Vozacka na hladjenje

Vozacka na hladjenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
koki+ je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
raja 20 dana je proslo nema koverte jos inace koliko to traje mislim koliko treba da posalju :icon_question:

meni je znalo doci malo vise od 3 mejseca


U principu nakon tri dana ti posalju koverticu,jedino ako te zakaci vikend onda bude i malo duze da cekas....Meni je jednom za kameru stiglo tek 2 mjeseca poslije,a to je zbog toga sto sam trebala ici na sud a ja nissm nikad otisla pa se to oduzilo...
 
Član
ne mora znaciti da nece doci, mom ocu je za kamion nakon 4 mjeseca stigla kazna 900 KM, u Loncarima bila vaga- osovinsko opterecenje:123:
 
u mene burazer kod jajca zaobilazio traktor jbg traktor isao sporo...bila puna linija i bom policija vidi i kazna 180KM.....

treba se cuvat linija,al nekad kad ih nema kako onda reaguju na to???bas me to zanima posto kod nas u bosni 60% puteva nema ili su nekad davno bile linije....
 
Član
ja juce na motorijadi u kozarcu i sad kad smo se vracali u sanski most zaustavi nas pandur ... kolega vozio svedske table ... ocigledno je trazio pare ...

zaustavlja nas i odma je bilo vozacku i ostalo ... zatim jesmo li vezani svi tj. nas 4,far ti jedan slabije radi kaze ... na sta je on reko ma neradi rade isto .., eh pa prebrza voznja ,opet vidi da nije mmoga nist pa sta ce kao kaznu pisat za farove ...
pa mogu li gdje provjeriti kako rade , ovaj policajac reko pa sad je kasno nista neradi neznam ima nacina ...
adi mu rece vi ste lopovi nedam para pisi ... a policajac je pobjesnio i reko JA LOPOV,a ova budala vice DA VI LOPOVI ... majkemi to je scena bila auta prolaze a oni se deru ... izlazi kolega iz auta a policaja odmah STA TI HOCES ...

sad neznam moze li ovo uraditi al uradio je ...
posto je bilo oko pola 1 navece,policajac mu rekao da nesmije da vozi poslije 11,i fino mu vozacku oduzeo i papire od auta kaze javi se sutra u pol.stanicu u kozarcu ...

adi kaze pa kakoa da dodjem do sanskog mosta mogu me 3xzaustaviti kaze pol.nezanima me vidimo se sutra ...

a momak ima 22 god. dolazi iz svedske sam vec 2 godine i sad kao nesmije da vozi i najgore sto navodno moze da oduzme papire....


-----------------------

opet dobro prosli nakon price oduzmi ti jaro vozacku ja prijavit da sam izgubio meni dolazi druga ... i pustio nas ...

i pred ulazom u sanski most prevelika brzina nije htio nista nego isto htio papire od auta uzeti i na sud ...

imaju li pravo to:icon_question:
 
Član
kolko znam nemaju al sta ces majmuni..... grant je fasadu na kuci pravio pa zafalilo para....:icon_mad: samo nas brukaju:icon_mad:
 
Član
to za voznju poslije 11 mislim (nisam siguran) da njega ne smiju peglat, jer je strani drzavljanin, a sto se tice farova mogu te peglati jedino ako ti ne radi jedan od farova. inace fabricki se pravi da desni far svijetli malo jace nego lijevi, dok je npr kod engleza obrnuto jer voze lijevom stranom...

sto se tice oduzimanja vozacke na licu mjesta, mislim da to mogu jedino ako je pijan, ostalo ide preko cipsa. a ne znam iz kojeg su to razloga njemu htjeli uzeti jer ne vidim niti jedan prekrsaj za koji se oduzima vozacka... :icon_question:
 
Član
ma lako je njemu na vozacku ... majkemi vozacka mu je i onako naceta , ono malo pukla na jednom dijelu sjeo na nju ,al haj nego gore je to za poslije 11 a covjek dolazi sam iz svedske i to oduzimanje saobracajne i papira od auta ...

bas me zanima imaju li to pravo ...
 
Član
Ja nisam iz BiH, al bas mislim da je bila tema ovde na forumu neko postavio da je ukinuto to za voznju posle 11h.... a to sto farovi nejednako svetle, ja bas mislim ko sto emir_89 kaze da je to tako napravljeno, i samo ako je ,,corav,, moze da mu napise kaznu...I da mu oduzme papire od auta valjda nemoze ako auto nije dokazni materijal u nekom mnogo ozbiljnijem sudskom postupku....
 
Član
ja kolko znam vozacku na licu mjesta uzimaju samo ako je alkohol u pitanju, svi ostali prekrsaji idu preko naloga za predaju. ma ko sto si gore u prvom postu napiso, htio je taj drot kakvih para, nije dobio, pa se uzeo *urciti...
 
Prvo, zakon je JASAN - NE SMIJE voziti poslije 23h ako nema 23god bla bla bla... znaci napravio je prekrsaj.
Za taj prekrsaj je predvidjena (cini mi se) novcana kazna od 40KM... Obzirom da je on STRANI drzavljanin, te da mu ne moze na "kucnu adresu" poslati nalog.... policajac daje nalog i uplatnicu te ZADRZAVA dokumente dok se, normalno, kazna ne plati (kao ranije sto ides kod "sudije za prekrsaje")... U pravilu za te lakse prekrsaje, izda se nalog-uplatnica, odes uplatis u postu i uzmes dokumenta...ali kako je bio 1sat... jbg...
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
Prvo, zakon je JASAN - NE SMIJE voziti poslije 23h ako nema 23god bla bla bla... znaci napravio je prekrsaj.
Za taj prekrsaj je predvidjena (cini mi se) novcana kazna od 40KM... Obzirom da je on STRANI drzavljanin, te da mu ne moze na "kucnu adresu" poslati nalog.... policajac daje nalog i uplatnicu te ZADRZAVA dokumente dok se, normalno, kazna ne plati (kao ranije sto ides kod "sudije za prekrsaje")... U pravilu za te lakse prekrsaje, izda se nalog-uplatnica, odes uplatis u postu i uzmes dokumenta...ali kako je bio 1sat... jbg...

znaci mogu uzeti papire
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
Prvo, zakon je JASAN - NE SMIJE voziti poslije 23h ako nema 23god bla bla bla... znaci napravio je prekrsaj.
Za taj prekrsaj je predvidjena (cini mi se) novcana kazna od 40KM... Obzirom da je on STRANI drzavljanin, te da mu ne moze na "kucnu adresu" poslati nalog.... policajac daje nalog i uplatnicu te ZADRZAVA dokumente dok se, normalno, kazna ne plati (kao ranije sto ides kod "sudije za prekrsaje")... U pravilu za te lakse prekrsaje, izda se nalog-uplatnica, odes uplatis u postu i uzmes dokumenta...ali kako je bio 1sat... jbg...

a hajd mi samo reci zbog cega ce mu poslati nalog na kucnu adresu?? gore sto smo mi spominjali slanje na kucnu adresu, mislilo se na nalog za predavanje vozacke dozvole na izdrzavanje kazne oduzimanja vozacke. posto ovdje nema niti jednog prekrsaja za oduzimanje vozacke, nema mu sta ni dolazit na kucnu adresu. ako mu je i pisao taj prekrsaj poslije 11 daje ti prekrsajni nalog i uplatnicu na licu mjesta i cao

bdw, kazna za to ti je 50... ;) samo mi je malo glupo ako se to primjenjuje i na strane drzavljane. sta on npr zna koji je kod nas ovdje zakon sto se toga tice...
 
Član
polako momci ... sve to stoji ... jeste to glupo al cini mi se da je bila tema za tu kucnu adresu i kako stranim drzavljanima nemogu nista ....

kako da kazem,momak ce platiti kaznu kakva god dosla njemu je gore to za te papire ... znaci imaju pravo da oduzmu papire...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top