Vežete li sigurnosni pojas? Vežete li prvenstveno radi svoje sigurnosti ili radi policije?

Vežete li sigurnosni pojas? Vežete li prvenstveno radi svoje sigurnosti ili radi policije?

Vežete li sigurnosni pojas?

  • Uvijek

    Votes: 50 45,0%
  • Samo kada ugledam policiju

    Votes: 12 10,8%
  • Samo kada idem na duže relacije

    Votes: 27 24,3%
  • Ponekad

    Votes: 12 10,8%
  • Nikad

    Votes: 10 9,0%

  • Total voters
    111
vezem se zbog sebe, a ne zbog policije. to bi trebalo izbrisati iz zakona, ako imas mozga i ako ti je stalo do tvog zivota vezat ces, a ako nije..sta se onda drzava i policija ima brinuti o tebi..
 
Član
uvijek,navikao sam nesvjesno da vezem pojas cim sjednem u auto, bez obzira na relaciju..iskljucivo radi vlastite sigurnosti, boli me k za pandure inace :icon_biggrin:
a i mogu ga zavezati kada ih vidim ako je to poenta, al nije ;)
 
Član
Po gradu NE ...


CIm izadjem van grada , uvijek vezem pojas ...


Ove sedmice su policajci zaustavljaju i samo upozoravaju na pojas , dok ce sljedece sedmice krenuti s kaznama :D
 
BHT Ovisnik
uvijek se vezem cim izađem na cestu,jedino skinem u gradu u Mostaru gdje se vozi max 40km/h ,inace se uvijek vezem,naravno zbog sebe;)
 
Član
Po gradu se ne vezem jer su sve kratke relacije i brzina nikad preko 70 km/h a kad krenem negdje dalje prvo sto uradim jeste da svezem pojas pa upalim auto....;)
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
Po gradu se ne vezem jer su sve kratke relacije i brzina nikad preko 70 km/h a kad krenem negdje dalje prvo sto uradim jeste da svezem pojas pa upalim auto....;)

isti slucaj. kad je u pitanju ovuda lokalno rijetko, pogotovo ljeti kad su vrucine, ne mogu majicu na sebi da trpim kamo li pojas. a cim idem negdje kolko-toliko dalje, obavezno ga vezem, sto radi sebe, a i ne pada mi napamet zbog gluposti placat kazne.
 
Član
Ja se vazda vezem, ne znam zasto sam poceo, radi policije ili sebe, al to mi je vec navika postala, vezem se cak i nazad kad sjednem.

Tako da sumnjam da je to zbog policije...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ja se vazda vezem, ne znam zasto sam poceo, radi policije ili sebe, al to mi je vec navika postala, vezem se cak i nazad kad sjednem.

Tako da sumnjam da je to zbog policije...




prpa :lol::lol::lol:





stvarno prvi put cujem da se neko nazad veze ...
 
Član
zadnjih nekoliko godina uvjek, i suvozaca na pomene, pa vecina se veze na moje insistiranje.. cim sjedem jos dok sam u dvoristu (izuzev nekad kad kuliram po gardu drugom 20 na sat)....prije cu zaboravit svjetla upaliti nego pojas staviti, sto se tice brzine nije bitna brzina kojom ce te beko pokupit, i sa 50km/h kad te nako udari velike su sanse za povrede a kamo li neka veca brzina.. prije godinu sam imao udes i covjek je isao oko 50 na sat na raskrsnici...da nije bilo pojasa...sad bi imao lijepe oziljke na glavi :)
 
Top