Vežete li sigurnosni pojas? Vežete li prvenstveno radi svoje sigurnosti ili radi policije?

Vežete li sigurnosni pojas? Vežete li prvenstveno radi svoje sigurnosti ili radi policije?

Vežete li sigurnosni pojas?

  • Uvijek

    Votes: 50 45,0%
  • Samo kada ugledam policiju

    Votes: 12 10,8%
  • Samo kada idem na duže relacije

    Votes: 27 24,3%
  • Ponekad

    Votes: 12 10,8%
  • Nikad

    Votes: 10 9,0%

  • Total voters
    111
Član
zadnje sto uradim prije nego upalim auto je da se svežem a nije loše ni nazad se vezati pogotovo ako se brzo voziš da ne završiš naprijed vozaču/čici u krilu:lol:;)
 
Član
Dvanesta godina kako vozim i uvijek se vežem Deda mi je stvorio naviku a na kraju krajeva valjo mi je pojas ;) Ne vežem se u "službenom" autu uđem i izađem stotinu puta na kratkim relacijama
 
Član
I ja sam navikao pa sad cim sjednem vezem pojas prije neko upalim auto radi sebe prvenstveno a i pisti mi onaj senzor ak nije svezan pojas pa je bas dosadan :D pa i radi toga moram a sad da ga prebacujem iza sebe pa vezam samo da ne pisti opet mi smeta kad se naslonim zulja :icon_rolleyes: tako da je bolje po propisu u svakom pogledu ;)

A ne daj Boze nesrece kakve puno znaci pojas !
 
Član
badboy je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Ja se vazda vezem, ne znam zasto sam poceo, radi policije ili sebe, al to mi je vec navika postala, vezem se cak i nazad kad sjednem.

Tako da sumnjam da je to zbog policije...




prpa :lol::lol::lol:




stvarno prvi put cujem da se neko nazad veze ...

pa vani se vecina nazad veze, ,,, meni najjace bilo ljetos, sjedaju u fabiu rodbina iz use, traze da se vezu, pitaju gdje su mi pojasi, a ja nit registrujem, kontam suvozac pita... a ono nazad hoce da se vezu, a kod mene izvadjeni oni pojasevi i hepeci, ionako malo auto, a zulja nazad ono... bilo sve alat u ruke i vadi :D

a sto se tice vezanja, uvijek se vezem, jednostavno navika...
 
meni evo preko 5 godina vozacke i sve do prije mjesec-dva sam se obavezno vezao, znaci relacije 100m ja se vezem, cak se znalo dogodit da se i u garazi zavezem (zaboravim da trebam zatvorit vrata garazna za sobom :D ) bas ono stvar navike, al ovo ljeto sam se odviko pojasa nekako skroz, bar po gradu, na duzi put obavezno pojas, kao i kod brze voznje.
 
Član
Apsolutno se nikad ne vezem. Izuzeci su ako primjetim da je policija negdje na putu, pa cisto da izbjegnem kaznu, a cim ih prodjem odvezem se iste sekunde. Ne podnosim pojas.

A sto se sigurnosti tice, znam nekoliko ljudi kojima je pojas nanijeo povrede koje inace ne i zxadobili, a s' druge strane sletio sam sa puta pri cca 180 km/h, prevrnuo se poslije toga 4 puta, nisam bio vezan i jedino sam zadobio posjekotinu na glavi. Tako da ta sigurnost kod mene ne pije vode, sve je to sreca. Treba gledati da do udesa ne dodje, a ako dodje, 99% je pitanje srece sa kakvim povredama ces zavrsiti. Samo treba ostati pribran i ne pustati volan iz ruku i cvrsto se drzati. Tako sam uradio i prosao sam bez povreda.

Po meni je kazna za pojas jedna od vecih gluposti koja postoju u zakonima uopste. To bi trebalo ostaviti kao stvar licnog izbora, jer nevezanjem pojasa ugrozavas jedino sebe i nikog drugog. Isto kao sto je vani za kacigu za bicikl. Niko te ne tjera da je nosis, ali ako padnes nemas pravo traziti nadoknadu od osiguranja za eventualne povrede. Ako imas kacigu, osiguranje ti pokriva lijecenje. Tako nesto bi trebalo napraviti i sa pojasom.

Meni licno, pojas stvara osjecaj nelagode i povecava mi nervozu dok vozim, a tada sigurno ne reagujem isto kao kad sam opusten za volanom.
 
Član
mtopic je napisao(la):
Apsolutno se nikad ne vezem. Izuzeci su ako primjetim da je policija negdje na putu, pa cisto da izbjegnem kaznu, a cim ih prodjem odvezem se iste sekunde. Ne podnosim pojas.

A sto se sigurnosti tice, znam nekoliko ljudi kojima je pojas nanijeo povrede koje inace ne i zxadobili, a s' druge strane sletio sam sa puta pri cca 180 km/h, prevrnuo se poslije toga 4 puta, nisam bio vezan i jedino sam zadobio posjekotinu na glavi. Tako da ta sigurnost kod mene ne pije vode, sve je to sreca. Treba gledati da do udesa ne dodje, a ako dodje, 99% je pitanje srece sa kakvim povredama ces zavrsiti. Samo treba ostati pribran i ne pustati volan iz ruku i cvrsto se drzati. Tako sam uradio i prosao sam bez povreda.

Po meni je kazna za pojas jedna od vecih gluposti koja postoju u zakonima uopste. To bi trebalo ostaviti kao stvar licnog izbora, jer nevezanjem pojasa ugrozavas jedino sebe i nikog drugog. Isto kao sto je vani za kacigu za bicikl. Niko te ne tjera da je nosis, ali ako padnes nemas pravo traziti nadoknadu od osiguranja za eventualne povrede. Ako imas kacigu, osiguranje ti pokriva lijecenje. Tako nesto bi trebalo napraviti i sa pojasom.

Meni licno, pojas stvara osjecaj nelagode i povecava mi nervozu dok vozim, a tada sigurno ne reagujem isto kao kad sam opusten za volanom.


;););)

E svaka ti cast, ali nazalost to vecina ljudi nikad nece ni prihvatiti ni razumjeti tako da se kazna samo moze povecati.
 
Član
APSOLUTNO uvjek nebitno da li relacija bila 5metara ili 50km,stvar navike ili ne cak se veoma neugodno osjecam ako ga ne stavim...:icon_question:
 
Član
treba napravit anketu ko je sve dobio kaznu za nevezanje pojasa


meni baksuzu skoro pisao u gradu kaznu za pojas, mislim da je niko nikad ovdje kod nas u gradu nije dobio:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
ja se zijanio, sad se jos gore ne vezem

cim krenem van grada vezanje je obavezno, vecinom zbog murije se vezem, ne razmisljam o sigurnosti jbg
sve racunam necu se slupat:lol:
 
Top