Xenoni i njihov vijek trajanja

Xenoni i njihov vijek trajanja

Član
Po mom misljenju je to sve isto, samo kinezi lepe drugi brend, jedan lepi HID, a njegov kolega na 2 metra od njega VDO :lol: Kako ti se zalomi, ako ces da budes siguran uzmi kod nekod ko daje sto vecu garanciju i neka ti on i ugradi, u sustini to su isti kao i oni bez garancije, ali po duzini garancije vidis koliko je prodavac spreman da rizikuje, i koliko on veruje u njih.
 
Član
Najvise sto sam video to je 1 god, a bas sam to pratio i jurio u skorije vreme, i na kraju sam uzeo one bez garancije :)
 
Član
Ja uzimao od Asmira iz Tuzle ( prije dok se jos bavio ) i svaki set mi je presao preko 18 mjeseci trajanja, i imajmo na umu da je 90% gradska voznja, znaci pali-gasi farove, a njih to ubija... sad sam uzeo od ede_16v pa cemo vidjeti koliko ce trajati ;)
 
Član
HID nije proizvodjac, to je skracenica od High-intensity discharge
http://en.wikipedia.org/wiki/High-intensity_discharge_lamp


"Imas li neke druge xenone da nisu ovi HID" :icon_eek::D
 
Član
sredinom 2009. uzela u Metrou, 500kn~125km, pisalo samo hid kit na kutiji ugl. kina, jos uvijek rade, ni sijalica nije pregorila :)
 
Član
ja sam svoje ugradio kod Mladena u Tz.. lik sto radi Meta system... vec 2 godine traju i nije im nista... cijena je tada bila sa ugradnjom haman 130-140 KM koliko se sjecam... :icon_smile:
 
Član
Mumic Ernad... Inace moj rodjak radi sa xenonima znaci ja sam imao na astri postavio ih 2008 i sve je radi normalno eh sad neznam da li radi kod ovog momka sto je od mene uzeo astru
 
Super Moderator
Little Dragon je napisao(la):
koja je najveca garancija koju ste dobili kod nekoga?

3 godine na sijalicu i balast.. dobio u radnji ''highline oprema'' cini mi se da se tako zove, u sarajevu negdje
a ovako sad trajanje. kad su xenoni tek poceli furati podavno jos i jedan kolega koji je to poslije poceo i prodavati prvi to stavio kod nas u gradu ja mislim al je tada set bio skuplji i kako on kaze dosta kvalitetniji. radilo se o H4 bi-xenon 8000k... na motoru bile 3 godine, svakakvih brzina, dizanja na zadnji i nije se nista pokvarilo, sad je prodao motor i jos rade ;)
 
Super Moderator
http://www.pik.ba/profil/highlineoprema/#sta=prodaje

sad nemaju nista od aktivnih artikala :icon_eek: veze nemam u cemu je fazon.. pogledaj u zavrsenim artiklima imali su svega i jedino sam kod njih nasao H8 sijalicu kad mi je trebala
mislim da sam poslije nekog vremena gledao opet njihove artikle i da su smanjili garanciju na godinu i po ili dvije
procesljaj tu malo mozda ima broj telefona pa nazovi nista te ne kosta

061 - 420 - 353
 
Član
Moj HID takodje kupljen kod njih prije 20ak mjeseci jer su jedini imaki 5000K (oni su iz Mostara). Garancija 1 god. Ni meni nije jasno sta se desilo. Jos uvijek imam broj prodavca, cak me je i zvao nakon odredjenog vremena da pita da li je HID ok.
Kod mene je drugi broj, mada davno je to bilo.
 
Član
Samo original i nista drugo. Ne znam kako stoji sa xenonima al znam kako je sa sijalicama, kupio sam neke kineze nzm ni ja sta su trajale su negdje oko 7-10 dana. Uzeo onako iz zajebancije bacaju bjelo svjetlo vuce malo na plavo, na njima pise 100 w (svjetle upola slabije od starih koje su bile 55w) a prije njih bile Osram 55 w, jesu ljepse izgledale kad se farovi upale al na vozne karakteristike se nisu odrazile, jedino mi bilo malo lakse po kisi vozit. Riknula mi lijeva i ja izvadim i onu zdravu i vratim stari dobri Osram. Kontam auto kad sredim ako ga ne budem prodavao ugradit neke dobre xenone, al ne ove kineze da moram mislit kad ce pregorit.
 
Član
vi to vremenski gledate, ali mislim da bi bilo realnije, zapisati km pa pratiti, mada ja prvi to ne radim...kad crknu promjenim i gotovo...


glupo je reći trajali mi xenoni 5 godina, ili 1 godinu, a u oba slucaju su trajali ajmo reć 40.000km


mozda je ovo već neko napisao, nisam čitao cijelu temu, pa ako jest... slobodno obrisite ili ostavite opet za uspomenu :D


što se tiče mog misljenja, i teme izdrzljivosti, mislim da kinezi ne odstupaju puno, ali sigurno odstupaju znatno više u pogledu kvalitete svijetlosti koje pruzaju u odnosu na kvalitetne marke...;)
 
Top