke mu je 15.66...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Prvo za G-tech, kilaza nema veze sa izmjerenim vremenom, ona sluzi za to da ti da procjenju "konjaze" auta. Pisao sam vec u drugoj temi, G-tech hoce futali ako je neravna pista, malo smotas volanom i sl - jer mjeri putem G senzora. Skuplji model G-techa - kakav sam ja imao, ima mogucnost da mjeri i reakciju - onda ti na displeju iscrta semafor jednak onom na SR-u. A ako samo startas kad ti hoces i izmjeri vrijeme - tada je to vrijeme bez reakcije.


GTI fino ide, kako i treba ici ispravna 16-ka, olaksana :cool: Vrijeme auta iz prve trke mu je 15.66...
Pa to ja i govorim Boki jer sa G-techom goranovim startam kad ja hocu,dakle nema vremena reakcije tj tocke starta a osim ako mozda ne ukucas neko hipotetsko vrijme reakcije,npr prosjek je 0.8 ;) a najbolje vrijeme auta sam napravio 15.3xx (u onoj voznji treninga kad si i ti isao bilo je 15.66 poslije sam poboljsao i bio najcesce na 15.5,neolaksan bez reakcije bi bio vjerovatno na oko 16 i to je to) a Goranov g-tech mi je mjerio 15.2 sa reakcijom sto je nemoguce :icon_biggrin: to objasnjavam Goranu.E hvala na fotki ;)



g0go je napisao(la):
Jao, jao... Ko ce ljudima preko ovoga objasniti...
@GTI FUN
Ti si mjerio se samnom na slikovima, a na G-Tech-u nismo mogli namjestiti kilazu i mislim da je samim tim malo i fulao. Zato mislim da je meni dobro mjerio.

A za vrijeme blese, dr dan sam stavio prednje gume na 1.5bara, a
Sa blesom sam onda prosao kroz cilj kao jedan a izmjerio je 15.2 koliko bi onda tek mjerio na raceu kad si bio puno brzi,trebao si ga staviti u auto ;),vidis da je kilaza nebitna ;) ali ok meni je onda bas fino mjerio vrijeme bez reakcije i bas sam negdje oko 15.3 do 15.5. bez reakcije nikako vrijeme ukupno a da si sa blesom bez olaksanja na pisti pravio 14.8 sa reakcijom kao sto si meni pisao u tvojoj garazi nemogu vjerovati.



ZELA GTI je napisao(la):
Ja sam vozio 16.1, po tim vašim računicama imam auto od 14 sekundi :D

Sa reakcijom 0.8 vrijeme auta ti je bilo 15.3 osim ako nisi imao bolju reakciju npr 0.55 u tom slicaju 15,55 i vjerovatno si isao olaksan a to manja vrijeme po pola sekunde ko nista i to vrijeme je realnost za 106 gti.
 
Član
dellas je napisao(la):
Ako ti je reakcija 0.963 onda od ukupnog vremena ne oduzimas celu reakciju, nego samo onaj deo koji je preko 0.5sekundi, jer je ispod 0.5sek redlight. Znaci 0.463 oduzmes od ukupnog vremena i to je vreme auta.
Ne,to nije stvarno vrijeme nego oduzmes cijelu reakciju auta jer ako reagiras ispod 0,5 sec smatra se red lightom zato sto uredjaj ili ne mjeri ispod ili nemozes reagirati tako brzo,to je blef ali od vremena cjele voznje oduzimas cijelu reakciju i od te tocke je auto proslo kroz laser i mjeri se voznja.
 
Član
Gresis veruj mi ;) Uglavnom KR ti ide sporije 0.5 sek nego sto mislis, sto je i realno mene je bas cudilo kako fabricki kr da ide 15.3. Uglavnom 15.8 je jako dobro vreme za njega.
 
Top