Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?

Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?

Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?


  • Total voters
    166
Član
trizex je napisao(la):
@Kenan ima smisla to sto govoris, al' u pogresnoj si zemlji za tu filozofiju. Serem se ja na drzavu gdje policija sluzi za punjenje budzeta, oni treba da SPRIJECE krsenje zakona, a ja ih nesto najmanje vidjam na cistim dionicama gdje se moze ici i 150+, al' su zato redovno "zastekani" 20 metara nakon ogranicenja 50. Skoro me skinuo radar, tabla 80, u pola krivine tabla 50, a lole stoje 50m iza krivine i samo nisane, skinuo me na 75 i haj se ti sad s njim ubjedjuj, jos mi pokazuje udaljenost na kojoj me skinuo da mi dokaze da sam kriv, znaci svjestan je situacije da samo kupi pare.

a blicanje da "vidite kako koce" necu ni komentarisati, solidarnost do jaja
Stoji to drug i ja se slazem da su i oni hinje i da cuce tamo gdje ce uzeti pare zbog prekoracenja od 20 km/h, slazem se da je i drzava pogresna za moju "filozofiju" ali neces vjerovati mene je upravo kazna od tih 20 km/h prekoracenja naucila pameti.
Davno je to bilo, tek ja polozio i krenuo sa rajom na more preko vikenda, dosli na granicu i tamo vide sve mudonje pa nas uzeli trkeljati, na kraju to sve dobro prodje i kad smo krenuli dok vozim dijelim pasose, i ono svi otpuhujemo kao jesu nas ispeglali... uglavnom poslije granice u Metkovicima odmah ima znak ogranicenja od 50km/h, dok sam dodavao pasose skroz ga fulim i uhvati me radar na 70 km/h. Taman ono para sto sam mislio potrositi za 2 dana u Makarskoj sam dao policiji, raja mi uletila sa po 5-10 KM cisto da imam i ja koju pivu popiti :) Naravno vratio sam im cim smo dosli u Sarajevo jer sam ja preuzeo odgovornost, ja sam vozio a ne oni.
Od tada strogo po propisima, hvala Bogu nikad nikakvih problema evo vec 11 godina, tako da ja iz svog licnog primjera smatram da svako treba voditi racuna o svojoj brzini, zato i ne blicam.

Nego haj da ne peglam vise, vidim jedini ja ne blicam, postat cu jos crna ovca na forumu :D
 
Član
Uvijek blicam i ako me ufati radar il samo prodjem pored njega blicam ostalim ucesnicima u saobracaju i ako rijetko dozivim da meni blicaju to je prije bilo cesce il mi se cini ali sad bas rijetkost . . . sto neko napisa brzo vozi pa nece da mu blica . . . glupost teska :S . . . na vecini puteva na kojim vozim znam ih skoro kao svoj dlan ali opet brzina ide nekih 20 do 30max preko ogranicenja sto i nije neka znatno veca razlika ali sto se tice zakona to je puno i kaznjivo . . . tako da blicam svima i volio bi kad bi svi blicali :D :D
 
Član
Procitah sve postove kao i uvjek za tu pojavu blicaj da vidis kako koce nisam prije cuo niti mi to palo na pamet (da sam se sjetio toga)
Blicam ponekad ako se sjetim jer slabo razmisljam o tome ali drago mi je kada mi neko blicne pa i kad ne vozim preko ogranicenja nekako mi fino znati da se vozaci paze.
A za ove sto pominju kako je preko bare i zapadno od nas, blicanje je i kod nas zabranjeno zakonom a lover radar detector je u GB dozvoljen jer je kao sredstvo "that promotes, safer driving"
;)
 
Član
to je vozacka solidarnost...sada je manje ali izgleda da se trend vraca.... blicnem ljudima naravno da ne znam koliko oni idu niti je to bitno u prici, ali tek da znaju, a to moze biti i 'upozorenje' za nezgodnu i sl. a ne samo radi policije, koji se kao pacovi zavlace na nepregledna mjesta, i cesto im po zakonu ne trebas stati, jer izlijecu ko nindze iz zbunova na 5 metara od auta, nedavno nisam htio stati u brckom liku koji me tako zaustavljao , a i bukvalno sam ga vidio na cca 10 m od auta kako mase onom baterijom... a triza spomenu da su ogranicenja namjerno rasporedjena besmisleno, bukvalno nigdje ne mozes voziti preko 80, na pravcima stave 60 i hvataju posle krivina i sl. na mjestima gdje cak ne mozes stati , ili na autobuskim stanicama (a i smara me da vozim konstantno 60 posebno navecer, niti se to moze gledati konstatno, brate dajte nam autoput, bolje pute i sl red je :icon_evil:).. ne mozemo mi imati 'svijest' kakvu imaju gradjani u razvijenom svijetu gdje dobijes kaznu ali drzava ti omogucava i da je platis, i gdje je sve slikano... i ne pravi te budalom neki bravar, limar, tesar (bez uvrede policajcima i ovim profesijama, ali takvih u policiji ima mnogo) i jebe te u zdrav mozak, posebno nas mladje vozace...kad se uredi sistem urediti ce se i gradjani ;)
 
Član
blicam uvijek ...

a dajte ovo o nasim ogranicenjima, ne laprdajte, tko moze u bih vozit po ogranicenju konstantno :icon_eek: :icon_eek: kada su ista iz 70-tih, jednostavno za tadasnja auta i to vrijeme... normalna cesta, mozes komotno vozit 70-80, a ogranicenje 50, 60 ne vise, a tu se stekaju u zbunju... da se vozi 100% po ps-u, do npr. kiseljaka, travnika bi mi trebala neka 3 sata...
 
Član
blicam UVIJEK!!!! Cesto sam van grada, van drzave, i smatram da je to vozacki kodeks!! Pa spasio sam X ljudi na Ivanu, od jablanice do mostara, gdje se brzo vozi, u hrvatskoj takodje.. Mrzim kada se policija skriva iza drveca, kuca, zbunja, kamenja, i ja tada usporim na 20 i blicam svim autima koja mi idu u susret u narednih 2-4 km... Da budemo realni, rijetko ko od nas vozi po ogranicenjima, uvijek se vozi 10,20,30 iznad, naravno govorim o voznji van grada... Blicam svakome, neovisno skuplje-starije auto, ali sam primjetio da ljudi u zadnje vrijeme sve manje blicaju, narocito ko ima skuplje auto, pa kontaju ko ga jebe, nek ga kazne... Vozio po italiji, sloveniji, nisam vidio niti jednog policajca da se sakriva kao u nas... I smatram da je njihov pristup u nasoj zemlji totalno pogresan, jer vise ljudi brze vozi iz inata da kazem... sto neko rece, stoje kod table 50, a kad je 80 ili vise, tu ih nigdje nema... Takodje blicam ako je zastoj na cesti iza okuke, bilo je par situacija kada sam spasio ljude od lancanih sudara na taj nacin....
Uglavnom, blicam vise nego drugi meni, ali sta ja tu mogu ;)
 
ArminM je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
ado_d je napisao(la):
A jeste li nekad blicnuli a da nema policije pa gledali kako se raja veze i usporava? :lol::lol:

jesam ja vise puta haha kako koce odma :icon_smile:

i ja sam sto puta tako blicao,posebno kad ide neki manijak, i jos se ispostavi da ima strane table, a ja stanem blicat, kako lola koci,, zao mu eurica:lol::lol::lol:

pravo hinjski.. ***** ja vasu solidarnost ;)
 
Član
ja uvijek blicam.. mada ima dosta onih koji nece.. mnogo puta mi je valjalo kad netko blica, pa nadam se da i ja nekome mogu pomoc :icon_smile:
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
trizex je napisao(la):
@Kenan ima smisla to sto govoris, al' u pogresnoj si zemlji za tu filozofiju. Serem se ja na drzavu gdje policija sluzi za punjenje budzeta, oni treba da SPRIJECE krsenje zakona, a ja ih nesto najmanje vidjam na cistim dionicama gdje se moze ici i 150+, al' su zato redovno "zastekani" 20 metara nakon ogranicenja 50. Skoro me skinuo radar, tabla 80, u pola krivine tabla 50, a lole stoje 50m iza krivine i samo nisane, skinuo me na 75 i haj se ti sad s njim ubjedjuj, jos mi pokazuje udaljenost na kojoj me skinuo da mi dokaze da sam kriv, znaci svjestan je situacije da samo kupi pare.

a blicanje da "vidite kako koce" necu ni komentarisati, solidarnost do jaja
Stoji to drug i ja se slazem da su i oni hinje i da cuce tamo gdje ce uzeti pare zbog prekoracenja od 20 km/h, slazem se da je i drzava pogresna za moju "filozofiju" ali neces vjerovati mene je upravo kazna od tih 20 km/h prekoracenja naucila pameti.
Davno je to bilo, tek ja polozio i krenuo sa rajom na more preko vikenda, dosli na granicu i tamo vide sve mudonje pa nas uzeli trkeljati, na kraju to sve dobro prodje i kad smo krenuli dok vozim dijelim pasose, i ono svi otpuhujemo kao jesu nas ispeglali... uglavnom poslije granice u Metkovicima odmah ima znak ogranicenja od 50km/h, dok sam dodavao pasose skroz ga fulim i uhvati me radar na 70 km/h. Taman ono para sto sam mislio potrositi za 2 dana u Makarskoj sam dao policiji, raja mi uletila sa po 5-10 KM cisto da imam i ja koju pivu popiti :) Naravno vratio sam im cim smo dosli u Sarajevo jer sam ja preuzeo odgovornost, ja sam vozio a ne oni.
Od tada strogo po propisima, hvala Bogu nikad nikakvih problema evo vec 11 godina, tako da ja iz svog licnog primjera smatram da svako treba voditi racuna o svojoj brzini, zato i ne blicam.

Nego haj da ne peglam vise, vidim jedini ja ne blicam, postat cu jos crna ovca na forumu :D

mi smo mislili da si ti pajkos pa neblicas :lol:;)
Blicam nekad i previse a meni cesto blicaju kad ne upalim kratka jer ih rjetko kad palim po dani tj pozicije ili maglenke svi znaju kako je kod fiata mjenjati zarulje kad pregore,.2,3 puta me je spasilo nisam puno vozio preko ogranicenja al dovoljno da me zaustave.
 
Top