tralalalalalaaaa

tralalalalalaaaa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
RE: OPC by zmayich

malo se radilo u zadnjih nekoliko dana:
-prvo sam ubacio jednu finu muzikicu za slusanje, alpine naravno Etype, novo ESX Signum SX480 pojacalo:


-zatim malo sigurnosti (brend sve govori:):

-pa malo i make-up-a (carbon teksturna folija vanjski stokovi i znak na masci):


-i na kraju malo mehanike (nove super plus kataloske bosch svjece, NGK spalim za mjesec pa cemo vidjeti kako ce se ove pokazati, cistio sam i ler i leptirasti wurth-ovim sprejom za sisteme i odmascivanje, auto je prodisalo:):


sljedece u planu je potpuno osvjezenje motora, promjena svih dihtunga, karika, ravnanje glave i sve sto ide uz to:)
pozz
 
Početnik
RE: OPC by zmayich

Evo malo sam se zadao i sto se performansi tice, probao sam auto u mostaru i onako u full-u je pokazalo neku solidnu 16 klasu...
- Naravno odmah su pocele pripreme za Osijek, nafatao sam i nekoliko sponzora, bice auto citavo izlijepljeno, a sljedece stvarcice su do sad odradjene:
-Motor je ozivljen - Glava odradjena, usis, izduv, svi moguci semerinzi, dihtunzi, ha-hu, sve novo...sutra idem po auto, sve je radjeno u SPORT CAR-u kod dine (veliko hvala njemu i caki)...
-Iako sam imao vec panelni K&N, sad sam nabavio airbox 57-icu, sutra cu postavljati pregradu i vaditi kuciste fabrickog filtera pa cu poslikati sve...
-Nasao sam 16-ke naprijed da stavim (manje ne mogu) - NIKAKO DA NADJEM SLICKOVE :icon_mad: - Ako neko ima kakvu shemu za nove ili polovne nek se javi!!!
-Promijenio sam citav izduv od grane do kraja - veci fi cijevi, poluprotocni srednji lonac, protocni zadnji, katac skinut!

-U planu nitro (naravno kad sponzori pocnu sta uplacivat, na vrh mi kurca davanja iz svog dzepa) usput naravno remap u SM-u, ti slickovi (ako ih gdje nadjem) i "ogoljavanje" astre (nema se tu sta puno olaksati al eto:)

evo malo slikica sta sam uspio uslikati kad je tek bilo rastavljeno i pripremljeno za vracanje glave:





pozz. vidimo se:)
 
Početnik
RE: OPC by zmayich

danas sam preuzeo auto, jos uvijek necu da ga cijepam, al onako do 4-5 rpm se osjeti da je malo zivnuo, malo sam se igrao plasticara jer mi je bilo dosadno i na kraju ispade fina korisna stvarka...
Rijec je o crijevu usisa zraka koje ide od maske do kucista filtera, ono je izgledalo ovako:

-na ovoj slici vidite dio koji sam nasao da nastiklam na fabricka usta usisa:

-malo rezanja, stelovanja:


-pricvrstio sarafima da mogu variti plastiku:

-zavareno:

-presvuceno samoljepljivom alu trakom:

-i na kraju izgled na mjestu:


efekat: - nisu konji, nije obrtni momenat, jednostavno LAKSE SE DISE - KRAS!!! :)

pozz do sljedece izmisljotine!
ZZ
 
Početnik
RE: OPC by zmayich

neka sponzorstva su upravo dogovorena, bice ljepljenja skoro citavog auta, slikice slijede nakon montaze:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top