sportski filter

sportski filter

Član
pozz drugovi.ovako nedavno sam slucajno kupio sportski filter(gljivu) za nekih dvadesetak maraka e sad dali bi ja tu gljivu mogao ugraditi na mog golfa 2 1.3 i dali je neko radio to slicno ili bi pametnije bilo da se okanim corava posla i kupim originalni filter.
 
arnes_c je napisao(la):
pozz drugovi.ovako nedavno sam slucajno kupio sportski filter(gljivu) za nekih dvadesetak maraka e sad dali bi ja tu gljivu mogao ugraditi na mog golfa 2 1.3 i dali je neko radio to slicno ili bi pametnije bilo da se okanim corava posla i kupim originalni filter.

Rasprava oko ovog ima nepoznat broj:lol: Slobodno ubaci nece mu naskodit (ako dobro filtrira), samo sto ces dobiti zvuk a sto se tice snage vjerovatno nesto sitno...Jedino je problem ako ce da bude na polozaju gdje ce usisavati vruc zrak mozda ces izgubiti sitno snage :lol:
 
Član
Rasprava oko ovog ima nepoznat broj:lol: Slobodno ubaci nece mu naskodit (ako dobro filtrira), samo sto ces dobiti zvuk a sto se tice snage vjerovatno nesto sitno...Jedino je problem ako ce da bude na polozaju gdje ce usisavati vruc zrak mozda ces izgubiti sitno snage :lol:
[/quote]

dali bi mozda bilo pozeljno da na usisnu granu stavim neki nastavak ili neku cijev tako da mi gljiva dodje na prednju masku odmah i naravno skinut cu onu plastiku na masci tako da ce gljiva uzimat svjez zrak iz okoline.druze koji mi filter predlazes da uzmem prema ovom motoru i kubikazi a da nije preskup??
 
Moze izvedi ga naprijed samo da uzima svjez zrak... ja bi ti preporucio da uzmes panel sportski filter a ne gljivu tako da se ne driblas oko postavljanja...
 
ma kakav god da uzmes neces to osjetiti...il stavio na taj motor ili na vesmasinu isto snage dobijes...Moj ti je savjet uzmi k&N,ili ako mozes naci Raidhp,on je po mom misljenju jos bolji za zvuk(a to je jedino sto mozes dobiti)...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
ma kakav god da uzmes neces to osjetiti...il stavio na taj motor ili na vesmasinu isto snage dobijes...Moj ti je savjet uzmi k&N,ili ako mozes naci Raidhp,on je po mom misljenju jos bolji za zvuk(a to je jedino sto mozes dobiti)...

Kod mene je Raidhp filter, zvuk je se svakako promjenio...sad se na puno manje obrtaja cuje extra dubok sound ;)

Sorry na off... zna li neko gdje se moze kupiti ulje za podmazivanje raidHP filtera... oni preporucuju da se svakih 10tkm filter ocisti i uljem podmaze,ali ne znam gdje kupiti odgovarajuce!:icon_question:
 
Član
e sad jel se taj panel filter postavi tako da uzima svjez zrak kroz supline na haubi ili,dali se ima uzet kakav filter da ide u ono kuciste fabrickog filtera a da daje isti zvuk kao i gljiva
 
Član
arnes_c je napisao(la):
e sad jel se taj panel filter postavi tako da uzima svjez zrak kroz supline na haubi ili,dali se ima uzet kakav filter da ide u ono kuciste fabrickog filtera a da daje isti zvuk kao i gljiva

to ti je panel. Za oriđiđi kućište ;) ja sam da dizelu otvorio samo kućište za filter i dosta je postao bučniji to je ono što gljiva radi.
 
Član
1. Filter nikad ne moze biti prevelika, moze biti samo mali... Povrsina kroz koju provlaci vazduh na glivi mora biti minimum velicine kao fabricki filter ili veca... Zasto je to tako, lako je objasniti, dzabe filter ima vecu propusnu moc kada vuce kroz manju povrsinu...

2. Na fabrickom motoru ces dobiti samo nesto malo vecu snagu (govorimo do 3% ali je cesce i manje), njegova prednost je sto ces imati konstantnu fabricku snagu ako ga cesto peres jer zaprljan filter moze mnogo da smanji snagu bez obzira da li je fabricki ili ne... Zato je bolje kupiti filter koji ne mora da se ulji pa da se pere svakih 1000km...

3. Neka dodana snaga koja se dobija je na fabrickom motoru mala kroz filter, dobije se nesto malo osetnije ako se izbace ti rezonatori i glupe restrikcije na usisu i sve to zameni sa jednom cevi veceg precnika od leptira i pecurkom koja vuce hladan vazduh i mora fizicki biti odvojena od motornog prostora, samo izmestanje nesto dalje od motora nema veliku funkciju a direkno u masku nije pozeljno zbog vode za vreme kise... Sa ovakom modifikacijom se dobija na nekim motorima i 10% vise snage ali na vecini ce biti i dalje onih 3%, mozda ni toliko...
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
ocekuj i vecu potrosnju,jer ces davati jaci gas da bih cuo taj zvuk :123:

e to je ono cega se niko ne sjeti i kazu a nevalja ovaj filter auto vise trosi.hvala prijatelju na savjetu

zlajaaa je napisao(la):
arnes_c je napisao(la):
e sad jel se taj panel filter postavi tako da uzima svjez zrak kroz supline na haubi ili,dali se ima uzet kakav filter da ide u ono kuciste fabrickog filtera a da daje isti zvuk kao i gljiva

to ti je panel. Za oriđiđi kućište ;) ja sam da dizelu otvorio samo kućište za filter i dosta je postao bučniji to je ono što gljiva radi.

prijatelju gdje mogu kupit taj filter znaci onaj koji ide u oriđiđi kuciste(okruglo) na karburatoru sto se nalazi
 
Član
arnes_c je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
ocekuj i vecu potrosnju,jer ces davati jaci gas da bih cuo taj zvuk :123:

e to je ono cega se niko ne sjeti i kazu a nevalja ovaj filter auto vise trosi.hvala prijatelju na savjetu

zlajaaa je napisao(la):
arnes_c je napisao(la):
e sad jel se taj panel filter postavi tako da uzima svjez zrak kroz supline na haubi ili,dali se ima uzet kakav filter da ide u ono kuciste fabrickog filtera a da daje isti zvuk kao i gljiva

to ti je panel. Za oriđiđi kućište ;) ja sam da dizelu otvorio samo kućište za filter i dosta je postao bučniji to je ono što gljiva radi.

prijatelju gdje mogu kupit taj filter znaci onaj koji ide u oriđiđi kuciste(okruglo) na karburatoru sto se nalazi



po mom mišljenju bacanje para.. bolje skini srednji lonac i fin auspuh nabaci, ako ganjaš zvuk ;) ipak je to mala mašina da bi imala neki zvuk ( zvuk motora)...
 
Top