Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
303498_2184583448443_1062691648_2391865_1231679132_n.jpg
 
Član
Kad pogledas da je domet jedini upitni dio na autu shvatis da je covjek napravio odlican posao, ljubane rekao je da su kocnice "strani" proizvod.
Ja sumnjam u domet i jos par stvari ali volim kada sam u krivu i nadam se da ce se pokazati sve tacne.

Dennis Palatov put it:
Quote:
let's assume that it's at super-efficient cruise with no stops, so say 100 kph steady state. that's 6 hours runtime. with 92KWh energy onboard that's 15KW steady draw on the battery. assuming a generous 90% system efficiency (battery->inverters->motors->gear reduction->wheels) that's 13.8KW power delivered to the wheels or about 18hp. basically, to hit that range they would have to be able to cruise 100kph (60mph) on 18hp nonstop for 6 hours and that's under ideal conditions. this is just an example. another is if they actually used all of the claimed horsepower the onboard energy will last less than 6 minutes.
 
http://www.youtube.com/watch?v=v_e2MaUiMno&feature=player_embedded

Predstavljenje automobila od strane Mate Rimca!!!
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Dennis Palatov put it:
Quote:
let's assume that it's at super-efficient cruise with no stops, so say 100 kph steady state. that's 6 hours runtime. with 92KWh energy onboard that's 15KW steady draw on the battery. assuming a generous 90% system efficiency (battery->inverters->motors->gear reduction->wheels) that's 13.8KW power delivered to the wheels or about 18hp. basically, to hit that range they would have to be able to cruise 100kph (60mph) on 18hp nonstop for 6 hours and that's under ideal conditions. this is just an example. another is if they actually used all of the claimed horsepower the onboard energy will last less than 6 minutes.
;) Takva pitanja znalac postavlja,boldano je posebno zanimljivo,jedino nisam siguran jeli Palatov skontao da je tu deset baterija po 92 KWh .:icon_biggrin: Vjerovatno nije ni predpostavio covjek da je to moguce pa racuna sa 92 kwh umjesto 920 kwh :icon_biggrin:
 
Član
Deyo je napisao(la):
Pa valjda je 92kWh suma svih baterija.

Ja kontao da je deset takvih modula pa mi bi nevjerovatno kako je moguce da ima takve jake baterije kad ono 92 kwh sve skupa.Ako je tako i ja se pridruzujem zeli u samozapaljenju ako predje 600km umjerenom voznjom[/u] tu nemate sta sumnjati. :icon_biggrin:
 
Član
Kad smo kod elektro auta, maloprije do mene na semaforu Tesla Roadster, ja prvo kontao neki Lotus onda vidim nesto mi cudno. Ne cuje se, stoji i suti :D
 
Član
ado_d je napisao(la):
Ima li sta novo ovdje? Zna li iko jel' auto testirano i to?

I ja sam to tražio, mislim da taj auto nije vožen još ni 1m.

A ovo gore što je taj stranac pisao o dometu, pa tako se i deklariraju podaci, domet kod idealnih uvijeta za domet, i snaga kao vršna maksimalna, vidi se da je motor nazivne snage 250kW čini mi se, pa je i po tome jasno da nemože non stop 1088ks..

Al inače, neke manje ugodne pojedinosti ispadaju oko rimca, njegovog starog uskok istražuje za neka krivična dijela poveća, odjednom sva ta lova utucana u takav projekt.. čini se kao dobar način da se računi prividno smanje, pa ponovo podebljaju za koju godinu kad počne proizvodnja..

18 000 000kn je koštao razvoj gradskog električnog auta doking xd, a to je firma koja je već imala kod sebe neke od strojeva i alata, rimac je sve kupio sam, za supersport auto.. pa možete procjenjivat koliko love je transferirano iz njihovih računa u taj auto prije nego što uskok počne zamrzavat račune..
 
Član
Ev kopiram ovo sa HR foruma, koliko je tacno ne znam...

Evo sta njemci kazu
1. supercar has NO a chassis and suspension !!!
2. Rimac WILL use GERMAN el. motors and GERMAN inverters from VECTOPOWER
3. Rimac used US patented battery technology A123Systems
4. ext. design is beautiful but car seems too small for 4 el. motors (too little space in front)
5. int. design is good (too little space for a driver)
6. Mr. Rimac isn't engineer
7. i saw only multimillion fake project
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top