Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
Imaš onda dobru blokadu...a šta reč..:D

:icon_exclaim:
Evo na brzinu par pikčera kak to sad izgleda nasuprot onog prvog farbanja...


i jedna u sumrak..


sve u svemu ...bolje nego prvi puta al daleko od odličnog...u sumrak i u hladovini se najviše kuži :icon_evil:
Mislim da će se uvijek vidjet pošto se posel ne radi kak treba ...ne ušpricavaju se i dijelovi koji su "zdravi" jer im je to naravno preskupo a i samim tim što od 1.7.2007. svi ovlašteni servisi moraju koristit boje bez nitra,tj. na vodenoj bazi samim tim im je teško pogodit nijansu a šlamperaj je normalno konstantan.(puno previše isprika koje mene kao oštečenu stranku baš ne diraju previše :icon_mad: )

i naravno jedan šećer za kraj ...po sredini haube črni prišt...još sam na vagi dal da im opet vozim auto jer nemam ni jednu pozitivnu riječ za takvu indolentnost i općenito kvalitetu za ovlašteni Skoda servis Remetinec iz ZG-a
Evo glavne pike.. ima ih još 3 ili 4 al ova se najviše vidi...


Slikano je s moby-em (svi pikčeri s K800i) pa možda slike nisu baš vjerodostojne kak treba al eto...:icon_evil:
 
Član
hehe jebote ja kod vas tehnickog cuj jel taj motor :D znaci ipak to ima veze ako je chipan auto?
 
Milijardu dijelova auta sam farbao...raznorazne nijanse, majstori od avlijanera do ovlastenih (Opel, VW, Renault...) i NIKAD nisu odradili kao fabrika... nikad... A sve su bila nova auta...
Uvijek se dobrim promatranjem moglo skontati... (narandzina kora, sjaj itd)


Istjeraj svoje do kraja....ako treba - milion puta nek farbaju... Meni se sl stvar desila... zimi odvezo auto na lakiranje branika u ovlastenom Opel servisu... poslije par mjeseci poceo se guliti lak (smrzo mu valjda lak bio)... 3x su nanovo farbali branik, i opet nisam bio zadovoljan ... :lol:
 

MTR

Član
@hakkler , drug cijenim tvoju paznju za detalje al to ti trebas rijesit sa osobljem u Remetincu , ja tamo znam i Miljenka i Damira ,ljudi su super i ekipa im je super i ne znam sta hoces , da postignes izgled na polovnom kao da je nov ili sta?
Pa to je jos jedan sepet u moru sepeta , nije brate Maybach .
 
Član
Astra je napisao(la):
hehe jebote ja kod vas tehnickog cuj jel taj motor :D znaci ipak to ima veze ako je chipan auto?
Pa normalno da ima...samo ovisi kod koga i kako.Ima čipanih da se po danu moraš zapalit maglenke kad se voziš iza njega da bi nešto vidio...ono kao da ide na drva i ugljen.Autobusi i kiperi su mila majka nasuprot što suklja kod ovih...
A ima ih da uopće ne dime ...čak manje nego benzinc(moj i od jednog mojeg kolege)i.Stvar je u tome da su promijenjene neke vrijednosti i zato je lik iz ispitne stanice tak reagiral...ništ mu jasno?? pošto sam sad daleko ispod zacrnjenja koje je propisano za taj motor.Ne znam kak je lik to složil ...makar je radil pred menom...al bilo je kratko i jasno."Kak hočeš?" Rekoh umjereno 30% i da ne dimi...i voila. Tak i je...auto ide ko lud (moglo bi to i bolje al ja zadovoljan) u ne dimi što se i pokazalo i na začuđenoj faci lika iz ispitne stanice.

@GrandMaster radim na tome...bit će to kak treba...branici su OK...još samo da haubu riješe.

@MTR : fala kolega uopće nije u tome problem.Iz pouzdanih izvora znam da je ekipa OK. Da su svi educirani prošli Skodine seminare i bla,bla da recima znaju svoj posao.(baš se kod mene to ne vidi al jbg.)Problem koji se javlja (koji mene kao stranku uopće ne zanima)je naravno u logistici,tj.više šefova šefuje.Dečko radi jedan auto i na 80% posla dođe drugi...odi tam napravi ono,pa se vrati onaj prvi "kaj još nisi završil ovog" i tak.Svi ne rade za istu lovu a recimo rade isti posao.Auti razbijenih ko šodra,HAK non stop dovozi i takve sve izlike koje bi trebale ostat unutar O.servisa.nažalost se ispoljavaju na njihovom poslu tj. "šlamperaju".
Nije mi niti namjera da auto izgleda kao novi maybah ili kaj več.Ako se hauba cijela lakira onda bi to i na nešto trebalo ličiti ...a ne puna črnih prišeteva,picinih dlaka i opet izlika "mijenjali smo baš filtere na komori i vaš je auto bil prvi a nismo ju izgleda propisno propuhali pa je malo kapnulo....ili prvi puta kad je skroz fulana nijasa a da ne govorim o elementima koji su sjebani prilikom zaštičivanja auta(pripreme).
Jedna stvar mi nikako ne drži vodu?? Što nije lakše skinut haubu,pošlajfat je,odfurat u komoru,polakirat pobojat ili što več,osušit je i izmontirat natrag na auto ..
.nego se zajebavat s zaštičivanjem cijelog auta (i pritom obavezno sjebat neki dio s pik trakom ili novom farbom ili ceradom ili šta ja znam s čim več. Jednostavno ne kužim.A tek izjave njihovog šefa (Zlatko Havoj)to je za Oskara u stand up komediji..."Ja kao šef lakirnice i limarije ne moram znat posao lakirera ili limara" Zar se tak razgovara sa strankama?? Ili ova zadnja:Ja sam se orijentiral na nijasu boje branika a haubu baš i ne??? Mislim stvarno...nemam texta.Čovjek se zamisli...kakav lik je na mjestu šefa??

Samo se nadam da bude ova Treća Sreća i posljednja.:icon_smile:

Znam da ona nalja "čist auto je produkt bolesnog mozga" ima neko realno značenje..
Al stari moj...kupiš novi auto..plačaš jebenu kredu za njega..maziš ga i paziš..čuvaš,poliraš svaku novu kvrgu na njemu ,održavaš ga maximalno jer ne znaš kad ćeš slijedeći put imat priliku ubosti novi auto,a opet ak ga ideš prodavat... da na sve te faktore izvučeš što više para iz njega. Odfuraš u ovlašteni servis ..riješavaš preko kaska koji si isto tak masno plačao...očekuješ da će se sanirati tih par fleka..
a dobiješ dvobojno točkasto prištavi s izgrebanim blatobranima i krovom(prvi put) auto natrag...i to još od Skodinog Ovlaštenog servisa...
Tak da nije baš "još jedan sepet u moru sepeta"
Tebi možda al meni NE.
 
Član
Hakleru,

Svaka ti čast ... čitam ove tvoje postove, analize i vidi se da si zaljubljenik....i sam sam isti.... svaka čast na svemu i na autiću...:cool:

Samo jedna opaska, bez uvrede naravno,

Mislim da malo pretjeruješ sa tim servisom i lakiranjem, mislim razumijem kupio si auto, dao lovu i sve to,

Ali

taj auto je sad samo dobar polovnjak, ti si njega kupio nije on tebe i jedini način da ga očuvaš (onako kako ti želiš) je da ga konzerviraš....

Vrijeme je da već počneš razmišljati o drugom autu....;)
 
Član
@elmjo Ma je....stari moj imaš 98% pravo.;)

Ova nova koja je bila kod mene tjedan dana je ostavila dosta debeli utisak nasuprot moje kante.Al ...em se nema dovoljno "paprike",em je općenito glupost bubnuti toliku lovu za novi auto (oko 180 000 hrk) al gušt je gušt i on ko i sve na svijetu košta.Recimo da je kreda vračena za ovaj moj onda bi si več razmišljal o nekoj takvoj novijoj s par pređenih tisuća (kao što je ova kod mene bila) is jedno 20-30% ispod cijene. Al neide nažalost.(klinci,uređenje gajbe od tavana za klince i takve điđe) ili nova Face lift......uffffffff.

Još bi možda progutal knedlu radi tih točki po haubi i sam sebe ugrizem za jezik (a kaj sam uopće išel sanirat tih par fleka a i žena mi bar jedanput na dan to tak spusti) al takvu nonšalanciju i ponašanje njihovog tam šefa lakirnice za moju lovu neču pustit.

evo što bi malo podiglo iz mrtvih :D
i665849_71.jpg

i665841_22.jpg

http://www.imagesforme.com/out.php/i665842_48.jpg
i665843_32.jpg

i665844_12.jpg

pravi obiteljski :) :lol:
THE NEW OCTAVIA RS is a fine machine. A dozen laps of the Top Gear Australia test track at yesterday’s launch left us in no doubt that even the ham-fisted will find it an entertaining and well-connected drive.

It also makes the perfect base for a project vehicle, in this case Skoda Australia’s Octavia RS-P (‘P’ for project). Built to showcase the new Octavia RS, the RS-P has clearly been engineered for track-style performance.
Based on an Octavia RS wagon, the visual cues are discreet: black 18-inch alloys, green brake calipers and unique RS-P badging separate the RS-P from the RS. A closer look however reveals that this is a comprehensive make-over and not just a light engineering tweak.

Fully adjustable dampers replace the stock factory items and Yokohama ADVAN AO48 225/40R 18 tyres wrap the black alloys.
Front and rear strut-braces have been added to firm up the chassis, the rear suspension cross-brace taking up much of the wagon’s rear cargo area.

Brakes have been upgraded to 355mm front discs with four-pot calipers and 310mm rear discs, clamped by single piston calipers.
Power is up 3kW– 5kWs over the standard RS’s 2.0-litre turbo, thanks to a three-inch stainless steel mandrel bent exhaust system and performance air-filter.
And there is more to come: Skoda Australia has confirmed that an ECU re-tune is planned for the RS-P that will see outputs rise to around 190kW and 350Nm.
RS-P badge-work features on the passenger side of the dashboard, tailgate and front grille making the whole ‘project’ look very production ready. Don’t hold your breath though as Skoda Australia says it has no plans to take the RS-P beyond ‘project’
status.

Nisam ljubitelj karavana al ovo bi me fakat podiglo. :lol:
 
Član
kratki info:

opet sam na O2 (ista ona s predhodne strane) joj kako to bolesno leži....ufff

sutra bu valjda gotovo...:icon_rolleyes:

budem pital koliko im treba nadoplatit da napravimo zamjenu...nešto imam filing da će me na lotu strefit :lol:
 
Član
Evo pila je doma...
Na lotu me nije strefilo...tak da ništa od nekih kombinacija za onu octaviu 2 elgance s sportstyle paketom (14 251 eur) bez nekih troškova .Konačna cijena na ponudi je 154 171 hrk al da se ima casha dalo bi se dogovorit za ovu prvu cifui... nešto iskemijat i tak.

Anyway hauba polakirana ok...moglo je i bolje

Desni blatobran izpoliran lijevi NE ??

Ako se moglo sad...čemu toliko zaj*ancije i moje i njihove?

Joj umoran sam od svega toga (vjerujem i oni)

Ako ništ drugo imam sad 24 godina garanciju na branike (na prohrđavanje) + 6g. na lak (2x lakirano) :D

dok za haubu imam 36g. na prohrđavanje i 9g. na lak (3x lakirano) :icon_twisted:

slike slijede kad ulovim cajta...(sad ganjam knjige za moje školarce)
pozz.
 
Član
Evo nice dan..otišel na pranje pa evo svježih pikčera novodimenzioniranih elemenata

..pošto su lakirani 2,3x to više nije lakiranje nego...ma evo..sad je malo bolje ispalo.
Prvo u hladovini..



onda malo na suncu..



onda malo s prednje strane ..hauba

i onda doma u dvorištu u sumrak...



Razlika je vidljiva al daleko od onog prvog maleraja...e sad me još zanima koliko će potrajat (hoće li lak i te njihove boje na bazi vode preživjet zimu)
Naišel sam i na dosta novih mini oštečenja tak da ću trebat bacit i polirku cijelog auta.Jedino me šajba od elegancea stvarno oduševljava kak je tamna i s onim svojim zasjenjenjem.Izbacio sam i pušenje cigareta ,a trenutno radim na tom da se ostavim tog zla skroz.
Općenito mi lak na škodilaku ne ulijeva neko veliko povjerenje makar ga oni prodaju kao metalic boju sama nijasa i ono kaj se osjeti pod rukom a i kamenčići koji ga buše kao tijesto mi se ne čini baš nešto.Mislim da se prije lakirani škodilaci (00,01,02,03godišta)puno bolji i kvalitetniji sa svojim lakovima dok se na ovim novim modelima (tour)lak je samo zapečen i da se dosta štedi na tom.
Sad ćemo malo zamrznut điđe oko auta.Rega je pala ,za kasko još razmišljam a za 3 soma km več mi se bliži servis tak da se mora u nabavku ulja ,filtera a izgleda da će se i pločice mijenjat.Tak da...opet imam perje za dat...uf
 
Top