Temperatura

Temperatura

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ykmkl.jpg


stavi drugi thermostat i rijesices problem, i ja sam se mrzno slusajuci majstore dok nisam naredio da se zamjeni i sada grije normalno 90°C i brze postize radnu temp.
Mozes sam ali ima posla,treba se skinuti pumpa serva,klinasti remen plus sva rashladna tekucina izlazi napolje.
Kada sam izvadio thermo na njemu se nije vidjelo da je neispravan jer nekada se moze primjetiti dali je negdje supalj. Cijena oko 7KM,a grijanje poslije toga neprocjenjivo ;)
 
Član
hvala drug moj,sutra cu da odem da uzmem taj termostat pa da vidim il majstor da zamijeni ili ja,al kako ti rece ima dosta tu posla,uopste nije pristupasno,kako sam ja konto...pa cu sagledati sutra dali da vozim da mi zamijene ili da ga ja zamijenim...;)
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Joj ima gluposti za izvoziti u inozemstvo i da opet ostane nama dovoljno...Ne igra ulogu radna temperatura kad ce termodavac dati signal da ventilator starta..Termodavac moze biti na recimo 78 stepeni da pali ventilator, pa ce prije te vase teorije o radnoj temperaturi upaliti ventilator i vrtiti..Moze biti na 98 stepeni pa ce upaliti tada (na autu imam takav).

Zato sam mu ja i napisao da je radna kad odradi ventilator dok motor radi na mjestu,dakle kad se ugasi jer ako termodavac pali ventilator ranije u tom slucaju se ventilator nece vise ugasiti ;)
 
Član
Eh evo da zakljucamo temu,danas promijenjen termostat,15 km termostat i drug mi bedza zamijenio,nakon 5 minuta i neki manje od kilometar voznje temperatura skocila na 90 i tu stoji,znaci bilo je hvala bogu samo do termostata...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top