zaledjena vrata, brave..

zaledjena vrata, brave..

N

nenad

Vjeruj Igy da sam ja to sve radio dok sam imao Kadetta, i nista ali bas nista nije pomoglo, nema cime nisam mazao, jer cijeli mehanizam zaledi (i brava i poluge...) i nema mu pomoci, kad krenem na poso ulazio kroz gepek :D
 
Član
Gledao sam jucer bas covjeka u gradu kako se pati nemoze otvoriti vrata probao jedna druga puhao malo u bravu i otisao.
 
Član
Drug mi isti imao problem sa Seatom Ibizom i mislio je da mu kederi lede medzutim nije bio problem u kederima nego u bravi koja zatvara i otvara vrata koja se nalazi izmedzu stokova ..Naprskaj dobro unutra i sa vana i vrata sa strane i bravu za otvaranje sa WD40
 
Član
Problem je jos ako perete auta na zimi a vecina pere zbog soli, voda pod pritiskom ulazi u sve pore automobila ako ga detaljno ne posusite, ostat ce te pored auta :)
 

IGY

Član
wd40 0 bodova na zalost :( jutros isti problem

sad sam kupio ovo

http://www.abro.com/products/automotive/winter/?product=2790

kosta 3 km kolega na poslu mi koristi isti i kaze da je odlican, nakon par puta sto je upotrijebio rijesio je taj problem
 
izgleda da je ovo mana seata. danas mi lik rece da i on ima isti problem..
nesto kontam, sreca u nesreci je sto mi auto nije sa 2 vrata :D morao bi kroz gepek ulazit svaki put.
i danas mi isto bilo, a nije toliko hladno, nit ima snijega na autu, nit je mokro auto bilo..
 
Član
i ja trenutno vozim seata cordoba dok se moje auto ne završi i ovo je prva zima sa seatom i prvi put u životu imam jakooo VELIKEEE probleme što se tiče vrata i brava na ovim hladnoćama neki ljudi su mi još prije govorili da je kod seata i pola to veliki problem ali nisam vjerovao sve do ove godine i nema šta nisam probavao i kupovao te našricaj ovo našpricaj ono namaži kedere ovim i onim ali đaba!!! i više mi dosadilo pa evo već dva jutra ustanem krenem na poso nema šanse a ja fino svratim u kafić u mojoj zgradi u ispred kojeg bude parkiran naručim kaficu i kriglu vrele vode , promješam kaficu laganim pokretima ustanem ponesem kriglu izađem zalijem seata otvorim upalim vratim se popijem kaficu i pičim na poso......;)
 
Član
nesto kontam reko najbolje bi bilo da napravis montazna vrata pa svako vece ih lijepo skines pod pazuh i fino uneses u stan,ujutro kad ustanes ista radnja samo obrnuto i vazda imas topla i udubna vrata.
Nadam se da sam ti pomogao u rjesavanju problema.
LP :D
 
Član
Mrznu i kod mene,evo bas jutros ponovo smrzle :icon_rolleyes::icon_evil:

Spricanje raznim sredstvima sa vanjske strane ne pomaze, jer smrne sajla u panciru :icon_twisted:

Nego valja se zakanit pa tapacirunge skinut i probat to necim podmazat al ne znam cime, u wd40 je malo masnoce al je dobro sto je tecni od ulja pa se brzo razlije u sve supljine,najbolje bi bilo grafitnom masti al belaj skinut bravu :icon_rolleyes:

Jedino me spasava sto mogu stakla spustat na daljinski pa onda otvorim iznutra io kad se auto zagrije puste i brave same od sebe :icon_rolleyes:

Igy ako upali sa tim cudom sto si kupio javi i nama ;)
 

IGY

Član
ovaj abro sprej sto sam kupio fakat pomaz, jer radi na principu da brzo susi odledzuje i podmazje mehanizam
sinoc znaci naprskao i jutros normala vrata otvorio :)

znaci rijesenje nasih problema je abro sprej od 3 km
 
eh super. valja mi to negdje potraziti.
a de mi reci jel samo to naspricas kroz bravu za kljuc ili negdje jos?
 

IGY

Član
ja sam samo kroz bravu naprskao, kasnije stavio samo kljuc malo ko prodrmao
i ovo mi je bilo prvi put da gurnem kljuc u bravu kako je kod mene ibiza :)

bocica je pod pritiskom, i pise da razbija led i isusuje povrsinu ujedno nanoseci tanki zastitni sloj, i duzom upotrebom sprecava nastanak korozije te smrzavanje brave
 
Član
Valja i meni vidjet imal gdje taj vamo kod nas za uzet, bio sam danas na beziskoj ima samo neki sonaxov uzeo sam ga pa probam 3,5 KM al nije ovaj pod ptiriskom taj je garant bolji!
 
Top