Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja mu samo mogu pozelit srecu da to uspije ali od jednom njemu u 3 godine naleti ideja proizvede takve baterije koje ce automobil od 1088Ks vozit 600Km sto je po meni nemoguce..... Mislim ima svasta u bozijoj basti nije da kazem da je on prevarant ali ipak mi nije jasno kako to u 3 godine se stvori neki super automobil i sve to.... ljudi po 10 godina smisljaju bezinske motore kojima elektro motori pomazu a rimac dodje i za 3 godine stvori nesto =) ako je to kako on kaze onda je on bozi covijek ili nam se nikola tesla vratio =) :icon_question::icon_question:
 
Član
@Boki http://www.autobild.de/artikel/rimac-concept-one-iaa-2011-1896024.html dole u komentarima...
 
Član
corrado je napisao(la):
A ovo gore što je taj stranac pisao o dometu, pa tako se i deklariraju podaci, domet kod idealnih uvijeta za domet, i snaga kao vršna maksimalna, vidi se da je motor nazivne snage 250kW čini mi se, pa je i po tome jasno da nemože non stop 1088ks..
Auto ima 4 motora po 250kw,a Palatov je lijepo izracunao da s obzirom na kapacitet baterija od 92 KWH ima na raspolaganju oko 14kw snage tijekom 6 sati koliko odprilike treba vremena da predje 600km umjerenom stedljivom voznjom.Dakle mora voziti sa najvise 18 ks tijekom voznje ili ce ostat bez struje a motori imaju 1088ks max :icon_biggrin: Treba biti jaaaaako pazljiv sa gasom :icon_biggrin: a ako ga odvrne na svih 1088 ks imat ce struje za manje od 6 minuta sa punim baterijama. :icon_biggrin:
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: zela bog te, lud si drama:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Početnik
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ako se ispostavi da je zela upravu zamolio bi admine da mi u titulu napisu poluretardirani klinac i da to stoji 2 sedmice samo zato sto si Zela lud ko struja...hvala :D
 
GTI FAN je napisao(la):
corrado je napisao(la):
A ovo gore što je taj stranac pisao o dometu, pa tako se i deklariraju podaci, domet kod idealnih uvijeta za domet, i snaga kao vršna maksimalna, vidi se da je motor nazivne snage 250kW čini mi se, pa je i po tome jasno da nemože non stop 1088ks..
Auto ima 4 motora po 250kw,a Palatov je lijepo izracunao da s obzirom na kapacitet baterija od 92 KWH ima na raspolaganju oko 14kw snage tijekom 6 sati koliko odprilike treba vremena da predje 600km umjerenom stedljivom voznjom.Dakle mora voziti sa najvise 18 ks tijekom voznje ili ce ostat bez struje a motori imaju 1088ks max :icon_biggrin: Treba biti jaaaaako pazljiv sa gasom :icon_biggrin: a ako ga odvrne na svih 1088 ks imat ce struje za manje od 6 minuta sa punim baterijama. :icon_biggrin:

Pa nikad nije ni rekao da ce preci 600km sa punim gasom , normalno da govori uz najmanje moguce gasanje. Nemojte se sad izvalciti , vi ste govorili da on 600km nece moci NIKAKO preci , ni Veyron ne koristi svu snagu dok se vozi , Jeremy ga testirao , na pola puta vozio za 60-80KS :icon_biggrin: Njemu naklon do poda ako 600km predje sa jednim punjenjem , rezim voznje je nebitan ;)
 
Član
najbolje da cekamo neke potvrde...normala da sa svom snagom nece ici 600km, ali ako uopce mogne bice ok...bugatiju pri punoj brzini gume traju 12 minuta :)...kako god neko ce da gori :D
 
Administrator
ako moze bez spominjanja tog nekog gorenja, paljenja i ostalog...

normalno komentarisite temu, a ne cim neko nesto napise, odmah komentar zela ce da gori, zela nece da gori

svako ima pravo na svoje misljenje, tako da vas molim da normalno komentarisete ukoliko je to moguce...

:icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
corrado je napisao(la):
A ovo gore što je taj stranac pisao o dometu, pa tako se i deklariraju podaci, domet kod idealnih uvijeta za domet, i snaga kao vršna maksimalna, vidi se da je motor nazivne snage 250kW čini mi se, pa je i po tome jasno da nemože non stop 1088ks..
Auto ima 4 motora po 250kw,a Palatov je lijepo izracunao da s obzirom na kapacitet baterija od 92 KWH ima na raspolaganju oko 14kw snage tijekom 6 sati koliko odprilike treba vremena da predje 600km umjerenom stedljivom voznjom.Dakle mora voziti sa najvise 18 ks tijekom voznje ili ce ostat bez struje a motori imaju 1088ks max :icon_biggrin: Treba biti jaaaaako pazljiv sa gasom :icon_biggrin: a ako ga odvrne na svih 1088 ks imat ce struje za manje od 6 minuta sa punim baterijama. :icon_biggrin:

Pa nikad nije ni rekao da ce preci 600km sa punim gasom , normalno da govori uz najmanje moguce gasanje. Nemojte se sad izvalciti , vi ste govorili da on 600km nece moci NIKAKO preci , ni Veyron ne koristi svu snagu dok se vozi , Jeremy ga testirao , na pola puta vozio za 60-80KS :icon_biggrin: Njemu naklon do poda ako 600km predje sa jednim punjenjem , rezim voznje je nebitan ;)

Ne kontate sto je Palatov htio reci.Ovaj auto vjerovatno nemozes voziti sa samo 18ks,to je odprilike matematicki maksimum da bi mogao preci 600km ali u praksi,kako ces bgti auto od preko 1000 ks voziti na 18 ks pitanje je moze li ga i pokretati 18ks brzinom od 100kmh,60-80 ks je opet druga prica.

Uskoro mjenjate nickove u "retardirani klinci" :lol:
 
Zasto ne bi mogao , nekom minimalnom brzinom , jbg , bitno je da se krece , ali eto , mi mozemo nagadjati , vidjecemo sta ce testiranja pokazati ;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Zasto ne bi mogao , nekom minimalnom brzinom , jbg , bitno je da se krece , ali eto , mi mozemo nagadjati , vidjecemo sta ce testiranja pokazati ;)

Moguce,dzaba nam je nagadjati ,vidjecemo ;)
 
Član
Zna se kako se računa domet. Sa normalnom vožnjom naravno. Da li je 18 ks dovoljno za normalnu vožnju? Možda, ako je u pitanju kosilica za travu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top