Sinula mi neka ideja

Sinula mi neka ideja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
hvala vam svima....na komentarima.....bicikla su vam extra....sve bolje od boljeg....ja veceras cu da stavim svoje trenutno biciklo za duze relacije....isao sam 100km/h niz brdo naravno...hehe....po ravnom 80km/h....imam ono svjetlo na baterije al mi nije nesto jako...pa ako moze da mi neko objasni kako da ga pojacam...stavljo sam i od auta od pozicije svjetla i opet isto....a pony ce biti drama.....stan(ram )bicikla u neku tamniju naradzastu....blatobrane crne..felge u unutrasnjosti crne...konto sam i malo da governale..da malo prosirim al to ce biti malo teze....uglavnom hvala vam svima ...javim se veceras sa slikama mojih bicikla...i jednog pony-a koji je uradjen za majku...sa koropom...nije nesto jer je bio budzet nizak....slike ce sve rec...pozzzzzz
 
BHT Ovisnik
sad pojacat mozes sa dodatnom barijom sto sam ja radio od 4.5v,al to kasnije ruzno izgleda,bolje ti je uradit ono sa dinamom sto sam ja radio,dinama 6 km i imas svijetlo stalno,svjetli jebacki,nemoze mu nista konkurirati,a evo moj jedan video
http://www.youtube.com/watch?v=ICKXlLgJMJU
 
Član
ej raja ....evo mene...opet.....evo slike kao sto sam obecao danas.....i naravno moj video klip sa mojom rajom kroz grad u januarskim minusima...
moje biciklo za duze relacije.... full oprema...hehe.... kapice i magnet od brzinomjera...... zmigavci...i naravno svjetlo ...kad zakocim svjetli samo....i 8 sirena,..... probija usi...heheh ......evo moje dvije trkalice....naravno ovu drugu staru uzimam kad mi je ovo pokvareno...a to je vrlo rijetko...i pony je pravljen za majku ne za mene...jer nebi bilo sigurno one korpe...hehe i evo ga malo izblica...nadam se da vam se svidjaju...i evo video mene i moje raje...ja sam ovaj u crveno prsluku,.. . http://www.youtube.com/watch?v=Fh3L0vvO3dE....
 
BHT Ovisnik
jao,zmige i svjetlo isto sto sam ja imao,zmige sam imao te i one malo vece,te su ljepse,ima stop svjetlo,stavlja se na kocnicu:icon_biggrin: ja ti kazem za svjetlo ti radi sa dinamom,jes da nemas mjesto za nju,al uzmes npr od blatobrana drzac i prikacis,tebi ce lec s normalnim sarafom,mozda mislis da ce bit ruzno ali nece
sto i ja volim pametovat:cool:

a mescini da su na tome shimano djelovi talijanski ako s enevaram na tom new line,on istandarni
 
Član
neznam bogami...tako je meni receno kad sam kupovo....lud ti je onaj klip totalno ...joooj da vidis sto sam ja vozio 105 km/h niz duboku ..to je selo kod bugojna sve nizbrdo....a mozes mi malo bolje objasnit to za dinamu...i moze li neko drugo svjetlo osim ono sto dodje uz dinamu...i da imam onaj prekidac kad ocu upalit...i ako moze to za kratka i duga...to sam negdje. vidio.....a i ja bi rado duple felge al kad nema ovo u bugojnu nigdje kupit...pozzzz
 
BHT Ovisnik
pa jesi vidio sliku sto sam postavio
http://img152.imageshack.us/img152/1249/slika281.jpg
to je svjetlo na baterije,samo sam izvadio baterije(5 ih islo jbt,trosi) i 2 zice sa diname spojio direkt na sijalicu unutar svjetla,imam sliku negjde na compu naci cu je,a dole na dinami spojis jednu zicu na dinamu,a drugu bilo gdje samo da dira nesto sto provodi struju,na šaraf il bilo sta,neces pozalitikako svijetli,a sto se tice tih pojačćanih felgi isplati se uzet,u mene su dosle takve i biciklovec imam 2 ipo godine a vidio si u kojem je stanju,jos nisam mjenjo felge,u nas su 40km te felge
 
Član
e to je super....vidio si kakvo je kod mene svjetlo...oce moc da se spoji...u subotu uzmimam dinamu...mislim da ima i dugme za kratka duga svjetla...ocu to moc da prebacim...i da li mogu da je postavim tamo iza....gdje je zadnja kocnica....i da li par felgi 40 km ili komad??
 
BHT Ovisnik
jedna felga,al vrijedi para,ja sam svako pogodine mjenjao felge jer ne zivim u gradu nego u naselju,a vesto se vozimo po manjim brdima i tako,a ove felge 2 ipo godine,sto je dobro
sto se tice svjetla kazem ti skoro isto ko u mene,a takvo sam prije imao pa puklo,normalno da mozes spojiti,a dinamu stavi na prednji tocak,jer kad slajdras i to radio normalno,il kad se spustaš po noci negdje pa bacis škrip dinama ak je naprijed i dalje svijetli,evo kakvo je u mene svijetlo unutra,trebale bit baterije,to sam izvadio i spojio na sijalicu kablove,samo je sad ljespe,zaljemljeno je,stara je slika,a i u tebe idu one 2 osrednje baterije,i mozes vadit ono gdje stanu baterije,znam jer sam imao bas to svijetlo,evo kako izgleda kad izvadis
http://img147.imageshack.us/img147/6297/slika282.jpg
 
Član
sad sam skonto......radim to u subotu...javim ti kako ce da ispadne...jos me samo brine....drzac diname...kako ce stajat...to mi je problem-.....i da moze li biti jaca sijalica...ili ce biti jace i sa ovom
 
BHT Ovisnik
fino ce ti stajat,ja sm se puno brinuo za to,al ni ne primjecujem da imalo odudara http://img152.imageshack.us/img152/1244/kopijaod17012009210.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/1139/bike2k.jpg sto se tice svjetlosti,ako uzmes novu diamu(u obiu 6km) kad ides 15-ak KM/h svjetlit ce ti kao to s novim baterijama,a ni na brzini od 60km/h nece sigurno crknuti,brze po noci nisam probao;) gdje ti god zapne ti samo reci
 
ne znam nista o tuningu bajsa, ali sto ne bi tunirao auto i bez vozacke ako imas kucu
lagano sredjujes dok ne polozis... onda ga vozas tako bi ja uradio... ako nemas kucu onda ostaje bajs:icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
to sam i ja htjeo,moja stara odrzava auto ovo ono,al opet ja nevolim nekad kako se odnosi premanjemu,ja sam htjeo da kupim inabacim neke felge al neda ona,sad neznam kakav je u tarika slucaj,tako da se ne isplati
 
Član
ev sad ugleda temu,
pročito sam većinu postova,dobar je projekat,vidim svjetlo te nešto zeza tu štopku što imaš na baterije
imam ja taku ubacio sam u nju aku baterije i radile sa jednim punjenjem oko pola godine a
često sam palio svjetlo a i samo se pali kad se koči,prednje svjetlo sam sam morao praviti baterije sam ubacio u governal imam prekidač na ručki kočnice za prednje svjetlo napravio sam da imam dugo i kratko,
u far sam ubacio led diode...
Što se tiče djelova shimano ti je dobar a djelove kad uzmaš gledaj prvo kolko prelaziš jer npr. neko ko manje voza netreba nešto skupo,ko puno voza ili agresivnije trebaće kvalitetnije...
Auto jeste dobro imati ja ga imam al neidem u grad s njim jer nema smisla,potrošnja u gradu je veća,pa onda česte su gužve dok biciklom se mogu provući kroz gužvu, nemoram ko autom stajati svaki 5m radi nekog...
Sretno u radovima,nisam vidio ranije temu ako ti šta treba javi se ;)

EDIT
nereče za dinamu,ja je nikad neću staviti na biciklo niti sam je kad imo,baterije u kombinaciji sa led diodama su zakon;)
šta vi vozite pa idite 60 , 80 ,prema vama bi sporska bicikla išla 150 po ravnom,ove slike što ste stavljali od biciklla super su al nema nijedan prenosa za tolke brzine namjestite sat kako treba iz iskustva govorim ne bavim se ovim od juče ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top