Elektricni supercar iz Hrvatske

Elektricni supercar iz Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZELA GTI je napisao(la):
Zna se kako se računa domet. Sa normalnom vožnjom naravno. Da li je 18 ks dovoljno za normalnu vožnju? Možda, ako je u pitanju kosilica za travu.

Ako uspije razviti brzinu od cca 40km/h to se moze racunati kao normalna voznja
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Zna se kako se računa domet. Sa normalnom vožnjom naravno. Da li je 18 ks dovoljno za normalnu vožnju? Možda, ako je u pitanju kosilica za travu.

Ako uspije razviti brzinu od cca 40km/h to se moze racunati kao normalna voznja
Da ali tada ce 15 kilowata biti u funkciji preko 12 sati koliko ce mu u tom slucaju trebati vremena da predje 600 km a to mu baterije nece izdrzati.Mora ici 100kmh sa 15kw ili npr sa svega manje od 10ks brzinom od 40kmh :icon_biggrin: .
 
Tako kaze papir i matematika , eh sad, ti kazes da ne poznajes najbolje materiju. Zar mislis da je Mate toliko rizikovao i izbacio cifre koje bi neki laik mogao shvatiti kao netacne a da ne pricam o strucnjacima ;) Jer vec je najavljena i prodaja , vec se moze i naruciti auto , veliki debakl bi dozivio ako bude ko sto ti i Zela smatrate :icon_biggrin:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Tako kaze papir i matematika , eh sad, ti kazes da ne poznajes najbolje materiju. Zar mislis da je Mate toliko rizikovao i izbacio cifre koje bi neki laik mogao shvatiti kao netacne a da ne pricam o strucnjacima ;) Jer vec je najavljena i prodaja , vec se moze i naruciti auto , veliki debakl bi dozivio ako bude ko sto ti i Zela smatrate :icon_biggrin:



slazem se nije niko tu veslo sisao pa da objavljuje podatke koji nemaju veze sa zivotom .... :lol::lol:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Tako kaze papir i matematika , eh sad, ti kazes da ne poznajes najbolje materiju. Zar mislis da je Mate toliko rizikovao i izbacio cifre koje bi neki laik mogao shvatiti kao netacne a da ne pricam o strucnjacima ;) Jer vec je najavljena i prodaja , vec se moze i naruciti auto , veliki debakl bi dozivio ako bude ko sto ti i Zela smatrate :icon_biggrin:
Ja samo mislim da je Mate mozda malo pretjerao a ovaj auto ako bude imao i autonomiju od 200km bice top medju elektromobilima u svijetu i vjerovatno ce imati kupce.
 
Nepobitno je da je auto fenomenalno , ali iskreno , ja da sam kupac , ne bi mi bilo svejedno da mi na papiru pise 600km domet a ustvari idem tri puta manje
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Nepobitno je da je auto fenomenalno , ali iskreno , ja da sam kupac , ne bi mi bilo svejedno da mi na papiru pise 600km domet a ustvari idem tri puta manje
Svejedno,takvog elektricnog supercara od 1000ks na svijetu pravi jos jedino SSC a oni se nadaju da ce njihov imati max autonomiju mozda najvise 280km,600 uz tu snagu stvarno zvuci pre bombasticno.
 
Ne zaboravi i cinjenicu da su RImca zvali da radi , kako on kaze , za svjetski poznate auto-kompanije koje radi na slicnim projektima. On ima nesto sto drugi nemaju , siguran sam :icon_biggrin:
 

IGY

Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Nepobitno je da je auto fenomenalno , ali iskreno , ja da sam kupac , ne bi mi bilo svejedno da mi na papiru pise 600km domet a ustvari idem tri puta manje

kupac ovakvog auta sigunro nece gledati koliko ce preci
to je pitanje prestiza i nista vise, ovo nije auto za otici po namirnice, ni auto za otici na trke, ni auto za ici na izlete, ovo je prosto auto za kurcenja i onaj ko ga kupi ce mu stajati u garazi i provozati ga malo oko kuce i to je to
vise ce biti bitno da se prica kak on ima el auto od milju konja itd
 
IGY je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Nepobitno je da je auto fenomenalno , ali iskreno , ja da sam kupac , ne bi mi bilo svejedno da mi na papiru pise 600km domet a ustvari idem tri puta manje

kupac ovakvog auta sigunro nece gledati koliko ce preci
to je pitanje prestiza i nista vise, ovo nije auto za otici po namirnice, ni auto za otici na trke, ni auto za ici na izlete, ovo je prosto auto za kurcenja i onaj ko ga kupi ce mu stajati u garazi i provozati ga malo oko kuce i to je to
vise ce biti bitno da se prica kak on ima el auto od milju konja itd

Slazem se ali princip je u pitanju , ako ti neko kaze da mozesp reci 600km i ti izvalis ogromnu lovu da bi se izmedju ostalog kurcio da imas elek. auto sa najvecim dometom , a ustvari nemas to :D
 
Početnik
A jb te i ti zapeo nemas to nemas to..pa odkud ti znas da nemoze prec toliko jos nista nije ni potvrdjeno ni testirano ni nista..Tek kad se to otkrije onda mozes pricat tako nesto,zasad je sve nepoznaninca ;)
 
Član
btw šta nije stari fiat 500 sa 22ks imao tvornički podatak maksimalne brzine 95kmh, jel tehnologija i aerodinamika ipak malo napredovala u roku od 50 godina? (http://www.autoevolution.com/engine/fiat-500-nouva-1957-05-22-hp.html)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top