VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

Član
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

Zasto si mijenjao 2 puta karike dosad, na samo 250 hiljada predjenih?
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

trizex je napisao(la):
Zasto si mijenjao 2 puta karike dosad, na samo 250 hiljada predjenih?

prvi put su promjenjene preventivno.. i sve je bilo okay dok se auto nije pregrijao nekoliko puta, izgubio na kompresiji, pa nismo htjeli rizikovat vec odradit komplet motor ponovo...
 
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

Hmmm fino si ti to sredio...Sad cuvaj i pazi...Ne znam kako ga pregrija dva puta :icon_cry: Kod oca u firmi ima GII dizel sa predjenih samo 1 300 000 KM...
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

Bas zato i pitam, pretpostavio sam neku toplinsku papazjaniju, cim si radio glavu toliko puta, samo mi nije bilo jasno za karike. A i to preventivno vala mi nije bas jasno, al ajd ;)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

roki_actros je napisao(la):
Hmmm fino si ti to sredio...Sad cuvaj i pazi...Ne znam kako ga pregrija dva puta :icon_cry: Kod oca u firmi ima GII dizel sa predjenih samo 1 300 000 KM...

oba puta zakazao ventilator..

trizex je napisao(la):
Bas zato i pitam, pretpostavio sam neku toplinsku papazjaniju, cim si radio glavu toliko puta, samo mi nije bilo jasno za karike. A i to preventivno vala mi nije bas jasno, al ajd ;)
mah neke stvari su preventivno odradjene, nije bas bilo potrebe za svim, al nema veze.. nek se odradi jednom al dobro :)
 
Početnik
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

ja taman mislio ti samo sminkom se bavis, farbas felge i masku...
znaci sad imas i dobar motor..sad samo ulje i filter redovno i to je to.. ps. prvi put poslije osvjezenja zamijeni malo ranije ulje nego obicno, ako mijenjas na 5 hiljada, sad zamijeni na 4...i uvijek filter, a ne kao sto neki praktikuju jednom sa filterom, jednom bez, a u njemu ostane skoro litar prljavog ulja...
et uktatko..sretno, vidim i ti pocrvenio pa se ne smije svasta ni napisat :cool:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd >MOTOR gotov

GTi Dream je napisao(la):
extra golf
sada samo polako ;)
ma nema, sad ga gasam samo, ide ko poplava hahha :p



Oggy je napisao(la):
ja taman mislio ti samo sminkom se bavis, farbas felge i masku...
znaci sad imas i dobar motor..sad samo ulje i filter redovno i to je to.. ps. prvi put poslije osvjezenja zamijeni malo ranije ulje nego obicno, ako mijenjas na 5 hiljada, sad zamijeni na 4...i uvijek filter, a ne kao sto neki praktikuju jednom sa filterom, jednom bez, a u njemu ostane skoro litar prljavog ulja...
et uktatko..sretno, vidim i ti pocrvenio pa se ne smije svasta ni napisat :cool:
hehe mora se i na motoru raditi, bio sam ga zapustio pravo, al et na srecu i to sam sredio sve :)
malo mi je krivo, jer izgleda da ovaj nece docekati onaj g60,al mozda je i bolje .. to cu ostavit za sljedeci projekat heheh :D

a sto se tice zamjenje ulja, idem nakon 1000 predjenih km u visoko da to sve "dotegnu" pa ce pravo mjenjati i ulje hehe :)

hvala za savjete, pozz ;)
 
Top