Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Diskusija - Golf - Benzin vs. Dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
trizex je napisao(la):
daki je napisao(la):
Jarane, moja Oktavija TDI PD ide 200 gdje god ima malo pravca.. a 90 KS, pa nadji mi benzinca od 90 KS da moze vise ic od 160, znam da je tema golf, al eto to je sve VW.

Ma ide jasta, isto kao sto ide i golf 2 1.6 td, 190 zakuca sa 70 konja, a aerodinamican kao i yugo, ide toliko ta oktavija brate samo ako ti sat laze za 30 kmh.

1,9tdi u passatu ide 185kmh
po katalogu
 
Član
edoze je napisao(la):
trizex je napisao(la):
daki je napisao(la):
Jarane, moja Oktavija TDI PD ide 200 gdje god ima malo pravca.. a 90 KS, pa nadji mi benzinca od 90 KS da moze vise ic od 160, znam da je tema golf, al eto to je sve VW.

Ma ide jasta, isto kao sto ide i golf 2 1.6 td, 190 zakuca sa 70 konja, a aerodinamican kao i yugo, ide toliko ta oktavija brate samo ako ti sat laze za 30 kmh.

1,9tdi u passatu ide 185kmh
po katalogu

ide kod mene golf 220 ko iz pichke
 
Član
ev da i ja kazem misljenje
prvo:glupa tema,tj. nema smisla
ko vozi dizela reci ce da je bolji cadjo,ko vozi benzinca reci ce da je bolji benzin,odnosno plin,koji se nalazi u dosta benzinaca
drugo:vozim oba,benzinca od 1,1L,vw polo 1,i dizelku 2,9L,ssangyong musso
sad ce neki reci,kinez:)
prvo,koreanac je
drugo:mercedesov je motor,tako da nije neko istocnjacko smece iz nerazvijene drzave(tada)
kako god okrenes,svabo pod haubom:)
e sad,svaki ima prednosti i mana,pola moram saltat u nizu OBAVEZNO ak planiram preletit nekog,obrtnog momenta ni na vidiku,dok sa dzipom sam gledam da se obrtomjer nije spustio ispod 1500rpm,inace imam dobar obrtni moment,na 2100 rpm je maximalan
sto se tice potrosnje,polo sa 50KS trosi oko 8 litara gradske,a dzip sa 100KS trosi 11,5
e pa sad vi skontajte,dzip je barem duplo tezi,mozda i vise,a i duplo jaci
sto se mene tice,dizel
i usput,ovo sto se trese dizel i tako to,jel neko sjeo u dizela da nije golf 2?nego nesto novije?rade mirno skoro kao i benzinke..buka je malo veca,al ako je dobra izolacija kabine ne cuje se...u mene se malo cuje,a nimalo se ne trese...
konkretan primjer:ko ima eurosport nek pogleda trke preko vikenda,mislim da se zovu wtcc,pa ce vidjet kako ide seat leon tdi
benzinci izvlace vise snage iz manje zapremine
konkretno:fiat bravo 1,2 16v ima oko 80 KS,max brzina je 165kmh,kataloski
vw passat 1,9tdi 90KS ide 185kmh,isto kataloski
ak uzmes u obzir da je fiat puuuno laksi od vw,izgubi se razlika u snazi
vise trosi,manji obrtni moment,manja max brzina
pa sta trazite onda vise?
sorry,nemam sad katalog,kod jarana je,pa nisam u mogucnosti da stavim vjerodostojne podatke za auta iste klase,ovo znam napamet jer sam jaranima provjeravao
znam da je tema vezana striktno za golfa,al zar je golf/vw jedino auto/brand,sto niste uzeli poredjenje dizela i benzina uopste?ako jedna firma bolje razvija dizel il benzin ne mora znacit da je kod svake takvo
LP
 
Član
Ma svi mi vishe volimo benzinca da se ne lazemo, al nazalost trose vishe od dizela, pa et neko se ipak odluci za dizela. Svakako da su se dizelasi usavrsili, al jebes ga, kad se trese i dan danas i kad neki kombi pored tebe na semaforu ima isti zvuk kao ti u svom tdiju :)
 
Legend
Skoda ba ide 200, eto slikacu Vam, pa da vidis. Al ovo je poseban skoda, nije kao one ostale ovo je TOUR ..
 
Član
moja rahmetli fabija sedan 1.2 htp 50 60 konja sla 180km/h fabricke gume fabricke felge novo auto,imam clip a i slikicu :D
a sto se tiche benzinca
ide vw moj 240 :)
a benzin je benzin,i ti daki falis dizela a vozas benzinca kako te nije stid :D
 
Član
edoze je napisao(la):
znam da je tema vezana striktno za golfa,al zar je golf/vw jedino auto/brand,sto niste uzeli poredjenje dizela i benzina uopste

ma ljubomorni na golfa.....

daki je napisao(la):
Skoda ba ide 200, eto slikacu Vam, pa da vidis. Al ovo je poseban skoda, nije kao one ostale ovo je TOUR ..

tour je samo paket opreme... ili ti one skode octavie... sto su ih tusili po 25-30000 km... smijesno
 
Legend
lov2xlr8 je napisao(la):
moja rahmetli fabija sedan 1.2 htp 50 60 konja sla 180km/h fabricke gume fabricke felge novo auto,imam clip a i slikicu :D
a sto se tiche benzinca
ide vw moj 240 :)
a benzin je benzin,i ti daki falis dizela a vozas benzinca kako te nije stid :D

Ma jarane, dizel moj Audi, iso 160, to ti je isti motor ko u Golfa II, to su najbolji motori. Da vidis, kako je iso, jos kad sam mu stavio sporski filter.. vuce ko lud... Pogotovo sad ovaj TDI motor, to je masina prava.
 
Legend
bulex je napisao(la):
edoze je napisao(la):
znam da je tema vezana striktno za golfa,al zar je golf/vw jedino auto/brand,sto niste uzeli poredjenje dizela i benzina uopste

ma ljubomorni na golfa.....

daki je napisao(la):
Skoda ba ide 200, eto slikacu Vam, pa da vidis. Al ovo je poseban skoda, nije kao one ostale ovo je TOUR ..

tour je samo paket opreme... ili ti one skode octavie... sto su ih tusili po 25-30000 km... smijesno

Ma nije ba, nemas pojma, meni su rekli ljudi, to je posebna vrsta, ima 90 konja, al to ti je kao kod drugih 105 konja.
 
Član
daki je napisao(la):
bulex je napisao(la):
edoze je napisao(la):
znam da je tema vezana striktno za golfa,al zar je golf/vw jedino auto/brand,sto niste uzeli poredjenje dizela i benzina uopste

ma ljubomorni na golfa.....

daki je napisao(la):
Skoda ba ide 200, eto slikacu Vam, pa da vidis. Al ovo je poseban skoda, nije kao one ostale ovo je TOUR ..

tour je samo paket opreme... ili ti one skode octavie... sto su ih tusili po 25-30000 km... smijesno

Ma nije ba, nemas pojma, meni su rekli ljudi, to je posebna vrsta, ima 90 konja, al to ti je kao kod drugih 105 konja.

jarane ako po kw ima 90 konja... onda ima 90 konja... mogu ljudi da pricaju sta hoce.....
 
Legend
Ma ljudi meni kazu iz skode, sto prodaju, kazu to je posebna skoda, drugacija serija, al napisali 90 KS da bude jeftinija na registraciji zato je 25-30000 KM
 
Član
daki je napisao(la):
Ma ljudi meni kazu iz skode, sto prodaju, kazu to je posebna skoda, drugacija serija, al napisali 90 KS da bude jeftinija na registraciji zato je 25-30000 KM

to je onda teski kriminal... :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top