Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
evo malo da se izađe iz hladovine...:D

Čovjeka koji put vesele neke neplanirane sitnice..nabavljena neka sitnica za ključeve..da bude pasent.


Dolazi zima i treba se pripremit...Doduše prvi put stavljam zimske šlape tak da sam vagao dosta dugo između Michelina Alpin A3 T(cca 550hrk) ili Primacy Alpin PA3 (cca750 hrk),Nokian WR G2 T(cca 619hrk) i naravno Sava Eskimo S3 (400 kuna).
Sve šlape su dimenziji 195/65/15 91T ili H kod "miche".

Malo se raspitivao,pričao,konzultirao se...i tak rekoh ...Uži izbor je pao na Nokian,Michelin,GY UG7.

Dođem pitat još jednom za Michelin...kažu sve prodano..cijeli kontigent :icon_question:

300m dalje od Vulkala..trgovina Anet gdje drže Nokian..uđem rekoh 4 komada +max. popust za cash..lik me pogleda..odvagne?? Jel 15% dosta? Po njegovoj faci dalo se zaključit da nebude više išlo dole:D..tak sa 619 na 526,15 rekoh može..
Ugl. namontirane zimske šlape(Nokian WR G2) da mi čeličane ne zahrđaju.Prvih desetak km handling je odličan makar je vani dosta toplo pa još nisu došle do njihovog pravog izražaja,razlika se dosta osjeti.Kao da je volan puno direktniji i više reagira na podražaje rukom :icon_twisted:

Malo sam vizuelno uspoređival..osim šara koje su skoro identične kao i na Michelinu nekak mi djeluju puno uže od ovih na alu felgama iako su istih dimenzija.

Možda je to do felge(stock čeličana je 6,5x15 jota ili čega?) dok je alu felga 7x15. Ili jednostavno.. treba ih malo razgazit pa če nestat taj "tabular" izgled?
Ne znam..prvi put imam zimske šlape na autu..

evo i za kraj sezone.. jedna City lights slika na alu felginjama.
DSC00585.jpg


Kakve got da jesu alu felge ..auto drugačije izgleda.. dok sada.. jednostavno se iztopim u masi drugih škodilaka u gradu osim što tour slova daju naslutiti da nije sve baš tak obično..i nema više toliko proklizavanja u prvoj i drugoj :icon_twisted:
 
Član
jedna novica..
Čak prilikom promjene šlapa u zimski set up majstor iz Vulkala mi je pripomenul:"pločice su vam gotove ili skroz na kraju"
Tak da je nabavljeno ovo:






Navodno prva ugradnja u gore navedene automobile na kutiji:cool: tak da će valjda dobro sjest na Octaviu.

Ako vrijeme dozvoli ovaj tjedan budem to zamijenil u "kučnoj radinosti".:D

Još jedna sitnica je sjela u kabinu koju sam dugo tražil ..ledica za moj reflektor na zadnjoj klup(1. str.moje garaže)i al nisam baš zadovoljan..kako got ambijentalno možda "guba" izgleda s tom polarno plavo bijelom svijetlosti luxi nisu baš na nivou za čitanje tak da će kroz neko vrijeme iči kompletna promjena u blue vision pa nek onda svijetli ko betlehem.(a i da klinci mogu čitat stripove) osim tablice..to neču dirat..koji put je dobro da se broj baš ne vidi:icon_twisted:
 
Član
Evo kiša je stala na sat vremena pa se nešto malo šarafalo.

Mijenjane prednje disk pločice(43993km).Potreban alat: imbus 7,ključ 10 (ili 11 več sam zaboravil:D )gedora 10(ili11)"šarafinciger" ,rukavice,gumena "hand made" cijevčica koja se natakne na šaraf za ispuštanje ulja (da se ne zasline kočiona klješta),krpica,rukavice,dobra volja + jedan školski sat.

Pogled na stare pločice...možda sam prerano to zamijenil...išle bi još soma-dva km. al eto...
tu se malo bolje vidi koliko ima mesa ili nema:D

Nisu RS kliješta al su FS:icon_twisted:


dalje...nataknuti priručno crijevo i kanticu da se ne zalsine kliješta,odvrnuti malo šaraf koji je na kliještima na koji je nataknuto crijevo...odvijačem ili ti šarafincigerom micati-stiskati kočiona kliješta tj. pločice (nisam dobro videl dok je moj majstor radil...pa ak netko točno zna nek me ispravi)


pritegnuti šaraf..da ne slini i uzeti imbus "sedmicu" i odšarafiti dva šarafa s unutarnje strane.


malo doslovno razmrdati to i pločice su dolje.Evo i male komparacije.


Tu se vidi da su ove koje su gore bile,identične ovima koje sad idu.

Pagid.(tnx to kolega Prako )
Posložiti nove pločice gore..imaju točno utore tak da se ne možeš zabuniti koja je koja.

malo se zaj*avati da to sjedne i Voila...

Pritegnut imbuse i to je to.
Možda je još važno napomenuti da se volan mora smotat u smjeru koja se pločica mijenja.Ak je prvo desna onda dokraja u desno.I pločica sa senzorom istrošenosti ide na lijevi kotač
(vidi se ...i malo je zaj*ano ištekati taj senzor istrošenosti koji leži na nekom limiću..al ide.)
Poslije ide malo ozračivanja kočnica: pumpanja brenze i ispuštanja zraka koji nije nam bilo jasno kak je sad pedala niža...al napravili smo i to.Prvi utisak je da je brenza full mekana i da ne koči baš kak treba al nakon 100-200km će valjda leči i to na mjesto a ako ne onda ne znam...sve dole pa ispočetka.:icon_confused:

Evo i sve to..ko naravno zna ..napravljeno za cca 40 tak minuta.Ja sam bil samo promatrač i eventualno "mali" od pločica i gnjavil majstora zakaj ovo ili ono.(familija smo pa nema frke )

Ak sam nešto pomiješal u postupku slobodno me ispravite...

Meni je bitno da koči :cool:
 
Član
To sam i mislil...jedino ak neka bu...a izleti onda jbg. moraš.

A takvih imam svaki dan bar po 2,3 komada na nišanu....pogotovo sad kad je ovak ljigavo vrijeme..držiš malo veči razmak..a likovi voze slalom i ubacuju se:icon_mad:
Ko da ima sidro za bacit pa će onda stat.:icon_eek:
 
Član
Danas odvezem gđu. hakkler na posao i kad sam se vratil doma..pogled na cocpit..pa rekoh da obilježim ovaj mali jubilej :icon_biggrin:

DSC00661.jpg




Pet četvorki ,a za sad auto.. za 5. ;)
 
Član
bogme nije me malo to ispalo..(350hrk =7,23/litra eurodisel premium-OMV) .
Al rekoh ajd..da vidimo koliko ću preč po gradu..nisam dugo mjeril.Prosjek je bil cca 720-750km.
Za ove nokian piše(u katalogu) da imaju nizak otpor kotrljanja i smanjuju potrošnju za cca 6%.

Jasno da svatko svojeg konja hvali ...al za sad šlape drže super (nikako da dođe ta zima i snijeg :D )

Pa rekoh ajd pun tank.. pa da i tih njihovih 6% isprobamo u praksi :D

Ako ne pređem bar 800km (dok se ne upali rezerva) onda .."laže selo,lažu ljudi.."
 
Član
nema ništ od tih 6%..sad je zima i normalno da je potrošnja povečana(grijač zadnjeg stakla non-stop,klima u 60% vožnje,ventilator za brzinu više)

evo.. brrrrr...
danas je stvarni steglo...-8 vani i -5,8 celzijanera u autu

Nakon 15 minutnog čišćenja evo par fotki...onak u snijegu,,,



DSC00705.jpg


blue visioni baš dobro svijetle u ovak polu-zaleđenom faru :icon_smile:
 
Član
Jučer me napustio jedan philips extreme..(izdržao godinu dana a pošto još uvijek imam ta dnevna svjetla danak je platilo prednje lijevo.
Zamijenim..stavim origigi h4 koji sam dobio s autom..bacim pogled po danu.

Žućo efekt odmah prisutan..ko da je David Bowie vlasnik a ne ja tj. Porshe :D

Trebalo mi je 2-3 minute da razmislim i bacim se u trošak od 203 kune.
Još uvijek mislim da iako su realno skupe vrijede tih novaca pod uvjetom da izdrže bar godinu dana.
Evo probal u maloj "kmici". Prvo kroz šajbu al je lom svjetlosti pa se ne vidi baš a i leća od SE s svojih 3,2 pixela ne može baš prikazati stvarno stanje,

evo oborena:

pa duga.. :icon_biggrin:


+ još jedan sitnica s kojom sam se počastil za vrijeme blagdana al prognoza nije dozvolila montažu od cca 8 minuta :D



DSC00771.jpg
 
Član
Stavio si to chrom american style okvire ili sta?:D A jel se meni cini ili su blago zaobljeni

Uglavnom super izgleda, a de reci koja marka je to i koliko kuna, pretpostavljam da su neki kvalitetniji, a ne oni sto zahrdaju za mjesec. Kontam sebi uzeti, ali ne znam kakvi su oni iz fisa...
 
Top