ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vidim da mi je post izbrisan:icon_confused: Nema veze.

Nije ništa čudno da dizeli imaju bolja među ubrzanja, u prednosti su zbog ogromnog obrtnog momenta. Tu nema mnogo rasprave. Tema je jako dobra, no pročitao sam par nebuloza. Najveća je ta da dizeli imaju mnogo bržu reakciju na gas od benzinca. Zbog same konstrukcije dizel motora to nije točno. Nije pravilno globalno govoriti o prednostima i manama zbog raznih vrsta dizel i atmosferskih motora. Pd i cr dizel motori se drugačije ponašaju, ta razlika je još veća kod benzinaca sa 2 ventila po cilindru i više ventilskih motora.

Također, jako je bitno i koji je motor u kojem autu. Masa i gabariti jako utječu na performanse i elastičnost. Neki će smatrati ovu moju izjavu ludom, no tvrdim da je moje auto elastičnije od npr. fabije tdi(101 ks) i 407-ice 2.0 hdi(136 ks).

Bez obzira na skoro duplo manji obrtni moment, moje auto se mnogo lakše vozi u bilo kojem stupnju prijenosa. Tajna je u maloj masi i prenosima mjenjača.
Evo i jedan primjer, prvom mogu ići 65 km/h, no mogu ići i petom 55 km/h bez trzanja motora. Nisam vozio dizela koji to može. Ako je potrebno nekoga prestići i brže ubrzati, za djelić sekunde sam u nižem stupnju prijenosa, te se zalijepljen na sic vrtim do 7500 okretaja:D

Ne govorim da je benzin bolji, dizel je sigurno većinom zgodniji za svakodnevnu vožnju i povremena pretjecanja. No dizeli imaju svoje granice;)

Zabava počinje nakon 4000 okretaja, što znači da dizeli nisu pozvani na party:lol::lol:
 
Član
@ porschefan to su ta medjuubrzanja i bla bla :) ja sam pricao o stabilnosti ovjesu i slicno :)
i da danas sam sasvim slucajno provozao jedan m3 e46 bas zanimljivo vuce svakom brzinom
i bas me zanima kolko vremena treba onom smg mjenjacu da ga sutnem iz 6 u 3 brzinu i podjem preticati :p
 
bmwscaner je napisao(la):
@ porschefan to su ta medjuubrzanja i bla bla :) ja sam pricao o stabilnosti ovjesu i slicno :)
i da danas sam sasvim slucajno provozao jedan m3 e46 bas zanimljivo vuce svakom brzinom
i bas me zanima kolko vremena treba onom smg mjenjacu da ga sutnem iz 6 u 3 brzinu i podjem preticati :p

Ma ne sekiraj se kolega, meni je BMW draži sto puta od Golfa,a i bolji je u svim karakteristikama, pa uostalom uopće nisu ista klasa.
Samo neka malo rasprave, fali ovakvih tema.
Zanimljivo je kako se lako nalože BMW fanovi i vozači kada se spomene da je nešto brže ili bolje od njega :lol:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
@ porschefan to su ta medjuubrzanja i bla bla :) ja sam pricao o stabilnosti ovjesu i slicno :)
i da danas sam sasvim slucajno provozao jedan m3 e46 bas zanimljivo vuce svakom brzinom
i bas me zanima kolko vremena treba onom smg mjenjacu da ga sutnem iz 6 u 3 brzinu i podjem preticati :p

Ma ne sekiraj se kolega, meni je BMW draži sto puta od Golfa,a i bolji je u svim karakteristikama, pa uostalom uopće nisu ista klasa.
Samo neka malo rasprave, fali ovakvih tema.
Zanimljivo je kako se lako nalože BMW fanovi i vozači kada se spomene da je nešto brže ili bolje od njega :lol:

Isto tako je zanimljivo kad se pomene nešto protiv Porsche-a, ima jedan član koji to ne podnosi.:D :lol:

Sorry, morao sam. :lol:
 
Član
nije to lozenje vec nevolim kad se dize u nebo neko auto koje ima štangu na mjestu zadnjeg trapa i da je onda stabilno jako i brzo :)
a mene se izazove na raspravu kad pljuju po necemu ljudi koji su culi nesto od jednog prijatelja koji je gledo kako njegov komšija to radi...
:123:

btw. porsche fan na kojoj stranici kopas te infose ? ili u kojem programu=?
 
Član
Jao,na kraju se ispravi kriva Drina...nisam mogao vjerovati da se raspravlja o 20 godina starom BMW-u i novom golfu...
Nisam nikakav naučnik,ali to je van pameti...
 
Član
pa zasto se nebi raspravljali kad nema dosta argumenata za golfa u prici protiv novog BMW :p hahaha
:icon_exclaim:
 
Član
Trizex: :lol::lol:

Da vratimo temi: kockica vs golf 5 tdi:D

Ja bih svoje pare stavio na kockicu, ne samo protiv golfa nego protiv bilo kojeg auta. Kod cestovnog potezanja je najbitnija stvar ludost vozača. A znamo kakvi su vozači kockica:cool::cool:

:D

bmwscaner je napisao(la):
nije to lozenje vec nevolim kad se dize u nebo neko auto koje ima štangu na mjestu zadnjeg trapa i da je onda stabilno jako i brzo :)
a mene se izazove na raspravu kad pljuju po necemu ljudi koji su culi nesto od jednog prijatelja koji je gledo kako njegov komšija to radi...
:123:

btw. porsche fan na kojoj stranici kopas te infose ? ili u kojem programu=?



e30 m3 je sporiji od jednog šporeta sa štangom zvanog preugeot 306 s16 na trkaćoj stazi. Brži je od mog šporeta sa 120 ks za 2 desetinke;)

Izvoli

http://www.fastestlaps.com/car_BMW_M3_E30.html
 
Član
svi jaki u rijecima,brate stani na crtu i gotovo.....pravite 7 stranica nekog pametovanja,NEVEZANO vw,bmw itd....al dosadni ste stime.. ;)
 
Član
trizex je napisao(la):
Astra je napisao(la):
deremo vam i najnoviji model, kamoli onaj star 20 godina... BMW zakon

Naprosto fascinantno.
i ja kazem i ostadoh bez teksta :)
dakle zela onda taj peugnoj zamalo brzi i od delte integrale , m3 , audi s2 , honda s2000 :)

ZELA GTI je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Astra je napisao(la):
deremo vam i najnoviji model, kamoli onaj star 20 godina... BMW zakon

Naprosto fascinantno.

Aj baniraj ga života ti:lol::lol:

Stvarno čovječe, svaki tvoj post me izbezumi:icon_rolleyes:
a necu ga banirati banira on sam sebe svojim izjavama :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top