Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
Limpi je napisao(la):
Stavio si to chrom american style okvire ili sta?:D A jel se meni cini ili su blago zaobljeni

Uglavnom super izgleda, a de reci koja marka je to i koliko kuna

Jeah..stavil sam malo "rosfraj" decentnog pleha :icon_biggrin:

Firma je no-name.
Imaš odlično zapažanje..prednji je blago zaobljen ..da ne izgubim na koeficjentu otpora zraka pošto sam dobio par grama na težini :D
Zadnji je ravan.

ima i kombinacija da je prednji isto ravni..zavisno u modelu prednjeg branika automobila.

Cijena nije baš mala 120 kuna (akcija) al je još uz to pao i Championov kalendar sa "tetama" za 2010g (50x100 format možda i veći..nisam100%) tak da je to malo ublažilo tu cifru.
Inače što se tiče kvalitete kolega ima isto na Octaviji (crna - još bolje se ističu takvi detalji) sigurno 3 ili 4 godine i dan danas su kao novi. Ima u Metrou kopija "plastic" za 30 kuna ,al su puno deblji i "apšisaju" i izgule se kroz neko vrijeme...tak da..

Ima jedna sitnica koju još moram napraviti ..staviti neku zaštitu, gumu ili slično JER:

inox okviri imaju oštar rub, i kad se montiraju, onda s vremenom od vibracija oštete lak, i tada se događa jaka korozija između lima i inoxa kad su udodiru i pod utjecajem vlage.
Zato, svakako ispod zalijepiti neku gumenu ili sličnu mekanu tanku oblogu da se ne vidi i spriječiti prohrđavanje koje je često već nakon 2 godine, bez obzira na to da li je auto pocinčane karoserije ili čak i aluminijske (iz iskustva ).....


Ovaj text je c/p od jednog mog kolege ..a i više njih ..jedan je to i doživio na RS Fabiji ...tak da ću ih vjerojatno poslušat :cool:
 
hakkler je napisao(la):
inox okviri imaju oštar rub, i kad se montiraju, onda s vremenom od vibracija oštete lak, i tada se događa jaka korozija između lima i inoxa kad su udodiru i pod utjecajem vlage.
Zato, svakako ispod zalijepiti neku gumenu ili sličnu mekanu tanku oblogu da se ne vidi i spriječiti prohrđavanje koje je često već nakon 2 godine, bez obzira na to da li je auto pocinčane karoserije ili čak i aluminijske (iz iskustva ).....


Ovaj text je c/p od jednog mog kolege ..a i više njih ..jedan je to i doživio na RS Fabiji ...tak da ću ih vjerojatno poslušat :cool:

A ja se pitam cemu sluze one "gume-spuzve" koje dodju uz te okvire... :)
Mada, bas me briga, meni je na braniku :)
 
Član
Neka i bolje da je zaobljen naprijed, al eto nek znam za te gume/zastitu, ako budem stavljao;)

Cuj 50KM u Asi, iz principa kod njih ne bi uzeo, ne hvala.
 
Član
je da je vani "sljiva" al morala se kolica malo oprat,skinut sol i pripremit za novi snijeg. :D

Onako uzput na -6c poslije večernjeg shopinga od prije neki dan tj. večer



DSC00789.jpg


DSC00791.jpg
 
Član
fina octavio ...preljepa ..nego kakve su ti ovo sijalice/diode u sijalicama za registraciju..jesu uzeo gotove ..il si ti nesto improvizovo
 
Član
To su one obične..recimo :D
...svijetle kao polarno bijelo al vuče malo na plavo.

ugl..drži ih glas da su dosta trajne..ne griju se toliko al ni ne svijetle tim inteziteom kao smd diode,nemaju taj kut niti toliko luxa..a u čistom mraku tablica je kao na pol zamračena..tj..vidi se al NE broj :lol:

Unutrašnjost je isto takva (mislim da imaš i slike u mojoj garaži)

al naručene su za probu one snježno bijele SMD :icon_biggrin:
 
Član
cek cek..jel obince diode kao one iz upaljaca..il one ako pozicije...ocu ja sebi da stavim na fabianu..jer brzo crknu one..ko kad gepek kad se zatvori ..lupi se..pa se strese...
 
Član
možda sam se krivo izrazio.

Ovakve su kod mene ubodne led diode iznad zadnje tablice i u svjetlu od kabine.Znači zamjena za žarulju W5W je LED dioda T10 (mislim da joj je ta oznaka)

189c51f1.jpg


ovdje ti je komparacija svjetlosti.

4640x480_d7fd5.jpg


a sad ću ih zamijenit sa smd diodama...da malo "blješti"
2640x480_5bd02.jpg


makar se one dosta griju i samim tim nisu trajne kao led diode al zato lijepo snježno bijelo svijetle :icon_smile:

jedino ćemi biti bad što će se sad tabilca fajn vidjet al i bolje da je tak..ovo kak sad svijetli sam primjetio da je dosta mamac za naganjanje i napikavanje meni na zadnji kraj i onda moram šaltat nižu,pljus po nafti i eto me odmah bar 50km iznad ograničenja uz upitne poglede likova koji "malo" kasnije stižu do semafora i moj pogled upučen prema njemu/njima ..kaj je bilo? Nešto vam ne ide vaš auto? :lol:
Ne da mi se...malo sad promoviram slow ride..jer slow is smooth :lol:
 
Član
Druze, nekoliko puta sam ti pregledao sve postove od pocetka do kraja i imam samo rijeci divljenja:cool:
Nisam do sada ni komentarisao Octaviu jer je svaki komentar suvisan:cool:
Svaka ti cast za mnoga objasnjenja ljudima i za strucnost u pisanju tekstova, a skoro svaki sam procitao sa velikim divljenjem za sta si i dobio + od mene! Samo tako nastavi, da je vise ljudi na forumu kao sto si ti, gdje bi nam kraj bio!:cool:
Maximum respect, druze;)
 
Član
eh hvala ti puno drug za ovo..ja sam mislio ove stavljat..al neznam imal mi onaj haknpuc za sijalice..oce li prikazivat kao da je nema il da je crkla..uglavnom hvala ti..a jesu ti u tablici bile one obicne gdje su na krajevima ovi metali za + i- ..i ti si samo zicama sojio te metale i sijlaciu ..
 
Administrator
Taaky je napisao(la):
eh hvala ti puno drug za ovo..ja sam mislio ove stavljat..al neznam imal mi onaj haknpuc za sijalice..oce li prikazivat kao da je nema il da je crkla..uglavnom hvala ti..a jesu ti u tablici bile one obicne gdje su na krajevima ovi metali za + i- ..i ti si samo zicama sojio te metale i sijlaciu ..

vidi drug... kupis sebi ove led diode i samo izvadis one sijalice i ubacis ove... ovo su ti ubodne isto kao za poziciju... samo one izvadis i ove ubacis i to je to... nema nikakvog drugog spajanja jer su ove LED i pravljene na tom principu kao fabricke tj. isto se spaja... nemas nikakvog kontakta sa strujom i nekim drugim zicama da ti to prespajas nesto;)
 
Član
znam to..naprijed na pozicije sam stavljo na proslom autu..pitam nazad za registracije..jer su kod mene one kao tube .a sa strana su kontakti ..unutra tanka nit ..i dok otvorim zatvorim gepek 10 puta crkne...zato pitam..kako cu stavit ove nazad..jer mi nisu ovakve nazad
 
Administrator
Taaky je napisao(la):
znam to..naprijed na pozicije sam stavljo na proslom autu..pitam nazad za registracije..jer su kod mene one kao tube .a sa strana su kontakti ..unutra tanka nit ..i dok otvorim zatvorim gepek 10 puta crkne...zato pitam..kako cu stavit ove nazad..jer mi nisu ovakve nazad
onda tebi treba ovako nesto:icon_biggrin:
http://i25.tinypic.com/3586ipi.jpg
 
Top