Sta mislite o kupovini VW Golfa 4?

Sta mislite o kupovini VW Golfa 4?

Član
ma nema veze,dosadno mi pa te handrim malo :D
meni svejedno...kad sam ja trazio auto,audiji su bili skuplji,za 1500-2000KM...ne pratim to vise:D
:icon_exclaim:
 
Imam Passat B4 (delfin) karavan ,1.9 TDI 90 kS..Sa motorom nikad nismo imali nekih vecih problema..Samo redovno odrzavanje i to je to..Takodje i sa ostalim djelovima,stim da je bio maksimalno pazen i mazen kad je uzet..Veoma prostran i udoban..Nosi fino,a ove godine kad smo isli na more bas smo racunali potrosnju i ispalo je 5.2 l stim da nije saltano ispod 3.5k obrtaja :D Ipak Golf 4 je noviji i moderniji sto se opreme i sigurnosti tice..Sretno sa kupovinom ;)
 
Član
gdje nije golf na cijeni, prije ni mjesec, jaran uzeo 4, 99-to godiste, gola, na satu 200.000 i nesto, od oprema jedino servo, nema klimu, el podizace, dvoja vrata, cak i boja mi ide na obicnu crvenu, ne metalik.. 1.4 benzin, onaj "obicni"... placena 7 milja, a i registracija ubrzo, naravno samo jedan set "famoznih" sava ljeto/zima guma...
 
Član
Da i ja koju kazem!
Nisam bas zakleti VW i Golfer,ali spletom okolnosti i u situaciji da ne kupujem i ne odlucujem samo ja,kupismo 99. godiste Golfa Tdi 81 kW...za malo vise od pola godine sam presao preko 19 hiljada,a dobio ga sa 131 kkm na satu!
Jednom promjenio ulje,stavio 5W i extra me sluzi u cjelini...gdje pozelim,tamo i odem,nema veze kilometraza..automatik mjenjac,climatronic itd...sve odlicno sluzi,a da li ce tako ostati,ne znam :icon_smile:
Naravno,fali mu prostora za sjedenje,ali tovarni prostor je fantastican...preklopim zadnju klupu i ubacim dvoje stone igrace,a covjek mi trazio ogromnu lovu da mi caddyem prevuce to :icon_biggrin:
Ako imas jos kakvih pitanja,slobodno na PM ili ovdje u temi...pozzzz :icon_smile:
 
Član
Za te novce uzmeš a4 b5 redizajn 2000 godina S-line 116ks i miran dosta opreme, puno udobniji, sa prostorom unutra su tu negdje...a što se tiče TDI motora dosta su izdržljivi samo zavisi kako je održavan i da nije sipana loža (ima i takvih) lično sam dosad promjenio 3 TDI motora u zadnjih 8 godina od 90ks G3, G4 i A4 B5 i nikad ni jedan problem nisam imao ;)
 
Član
Za te novce uzmeš a4 b5 redizajn 2000 godina S-line 116ks i miran dosta opreme, puno udobniji, sa prostorom unutra su tu negdje...a što se tiče TDI motora dosta su izdržljivi samo zavisi kako je održavan i da nije sipana loža (ima i takvih) lično sam dosad promjenio 3 TDI motora u zadnjih 8 godina od 90ks G3, G4 i A4 B5 i nikad ni jedan problem nisam imao ;)
 
RE: koje auto kupiti?

Bojan79 je napisao(la):
Sa 1.9 tdi motorom nema greske . Ako je imalo odrzavan mora preci 400 000 km bez problema , naravno mozes naletiti i na loseg ali velika je vecina onih koji su prezadovoljni sa tim motorom . Ja sam imao dva pasata 1.9 i bio sam prezadovoljan . Potrosnja mala , odrzavanje lako i nije skupo a jako malo kvarova tj sitnica od kvarova . Prvi koji sam vozio bio je pasat 95 gp sa 90 ks i vozio sam ga 200 000 km , prodan sa 360 000 km i covjek ga jos vozi . Za tih 200 000 km nisam imao nikakvih velikih ulaganja osim naravno redovnih servisa , diskova ,plocica . E sad ja sam imao srece pa sam potrefio dobro auto ali opet kazem velika je vecina onih koji su prezadovoljni sa vw i 1.9 tdi motorom ... Sretno sa kupovinom i da te sreca posluzi ko mene ;)

hvala ti puno ...

trizex je napisao(la):
pa i ne pitas koje auto kupiti nego sta mislimo o golfu 4 - promijenjen naziv teme u skladu ;)

pitam za oboje...

nesobrzi je napisao(la):
moj otac ima golfa 1,9 74kw kupio ga sa 62 000 km a sad ima 230 000 nije imao nekih vecih problema,samo redovno odrzavanje sretno u kupovini

hvala :)

Aladin46 je napisao(la):
Da i ja koju kazem!
Nisam bas zakleti VW i Golfer,ali spletom okolnosti i u situaciji da ne kupujem i ne odlucujem samo ja,kupismo 99. godiste Golfa Tdi 81 kW...za malo vise od pola godine sam presao preko 19 hiljada,a dobio ga sa 131 kkm na satu!
Jednom promjenio ulje,stavio 5W i extra me sluzi u cjelini...gdje pozelim,tamo i odem,nema veze kilometraza..automatik mjenjac,climatronic itd...sve odlicno sluzi,a da li ce tako ostati,ne znam :icon_smile:
Naravno,fali mu prostora za sjedenje,ali tovarni prostor je fantastican...preklopim zadnju klupu i ubacim dvoje stone igrace,a covjek mi trazio ogromnu lovu da mi caddyem prevuce to :icon_biggrin:
Ako imas jos kakvih pitanja,slobodno na PM ili ovdje u temi...pozzzz :icon_smile:

hvala ti na pomoci...
ja sam cuo da imaju probleme sa nekim nosacom mjenjaca ili tako nesto tu oko mjenjaca sto se valjda mora mijenjati malo cesce... da li je to istina??
 
Top