Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?

Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?

Upozoravate li ostale ucesnike u saobracaju da je u blizini radarska kontrola?


  • Total voters
    166
Član
blicam redovno,bio to radar,ili onako patrola,ili ako neko ima ugasena svjetla blicnem mu da ih upali,blicnem ako ima neka nesreca iza krivine ili tako nesto ako neko stoji na pola ceste u kvaru.

ne ocekujem da mi blicaju jer nemam problema s tim,ali blicam i kršinama i dobrim autima.draze mi je blicnuti sirotinji nekoj nego skupom autu.

desavalo mi se i da muriji blicam,svasta se desavalo al to nije tema.

oni koji kazu da ne blicaju da bi smanjili nesrece nece nista s time postici,al u svakom slucaju svakome svacije se piše negdje tako da idemo dalje ;)

:123::123: pun gas D:
 
BHT Ovisnik
samo malo,zasto ne opravdavate blicanje ako i policija jeste
u RH je donesen zakon da se ne smije blicati drugim ucesnicima,ali su policajci kasnije javno pred kamerama rekli da oni opravdavaju blicanje jer policija nije tu samo da naplacuje kazne,policija je na tom mjestu postavljena da bi se sporije vozilo,dakle ako netko blica,ovaj ce usporiti i to i jeste svrha policije,da se na toj dionici sporije vozi;)
 
Član
Kenan28 je napisao(la):
Alive je napisao(la):
Vozaci sve bezobrazniji postaju, sve manje se blica, recimo idem konstantno relaciju Sarajevo-Gorazde i prije nekih 3-4 godine ljudi su stvarno svi blicali, upozoravali...sad nista!
Takodje primjetio sam i da dosta zavisi od toga kakvo auto vozis... bolja auta blicaju boljima, losija odnosno starija - starijim. A ovi komercijalisti, profesionalni vozaci itd. po mom iskustvu zaboravi na njih i blicanje...to kod njih ne postoji.
Ne znam gdje ti vidis tu bezobrazluk, pa meni je bezobrazluk da ti ako vozis preko dozvoljene brzine ocekujes da te drugi na cesti spasavaju placanja kazne.
Uostalom zbog cega da blicam, da vozace koji brzo voze spasim placanja 50-100 KM kazne, a sutra ce nekoga ubiti, a taj neko moze biti nedaj Boze i neko koga ti poznajes.
Ja ako sam ikad isao brze nego sto je dozvoljeno stajao sam iza toga, preuzimao sam odgovornost a nisam ocekivao da mi drugi spasavaju guzicu.

@CoL3 mogao bi malo paziti kako se izrazavas, zamisli da ja sad kazem "ovi sto blicaju mamu im"
Nije lijepo.


Covjece dragi jesam li ja igdje spomenuo da VOZIM BRZO??? Hajde mi nadji tu recenicu molim te!!! :icon_mad: Ne stvaljaj mi recenice koje nisam rekao da su moje!!!

Radi se o normalnoj voznji i ako nisi znao u NORMALNIM RAZVIJENIM ZEMLJAMA cak je PREPORUCLJIVA upotreba detektor RADARA jer se time podstice na opreznost a samim time i blicanje ima isti ucinak!
 
Član
u svim normalnim zemljama radar detector je zabranjen za upotrebu,u nekim i navigacija sa ubacenim POI lokacijama radara je isto zabranjeno.samo kod glupana amerikanaca je dozvoljen radar detector i to nije svugdje naravno samo u nekim drzavama.
nemojte skretati s teme ;)
 
Član
blicam i kad ima radar i kad je obicna pattrola,,cesto idem preko ogranicenja i cijenim one koji blicaju ;);)
 
Član
Ako hocete da usporite nekoga ko vozi brzo i time eventualno sprijecite kakvu nesrecu onda treba da blicate vise a ne manje time cete ih vise usporiti.

A ako ne blicate ovi ce misliti nema policije pa jos brze voziti, time ste prakticno doprinjeli toj eventualnoj nesreci u kojoj se moze naci i neko vas.

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
BHT Ovisnik
menjic je napisao(la):
Ako hocete da usporite nekoga ko vozi brzo i time eventualno sprijecite kakvu nesrecu onda treba da blicate vise a ne manje time cete ih vise usporiti.

A ako ne blicate ovi ce misliti nema policije pa jos brze voziti, time ste prakticno doprinjeli toj eventualnoj nesreci u kojoj se moze naci i neko vas.

:icon_smile::icon_smile::icon_smile:

potpis,bas sam na to mislio;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
samo malo,zasto ne opravdavate blicanje ako i policija jeste
u RH je donesen zakon da se ne smije blicati drugim ucesnicima,ali su policajci kasnije javno pred kamerama rekli da oni opravdavaju blicanje jer policija nije tu samo da naplacuje kazne,policija je na tom mjestu postavljena da bi se sporije vozilo,dakle ako netko blica,ovaj ce usporiti i to i jeste svrha policije,da se na toj dionici sporije vozi;)

Policajci nisu mjerilo za sve dobro ili lose, imas i policajaca koji su priznali neka krivicna dijela, ucestvovali u nekim kriminalnim radnjama pa to ne znaci da je to ispravno.
Policajci jesu tu da bi se sporije vozilo, bolje receno po ogranicenjima, a ko ne vozi po ogranicenjima da ga se kazni.
Ne kazem ja, ima i njih hinjauza pa kaznjavaju za 2 km/h prekoracenja, ali evo uzmimo u obzir da svi blicamo.
Sta bi dobili sa tim? Dobili bi to da cim nam drugi ne blicaju znamo da mozemo voziti koliko mi hocemo, sto mnogi i rade pa svaki dan pune listove crne hronike.
A kad niko ne bi blicao, vjerujem da bi ih vecina vozila po ogranicenjima jer ne mogu znati gdje je policija.
 
Član
Alive je napisao(la):
Kenan28 je napisao(la):
Alive je napisao(la):
Vozaci sve bezobrazniji postaju, sve manje se blica, recimo idem konstantno relaciju Sarajevo-Gorazde i prije nekih 3-4 godine ljudi su stvarno svi blicali, upozoravali...sad nista!
Takodje primjetio sam i da dosta zavisi od toga kakvo auto vozis... bolja auta blicaju boljima, losija odnosno starija - starijim. A ovi komercijalisti, profesionalni vozaci itd. po mom iskustvu zaboravi na njih i blicanje...to kod njih ne postoji.
Ne znam gdje ti vidis tu bezobrazluk, pa meni je bezobrazluk da ti ako vozis preko dozvoljene brzine ocekujes da te drugi na cesti spasavaju placanja kazne.
Uostalom zbog cega da blicam, da vozace koji brzo voze spasim placanja 50-100 KM kazne, a sutra ce nekoga ubiti, a taj neko moze biti nedaj Boze i neko koga ti poznajes.
Ja ako sam ikad isao brze nego sto je dozvoljeno stajao sam iza toga, preuzimao sam odgovornost a nisam ocekivao da mi drugi spasavaju guzicu.

@CoL3 mogao bi malo paziti kako se izrazavas, zamisli da ja sad kazem "ovi sto blicaju mamu im"
Nije lijepo.


Covjece dragi jesam li ja igdje spomenuo da VOZIM BRZO??? Hajde mi nadji tu recenicu molim te!!! :icon_mad: Ne stvaljaj mi recenice koje nisam rekao da su moje!!!

Radi se o normalnoj voznji i ako nisi znao u NORMALNIM RAZVIJENIM ZEMLJAMA cak je PREPORUCLJIVA upotreba detektor RADARA jer se time podstice na opreznost a samim time i blicanje ima isti ucinak!
Pa nisi ni trebao reci. Cim smo ti mi bezobrazni koji te ne upozoravamo na policiju, mogu samo izvuci zakljucak da vozis brze od dozvoljene brzine, u suprotnom te ne bi tangiralo to sto te ne upozoravamo jer vozis po propisima. Mislim to mi je cista logika.
I sta je to po tebi normalna voznja? Po meni je normalna voznja da vozim 80 ako stoji da je dozvoljeno 80.
Za te mi stvari ne treba niko blicati, imam znakove a ako koji fulim i pritisnem jace papucicu gasa i policija me uhvati prihvatit cu odgovornost, necu kriviti ove sto mi ne blicaju.
I koje su to molim te normalne zemlje gdje je preporucljivo koristiti radar detektor?
Pa covjece dragi u normalnim zemljama su ti svi "policajci", nigdje ne vidis policajca a haj stisni pa prodji kroz crveno, eto ti kazne jer ce te prijaviti neko od gradjana ako te vidi, a po policiji gradjani nemaju razloga da lazu. Govorim ti o konkretnom primjeru iz normalne Svedske.
 
Član
Da se nadovezem to za svedsku da je tacno,i haj nemoj stati pjesaku na pjesackom, kazna ti ne gine, imam tamo rodbine ;)
 
Član
Ne mora samo biti policija na putu!!! Moze biti neki odron kamenja odma iza okuke! I ni u tom slucaju ljudi danas ne blicaju! U to sam se par puta uvjerio!!! Tako da...

Normalna voznja po meni predstavlja brzinu na magistralnom putu od 60-80 km/h i to je neki standard i svi tako vozimo ma sta god pricali... Eto bas ce neko cijelo vrijme guliti 60 km/h bas striktno. E o tome se radi. Upozoriti takve vozace koji predju tih nekih 10 km/h da ne budu kaznjeni a ovi sto jure i ne postuju zakone oni dodju na svoje prije ili kasnije...
 
Član
blicam uvijek , i kad ima policija , nesreca, zastoji...i ako nema nista opet blicam nebil ljudi usporili onako :cool::D
 
Član
Uvijek i bez iznimke, i jako cijenim kad i mene tako "spase"

@Kenan ima smisla to sto govoris, al' u pogresnoj si zemlji za tu filozofiju. Serem se ja na drzavu gdje policija sluzi za punjenje budzeta, oni treba da SPRIJECE krsenje zakona, a ja ih nesto najmanje vidjam na cistim dionicama gdje se moze ici i 150+, al' su zato redovno "zastekani" 20 metara nakon ogranicenja 50. Skoro me skinuo radar, tabla 80, u pola krivine tabla 50, a lole stoje 50m iza krivine i samo nisane, skinuo me na 75 i haj se ti sad s njim ubjedjuj, jos mi pokazuje udaljenost na kojoj me skinuo da mi dokaze da sam kriv, znaci svjestan je situacije da samo kupi pare.

a blicanje da "vidite kako koce" necu ni komentarisati, solidarnost do jaja
 
Top