Xenoni i njihov vijek trajanja

Xenoni i njihov vijek trajanja

u tome i jest fazon , ne palim ih po danu a nije sad bas da vozim puno i opet manje od godinu rade , nemam bas srece s tim izgleda
 
Član
2+ godine, 30+ hiljada km, veliki dio gradska voznja pali gasi auto/svjetla, zamijenio jednu sijalicu za svo to vrijeme.....i da, kupio sam ih polovne stare preko godinu :D
 
Član
Da se i ja ukljucim u temu sa svojim iskustvom poslje dosta dumanja odlucio i ja u nabaciti xenone, i nadjem na piku xenoni h76000k 70km radnja Auto Tuning i uzmem kod njih navedene xenone. Fino ja sve pripremin probusim kapice odem koj jaran u garazu da s mirom sve pokopcam kad :icon_eek: ja sijalicu da ubacim nece gore dole skontam da je sijalica xenona duza za jedno 3-5mm i udara u limenu kapicu u faru nevjerovatno:icon_question: nista odem do njih u radnju lik se cudi pogleda konstatuje da je to to i vrati mi novac. Eto sad sam se ponovo ohladio od toga vozim na osramu nigh break i sijalice su EXTRA 40km par i u 4 godine izmjenio sam 2kompleta, primjetio sam da sijalica u 99% slucajeva crkne kad palis auto sa upaljenim svijetlima. Moj zakljucam za obicne mozda i za xenone OBAVEZN ugasiti svijetla pa onda paliti vozilo. :123:;)
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
ja tako i radim nikad ne palim prvo svjetla , uvijek prvo auto pa pozicije malo pa onda xenon

tako treba i kad se gasi, i ne bi trebalo bit problema
ispocetka je mozda malo tesko, ali se brzo navikne:icon_smile:
 
tako radim uvijek al et peh me neki hoce s tim , vec mi jedan (ljevi) kad upalim malo blicne a to su kobni znakovi a nema sijalicama ni godina s tim da se nije vozio jedan period dok se farbao
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
tako radim uvijek al et peh me neki hoce s tim , vec mi jedan (ljevi) kad upalim malo blicne a to su kobni znakovi a nema sijalicama ni godina s tim da se nije vozio jedan period dok se farbao

eto imam i ja jedan balast sad takav, ispao mi je, i kad ga spojim na far sijalica samo blicne, ali kad ga spojim na aku radi normala
 
Član
ja sam uzeo bi xenone preko pika kod nekog lika platio ih 140 km i uzeo mi moj elektricaj 10 km da ih postavi,evo ima godina dana hvala bogu nikad nista,jos mjesecno prelazim preko 1000 km dakle non stop su upaljena,i kratka i duga i nikad nista...
 
Član
prije nekoliko mjeseci ja sam uzeo od Lige projektore zajedno sa instalacijom i sijalicama, nemam ama bas ni jednu zamjerku, sijaju kao i prvog dana kada sam ih uzeo
 
Top