zaledjena vrata, brave..

zaledjena vrata, brave..

ljudi, imam problem na seatu. od kako su ove zime pocele, vrata mi stalno lede. ne mogu da otvorim. ali zanimljivo je da samo prednja vrata blokiraju. zadnja ponekad samo kederi se zalijepe ali se ubrzo uspiju otvoriti. ali sa prednjim vratima muku mucim...
imam osjecaj da ledi mehanizam negdje unutra u vratima. jer centralna je, na daljinski otkljucam, ali kada pokusam otvoriti vrata, brave se ponasaju kao da je zakljucano auto idalje. ono, povucem rucku, nikakvog otpora nema. nema sanse da otvorim vrata. oni "pipci" izadju fino kad otkljucam daljinskim. znaci radi centralna. i onda nekad kad se dobro ugrije auto, popuste, i uspijem otvorit.

sta da radim? znate li kakvu efikasnu tecnost protiv leda? i gdje uopste da namazem to :S
pomozite mi, dosadilo mi je ulaziti na zadnja i provlaciti se :D :D
 
Član
ja sam taj problem rijesavao ...antifriz na suzvu i predjes komplet kedere i vrata i malo 'ulijes' u brave :)
ti kako hoces , meni se pokazalo efikasnim :)
 
Početnik
ima sprej za odledjivanje brava kupitit, a i glicerin kojim namazes kedere...sve to 4-5 km, i rijesio problem ;)
 
Član
Na vecini pumpi ima kupiti taj glicerin,oko 1.50 km pakovanje,namazes ujutru i uvece i nema problema sa otvaranjem vrata........
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ljudi, imam problem na seatu. od kako su ove zime pocele, vrata mi stalno lede. ne mogu da otvorim. ali zanimljivo je da samo prednja vrata blokiraju. zadnja ponekad samo kederi se zalijepe ali se ubrzo uspiju otvoriti. ali sa prednjim vratima muku mucim...

pa grijanje ti je najjace bas kod prednjih vrata moguce da bude snijega ili leda pa se otopi i ti ugasis auto dodjes poslije koji sat ona zaledjena bas a zadnja koja se manje i griju nemaju problema sa odledjivanjem pa opet da se zalede nego ako si ih uspio otvorit lagano ces ih otvarat i narednih puta jer se nece lediti opet na drugim mjestima
 

IGY

Član
isti problem mi se javio sinoc
i jedva udzem u auto, kasnije opet zaledilo i nisam uspio izaci
danas ista stvar, krenem na posao i blokirano ....
meni je jos veca fora sto uspijem otvoriti i zatvorim i onda ne mogu opet otvoriti i ne mogu ni izaci ni nista

maloprije sam sve fino podmazao sa wd40 a u ovih par dana cu skinuti bravu rastaviti je podmazati sa grafitnom masti i nadam se rijest cu problem

i sega mi je jos da mi se desava ovo juce i danas kad nije toliko hladno, dok nedavno kad je pokazivalo -18 pred firomom gdje radim najnormalnije otvorio upalio otzisao :S
 
Član
imao sam isti problem, posto je centralna ugrađena naknadno, pa motor nije toliko jak, a zaledi u bravi.. ali rijesio sam sa wd-40 naprskao malo vise, ali evo super funkcionira, od tad nije nikako zaledilo..
 
eh upravo to igy. uspijem otvoriti, zatvorim vrata i odmah ponovo kad pokusam da otvorim, nece.
kupio sam glicerin taj za kedere. guram one neke tecnosti za odledjivanje i wd-40 u sve moguce rupice u vratima.. al jbt ga, ne pomaze nista..
nadam se da ce se neko javiti sa kakvim mocnim rjesenjem.
ma crnjak mi u gradu negdje provlacit se sa zadnjih sjedista.. :D
 
Član
ja sam vec prije kupio te tekucine za mazanje kedera i brava,i mogu vam reci da do sada nikad nisam imao problema. zna mi auto biti od jutra,tacnije od 6 sati,do pola 4 napolju,kisa,snijeg,niske temperature i nikad nije smrzlo nista. Mislim da je efikasno,sad nista se ne gubi ako se proba. Staroj sam na trafici spricao katance sa ovom tekucinom za brave,i njoj ne mrzne vise,tako da mislim da pomaze u svakom slucaju. Kedere nije lose preci antifrizom,kao sto je to Andel uradio, tako moj stari radi na sluzbenom vozilu koje nema garazu,stalno je vani i ne mrznu vrata da ne moze otvorit;);););););)
 
Ja sam kupio glicerin, namazao kedere i funkcionira, a u mehanizam brave sam spricao wd40 i dzaba suvozaceva vrata se nemogu otvoriti dok god se auto ne ugrije ako neko nadje rjesenje koje funkcionira nek javi.
 
Član
nesto sam cuo da antifriz nije prijateljski nastrojen prema kederima ??
ja sam namazao njime i super je za sad :)
 
Član
Vidio sam u tušu tecnost koja sprijecava da ti se zaledi brava. Mala bocica, nije nesto aman skupa, a valjda djeluje :D
 
Član
isti sam problem imao jucer, otisao do majstora sto mi radi auto, zavrsio s mareom i cekam slep sluzbu da je natovarim i posto je kuka skroz drugacija kod fiata i na saraf haj da otvorim gepek da uzmem kuku ma nema teorije, skroz zaledila, nisam je mogao ni otvoriti, kroz zadnja vrata udjem i u gepek izvadim.. cccc
hebeno je to kad zaleti sto kazu u po grada, hoces da udjes pa se moras sramotit pa provlacit se kroz zadnja ILI ko ima dvoja vrata kroz gepek :p
 
sto se tice kedera nikad mi ne ledi al mi lede brave i steke jucer mi se desilo da vozaceva vrata iznutra nikako ne mogu ovorit samo s vana steka otvara mislio sam da mi se sipka od rucice nije otkacila a sad sam provjeravao sve ok jer je malo sunce ugrijalo i popustilo.

Ako imate kakvo rijesenje po pitanju da brave sto ledi pisite ;) unaprijed hvala


imam cesto problem ko i ti elmire gepek malo kad da mogu ovorit a juce sam iz auta izlazio na suvozecava vrata :D
 

IGY

Član
svi pricate za kedere a ovde uopste nije rijec o kederima....

elem skontao sam sta treba uraditi, skinuti bravu skroz, ubaciti je u totmast i zagrijati da se totmast skroz rastopi i predze u tecno stanje, kao takvo uci ce u sve pore brave, zatim bravu ohladiti i montirati

posto je poznato da se masnoca i voda ne vole, ovo je 99% rijesenje nasih problema
 
Top