Temperatura

Temperatura

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
hahahaha di ćeš po ovom ledu u autu to radit :lol: otiđi ti majstoru nek pogleda trebao bi u mjestu da se peregrije čak a ne to
 
Član
Ma da je neznam kakav led,nekao je draz to u autu raditi,jbg zato sam ga i uzeo sto je komforan,dihtovan(neispusta topal zrak) itd;):icon_exclaim:
idem ovi dana kod majstora nek to pregleda jer,iskreno da kazem i neznam gdije stoji taj termostat :lol:
 
Član
Ostavi ga da duze vrijeme radi na leru i vidi koliko ce nabiti,nema veze i ako nebude 90 i onda ga provozaj,ako temperatura nebude spadala termostat je u redu,ako padne mijenjaj.
 
Član
Kolko je to duze vrijeme....10,15,20,30 min.-......evo jedan primjer Zenica-busovaca,nenabije temperaturu
 
Član
Provozaj ga 2-3 kilometra zatim stani na mjestu 15 minuta nek radi te vidi kolika je temeperatura a zatim se opet provozaj i vidi pada li temperatura u odnosu na onu vrijednost kada auto stoji na mjestu.
 
Član
Isti problem imam. :D
Neki dan ga ostavio da radi u leru, ispušio pola kutije cigara nece dalje milimetra od 70 :lol:
Tad je vani bilo 12-13 stupnjeva.
I meni isto pada i dize se temperatura u voznji, a grijanje imam nakon 2-3-4 minute.
Neki mi majstori govore da je sve ok jer imam grijanje, ali je i hladno vani.
Ali sto puta je ljepse vozit po hladnoci kad je ugrijan, nekako je mekše auto skroz!!!
 
Član
Trebao bi nakon nekog vremena dostić temperaturu 90 stupnjeva, tako je kod mene na golfu, a zagrijava se brže ili sporije, ovisno o načinu vožnje i relaciji. Uglavnom kad dođe na 90, više ne miče i to je mislim ispravno!:cool:
 
Član
Radna temperatura motora je kad radi u mjestu u trenutku kad se upali pa odradi ventilator.Ako u voznji temperatura pada ispod te vrijednosti onda je obataljen termostat .
 
Član
i kod mene je ovako isto, relacija zavidovici tuzla, nekih 90km
nikad temp ne predje 80 stepeni, dodje do 80 kad krenem uz brdo prema banovicima, i cim se krenem spustat pada temp,, skoro sam ja otvarao isto temu, ljudi mi rekose nije to nista:lol:
 
Član
Ali kod mene ventilator radi non stop,cim startujem motor cudo se upali,i non stop okrece i gdijece nabiti 90 stepencica:D
 
Član
A neznam ni ja edo_benz,zato mi je i cudo da nabije 90 stepencica ako radi cim se startuje motor.....:icon_smile:
 
Član
Vidi kralju, ja sam sa tim termostatom napravio štete na autu da se naježiš...
Znači motor mora dostići radnu temperaturu u roku 15-30 minuta naravno zavisno od vremena napolju, ali uglavnom kad postigne 90, tu mora stajati do gašenja, osim u slučaju kad se duže vremena spuštaš niz brdo pa se voda kroz hladnjak brzo ohladi, tad temperatura padne ispod radne. U svakom drugom slučaju mora postići radnu temperaturu jer kako neko reče, motor se haba na nižim, a Boga mi i na višim temperaturama, tako da ti se s ovim nije igrati...
Ventilator ti se ne smije paliti prije radne temperature, znači ako ti se pali ranije onda s njim nešto nije u redu...
Znači imaš dvije mogućnosti ili termostat ili ventilator trećeg nema...
Probaj ga upaliti i držati upaljenog desetak minuta, ponekad stisni gas i drži ga na 2-3000 obrtaja neku minutu dvije i sve tako dok ne postigne radnu temperaturu, odnosno dok ne upali ventilator... E sad opet se vraćam na to da ako se on upali prije onda je do ventilatora..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top