Xenoni i njihov vijek trajanja

Xenoni i njihov vijek trajanja

Član
Bosch ne pravi xenone, 100% provjereno ;)

ontopic, kinezi i kod mene, 3ca godina, jednom sijalica riknula....
 
Član
kupljen set na buvljeku za 80km,radilo sve perfektno vise od godinu,prije mjesec mi rikno jedan balast(20km novi) i sve opet ok,kao sto limpi kaze na dan sam ih znao upaliti i ugasiti po 100x jedino na sto pazim uvjek je to da upalim auto,a zatim svjetla,a kad gasim obrnuto,svjetla,pa auto...da sam zadovoljan malo je rec,za tu cijenu nemam sta reci...a bosch,philips....ima..................al made in PRC :D
 
Član
Kao prvo nije isti kvalitet robe prije par godina i sada. Kada je pocela masovna proizvodnja i kvalitet je poceo da pada, takmicenje konkurencije da ponudi bolju cijenu, morali su naravno ugradjivati losije dijelove i materijale..

Ranije je balast rijetko kad crkavao za razliku od danasnje robe kao sto bi i trebalo jer je fakticki sijalica potrosni materijal.

Mnogi furaju pricu SVE JE TO ISTO ali na zalost nije. Ima i dalje kvalitetne robe i u Kini i ovdje ali ona i kosta, ali ne moze se kupiti za 70-80km ni u nabavci a ne na piku..

Licno sam nabavio 5 jeftinih setova cisto da imam nesto jeftino u ponudi zbog ostalih i svaka druga sijalica treperi, a neka neko kaze kada mu se to desilo recimo sa OLLO sijalicom takodje iz Kine?

Primjetio sam pricu kod prodavaca te pojacaj masu, te dodaj kondenzatore, to nije rjesenje, koji ce Q na golf 4 i slicnim autima kondenzatori jednostavno treperi zato sto je nekvalitetna..

Potrefi se naravno i dobrih koji je potrajati ali generalno koliko para toliko muzike.. Pricam iz iskustva jer prodajem ovu opremu 4 godine..

Eto sad opletite sa pricom sve je to isto pa da napravim video prezentaciju :lol:
 
Član
eto ako kome nije mrsko nek nadje kad je enesss nabavio kit :D od tad jedna sijalica zamijenjena samo uzeta kod ede ;)
 
Član
Ugrađeni kod Baste u gradišci prije 2 godine i dva mjeseca i još rade bez problema...na drugom autu imam 55w set naručio sebi direkt iz Kine već 5 mjeseci radi OK ;)
 
Član
Ja sam isto uzeo ove od bivseg clana Dzeni 80 KM na koridoru su po 60


Cim sam stavio sijalice trepere na oba fara.jedan balast crko posle 5 dana :icon_rolleyes:

I onda nadjem neke JingWei balaste :D 70 KM dva komada, osjetno tezi i kad se uzmu u ruku onda pise na njima da su 20 A na ovim sto sam dobio u setu od 60 KM je pisalo 6A , na ovim balastima ne trepere, sijalice su ostale iste iz ovog seta od 60 KM i rade hvala Bogu vec 6 mjeseci valjda ce barem jos toliko :D

Ovaj jedna ispravi balast sto mi je osto dao GreenDevilu kod njega u golfu normalno radi ne treperi :icon_rolleyes::D znaci kako se potrefi kod koga mogu i ovi od 60 KM posluzit
 
evo da se i ja pohvalim nisu nesto dugona autu ali sluze znaci Bi-xenon set je u pitanju takodjer kupljen na koridoru za 90KM i evo vec pola godine rade ko sat ja prezadovoljan mada sam bio pesimista kada sam ih kupovao ;)
61221631.jpg

By ernadkiller at 2011-06-01
 
Član
imao set sa Jingwei balastima.. u pola godine promjenio 4 balasta...

onda sam uze kod Ede drugi set evo godinu i vise proslo.. samo jednom balast crkao.. a vidljivost za rozliku od seta prije 50% bolja.. (prvi su bili 120KM novi, a ovi kod ede onda 180KM)

a s koridora.. neki dan donio momku, stavio na auto, prosla 2 dana balast riknuo.. jbg :icon_confused:

uglavnom ima ralike, pocevsi od debljine zica pa do vidljivosti i vjeka trajanja.
 
Član
Ja sam u pet dana promenio set balasta i dva seta sijalica... sve je konstantno treperilo i odustao sam od ksenona...
instalacija je provereno dobra!
vek trajanja varira od slucaja do slucaja... neminovno da je manji rizik sa kvalitetnijim i skupljim setovima na koje trgovac daje neku garanciju.
 
Član
ja platio 200KM set kada su xenoni tek profurali od tada je proslo mvise od 2 god i hvala bogu i dan danas rade bez problema da se ne urekne:D
 
Član
prodao mi neki elektricar nalazi se dole kod vlakova a njega mi preporuci Aldinshpura ali njega izgleda slabo ima na forumu on sigurno ima broj od tog momka ja zagubio:icon_confused:
 
Top