Temperatura

Temperatura

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Epoz narode:D
Sinoc kroz pricu sa jednim kao "lafo" majstorom,dodze tema za temperaturu,voza isto auto kao i ja (passat 1.9 tdi-81 kw),i on mi veli da mora nabiti temperaturu na 90,u kratkom vremenu,e sad kod mene nece da nabije tu temperaturu,mozda je par puta ljeti izlazilo na 90 stepeni,ali sad kako je hladnije nece nikako....Nedavno vracajuci se iz Sarajeva malo sam brze vozio i do 190,ali ni tad nije temperatura skakala bog zna sta nego sasvim malo,grijanje radi profekt,za 3 do 5 minuta ugrije auto....dalije negdije kvar ili pitanje je :icon_question:
 
Član
Jaro radna temperatura mu je na 90 tako da bi je uvijek trebao nabiti bilo ljeto ili zima... ako ti temp opada kad brže voziš to ti je termostat, a vjerovatno ti je on a ako ne spada onda ti kazaljka ne pokaziva točno temperaturu
 
Član
George je napisao(la):
Jaro radna temperatura mu je na 90 tako da bi je uvijek trebao nabiti bilo ljeto ili zima... ako ti temp opada kad brže voziš to ti je termostat, a vjerovatno ti je on a ako ne spada onda ti kazaljka ne pokaziva točno temperaturu

Da,ovaj majstor kao kaze,da ova novija auta moraju u kratkom roku da nabiju radnu tem. 90,kod mene temperatura ne opada kad brze vozim,ili sporije vazda je isto,A sto se tice kazaljke radio sam test provijeru,instument table i sve stane napola,tak da mislim da kazaljka mijeri kako treba...:icon_question:

Ni u mijestu nece da nabije 90,mogu ga citav dan cini mi se ostaviti nebi nabio 90
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
George je napisao(la):
Jaro radna temperatura mu je na 90 tako da bi je uvijek trebao nabiti bilo ljeto ili zima... ako ti temp opada kad brže voziš to ti je termostat, a vjerovatno ti je on a ako ne spada onda ti kazaljka ne pokaziva točno temperaturu

Da,ovaj majstor kao kaze,da ova novija auta moraju u kratkom roku da nabiju radnu tem. 90,kod mene temperatura ne opada kad brze vozim,ili sporije vazda je isto,A sto se tice kazaljke radio sam test provijeru,instument table i sve stane napola,tak da mislim da kazaljka mijeri kako treba...:icon_question:

a koliku ti onda pokaziva temp?:icon_question:
 
Član
Carsija uvijek je napocetku,mozda samo za neki cenat se ponekad pomakne,kazaljka,a ljeti je znala otici na 90
 
Član
vozim isti motor samo golf 4 ljeti zakucana temp na 90 nece preko da ga hebes sada ovo kada je hladno nakon 20min se ugrije i nekada dohvati onu crticu, od 90.,., nemoj da te cudi mozda termostat otvori ranije,. mozda je bolje da ne prelazi 90,., vw injihova osjtljivost na temp,.
nebrini to je sve okkk



ovi nasi golf majstorii vjeruj sto manje pricaju otvaraju usta bolje ti je
 
Član
[/quote]

sema911 je napisao(la):
vozim isti motor samo golf 4 ljeti zakucana temp na 90 nece preko da ga hebes sada ovo kada je hladno nakon 20min se ugrije i nekada dohvati onu crticu, od 90.,., nemoj da te cudi mozda termostat otvori ranije,. mozda je bolje da ne prelazi 90,., vw injihova osjtljivost na temp,.
nebrini to je sve okkk



ovi nasi golf majstorii vjeruj sto manje pricaju otvaraju usta bolje ti je

e bravo drug,ljeti kad dodze na 90,mogu ga siliti kako god ali nemoze preko nikako,al ito je se znalo rijetko desiti,jedino kad zaglavim u ugzvi pa dugo cekam a toplo napolju pa ode na 90,a sad zimi nece nikako temperatura da skace,prosle sedmice preko komara divljacki sam vozio,mozda samo onaj jedan podiok se pomakla temperatura....a imal veze grijanje sa termostatom
 
Član
pa dobro možda voziš kraće relacije po gradu pa auto ne stigne ugrijati al ja bi svejedno provjerio termostat jer s vožnjom na niskim temperaturama ćeš naštetiti autu vjeruj mi tdi voli da mu je toplo, evo i moj novi passat stoji na 90 stalno
 
Član
ako je teromstat ispravan na 3-4km bi trebao imat radnu temp oko 90 i nebi trebala varirat bez obzira kako vozis bilo to ljeto ili zima :icon_smile:
 
Član
Zato i pitam,a vozam krace relacije,ali ovaj lik veli,da u neki lupam,kilometar mora da nabije 90 tem.zato mi onda motor radi sa malo jacim zvukom dizela...mozda sto nije ugrijan...:icon_question:
 
Član
nije dobro vozit hladan motor pogotovo ga forsirat dok je hladan,a temp mora nabit u kratkom vremenu ne bas kilometar ali ubrzo ;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
Zato i pitam,a vozam krace relacije,ali ovaj lik veli,da u neki lupam,kilometar mora da nabije 90 tem.zato mi onda motor radi sa malo jacim zvukom dizela...mozda sto nije ugrijan...:icon_question:

aj evo prvu vožnju probaj ovako upali ga otiđi u kuću popij čaj sačekaj da nabije 90 pa onda vozi i vidi hoće li temp spadati ako ne termostat je ok treba gledat druge stvari jer to nije zdravo za motor jarane evo ti jedna usporedba...
radna temp tvog tijela je 36 stupnjeva a ti hodaš sa temp od 30 i kažeš da je to ok :lol: bio bi mrtav! s temperaturom se nije igrat :lol: znam glupa usporedba al probam te prepasti malo žao mi passanera ;)
 
Član
Hahaha koja usporedba,ali ako necu osijetit na svojoj kozi,onda necu znati kako mi je autu ;),nece nabiti 90 dok popijem caj 100 %,jer sam neku noc sa dijevojkom u autu sijedio upaljeno auto temperatura uopste nije skakala,al je nesto drugo skakalo :D,kolko kosta taj termostat,ja mislim da to nije skupo jbg promijenicu pa da vidim imali razlike-....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top