Vozacka na hladjenje

Vozacka na hladjenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Darth je napisao(la):
ok kako god vi kazete...ja sam samo rekao svoje iskustvo..:icon_smile:

Garantujem ti da ces je PREDATI ako ti u nalogu stoji oduzimanje vozacke... samo lagano...

emir_89 je napisao(la):
GrandMaster je napisao(la):
Prvo, zakon je JASAN - NE SMIJE voziti poslije 23h ako nema 23god bla bla bla... znaci napravio je prekrsaj.
Za taj prekrsaj je predvidjena (cini mi se) novcana kazna od 40KM... Obzirom da je on STRANI drzavljanin, te da mu ne moze na "kucnu adresu" poslati nalog.... policajac daje nalog i uplatnicu te ZADRZAVA dokumente dok se, normalno, kazna ne plati (kao ranije sto ides kod "sudije za prekrsaje")... U pravilu za te lakse prekrsaje, izda se nalog-uplatnica, odes uplatis u postu i uzmes dokumenta...ali kako je bio 1sat... jbg...

a hajd mi samo reci zbog cega ce mu poslati nalog na kucnu adresu?? gore sto smo mi spominjali slanje na kucnu adresu, mislilo se na nalog za predavanje vozacke dozvole na izdrzavanje kazne oduzimanja vozacke. posto ovdje nema niti jednog prekrsaja za oduzimanje vozacke, nema mu sta ni dolazit na kucnu adresu. ako mu je i pisao taj prekrsaj poslije 11 daje ti prekrsajni nalog i uplatnicu na licu mjesta i cao

bdw, kazna za to ti je 50... ;) samo mi je malo glupo ako se to primjenjuje i na strane drzavljane. sta on npr zna koji je kod nas ovdje zakon sto se toga tice...

Nalog, bio on za pojas ili crveno se moze poslati i POSTOM na kucnu adresu, sto znaci da ne mora izdati nalog... A to sam rekao onako, ne u kontextu NJEGOVOG prekrsaja...


Dao uplatnicu, uzeo dokumenta i CAO....vratice mu kad UPLATI...

Cuveni pravni princip Ignorantio legis nocet - Ne(po)znavanje zakona škodi -n eopravdava ti je odgovor na to da li on treba da zna "kakvi su ovdje zakoni"... To mu dodje kao i da Holandjanin ovdje zapali marihuanu????
Isto kao sto je i u Slo cini mi se OBAVEZNA oprema aparat za gasenje pozara,a kod nas ne... sto znaci da te tamo mogu kazniti ukoliko aparat nemas...

@badboy...naravno da moze uzeti dokumenta ako je uplatio (naravno, ako je uopste izdao pnalog)... i za alkohol ti uzmu, pa mozes otici ujutru po njih...
 
Član
Preticao sam i ja na punoj, policija naisla u suprotnom smjeru i ja dodam jace gas da se ne bih sudario sa njima... blicnu mi da stanem i lafo to.. oduzimanje vozacke na mjesec +100 KM ili 300KM, bez oduzimanja vozacke...
Ali izvukao sam se sa 40 KM, za nesto mi je lijevo napisao..ja samo lijepo pricao, rekao da mi posao ovisi o autu.. ako mi uzmu vozacku nema voznje... ako uzmu 300KM opet nema voznje jer nema ni para za gorivo..:)

U biti za svaki prekrsaj postoji tolerancija... meni je stara sutkinja pa tako da znam da i toga ima.. nije uvijek policija upravu... ;)
 
Član
Cuj ne treba se raspravljat :lol: ja sam poslao dva drota na hladjenje,prebaceni na drugo radno mjesto,iz konjica u butrovic polje a ja bio kriv,trebalo oduzet vozacku tamo-vamo na sud,sudija vise vjeruje hodzi nego policajcima i oni umal bez posla nisu ostali :icon_biggrin: sreca prebacise ih maltene u selo da rade,al et treba znat :D i kad si kriv mozes ostat nevin ;)
 
Član
The_Dag je napisao(la):
Cuj ne treba se raspravljat :lol: ja sam poslao dva drota na hladjenje,prebaceni na drugo radno mjesto,iz konjica u butrovic polje a ja bio kriv,trebalo oduzet vozacku tamo-vamo na sud,sudija vise vjeruje hodzi nego policajcima i oni umal bez posla nisu ostali :icon_biggrin: sreca prebacise ih maltene u selo da rade,al et treba znat :D i kad si kriv mozes ostat nevin ;)


zar hodze smiju lagati :D :lol::lol:
 
Član
Ja se nikad ne prepirem sa njima.
A znam da cim odes u drugi kantor da te odmah drugacije gledaju i da nisu nesto susretljivi.
 
Aditas je napisao(la):
Preticao sam i ja na punoj, policija naisla u suprotnom smjeru i ja dodam jace gas da se ne bih sudario sa njima... blicnu mi da stanem i lafo to.. oduzimanje vozacke na mjesec +100 KM ili 300KM, bez oduzimanja vozacke...
Ali izvukao sam se sa 40 KM, za nesto mi je lijevo napisao..ja samo lijepo pricao, rekao da mi posao ovisi o autu.. ako mi uzmu vozacku nema voznje... ako uzmu 300KM opet nema voznje jer nema ni para za gorivo..:)

U biti za svaki prekrsaj postoji tolerancija... meni je stara sutkinja pa tako da znam da i toga ima.. nije uvijek policija upravu... ;)




U pravilu, drot ti izrice MINIMALNU predvidjenu kaznu...

A, naravno da ima i extra plavaca pa ti za tezi prekrsaj (100-300km) puknu "opomenu" (izdaju nalog za laksi prekrsaj) od 30-50KM sto je extra...

Meni su za DUPLU punu pisali 30km, sto je stvarno za "svaku pohvalu" :lol:
 
Član
AdnaNsa je napisao(la):
The_Dag je napisao(la):
Cuj ne treba se raspravljat :lol: ja sam poslao dva drota na hladjenje,prebaceni na drugo radno mjesto,iz konjica u butrovic polje a ja bio kriv,trebalo oduzet vozacku tamo-vamo na sud,sudija vise vjeruje hodzi nego policajcima i oni umal bez posla nisu ostali :icon_biggrin: sreca prebacise ih maltene u selo da rade,al et treba znat :D i kad si kriv mozes ostat nevin ;)


zar hodze smiju lagati :D :lol::lol:

Jednom sam bez razloga dao 100 kmica za kaznu,kad mi nije bila gotova potvrda da sam polozio jer su nasi u ministarstvu nesposobni i oni mene ubjedjuju da nisam polozio.Jednom ja donji,sada su oni tako da smo kvit :D ubuduce cu ih samo ubijat u pojam kad me zaustave kao i obicno :D
 
dizem temu iz mrtvih hehe nakon 1 mjesec i 20 dana stigle su dvije plavke prva za preticanje i kazna u iznosu 40 km bez kaznenih bodova i druga 100 km za vrijedanje sluzbene osobe i to je to neznam necu se zaliti jer nije puno jbg da je vise vjerovatno bi se zalio ovako sutim i trpim tema moze lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top