prokleta duga svjetla

prokleta duga svjetla

Član
Ja sam odlucio da ugradim blic od fotoaparata i napred i nazad pa kad se blica da se blica kako treba :D
 
BHT Ovisnik
sad slucaj prije 5 min,idem magistralom i golf 4 ceka me da prođem da se ukljuci,ide iza mene duga raspaljena,ja maglenke-on nista,ja ugasi upalim svijetla-on nista,ja sa 80 usporavam lagano,spustio na 30 na magistrali ,kontam proci ce pa da mu raspalim,kad se lijepo odmaknu i ugasi,nisam ga dalje vidio u retrovizoru:icon_mad:
 
Član
u pravu ste sve je vise ovih "ljepotana" ja imam resenje za ova duga svjetla kad voze iza vas, ja fino punnnnnnnnnnnnn po kočnici i cujes skripu guma i vidis blicanje... kad se dovoljno priblizi da skoro udari ja po gasu, tako sam par puta, pocnu da blicaju a samim tim ugase duga svjetla ;)
a kad neko ide u susret i ne gasi duga raspalim i ja svoja pa ce mu valjda malo zasmetat...
 
Član
Oni led blinkeri su zakon :)
(Osim ako vam slučajno u susret ide policija, onda vam se taj zakon obija o glavu :))
 
Član
Jbg kada ima svakakvi debila tatini sinovi ja slabo kada i koristim duga svjetla a kada mi neko upali kao sto ti rece namjerno a ide mi u susret prvo opomenem blicam ako nista onda opusteno predjem na njegovu traku pa vidjet ce mo tko ce da se makne.

A ako ide iza meen opomenem prvo stopkom onom za maglu ak nista jednostavno odmaknes se od njega jedno 10 m i zakocis naglo i izadjes iz kola i ebes mu od do jedino tako se moze ovih konja kutarisati
 
Član
Znaci nista mi gore nema nego kad papak nece da izgasi duga ili kad mi dodje odozada pa mi upali jos duga i zalijepi se ( ovo smeta i bez dugih ), sreca sad imam xenone pa sam nazalost primoran da se sputam na njihov nivo i da im vracam istom mjerom, drugcije papak ne bi ni razumio poruku.
Neku noc kod Radon Plaze cekam na semaforu da se upali zeleno a lik sa dvicom mi se priblizio na pola metra, ja krenem malo jace prvom i drugom ne bi li se odlijepio od njega ali jbg ima i on gas i ne popusta, usporim na 40, vidim on kuha li kuha, fol me ono drsko naglo zaobidje i ispred mene, e kontam se tu sam te cekao, dignem fino xenone do kraja i onda ja njemu pocnem igrati priljepka, i to do skenderija, tu je skrenuo lijevo a ja produzio pravo :D
 
Član
Melek je napisao(la):
Jbg kada ima svakakvi debila tatini sinovi ja slabo kada i koristim duga svjetla a kada mi neko upali kao sto ti rece namjerno a ide mi u susret prvo opomenem blicam ako nista onda opusteno predjem na njegovu traku pa vidjet ce mo tko ce da se makne.
Potpis na ovo prelazenje u traku to i ja radim ne moze on biti lud kolko ja mogu:lol::lol: fora pali;)
 
Član
da je meni fap 13 sa jedno 10 metara drva da ga vidim sto bi pustio neko duga svijetla ili pravio makazice
 
Početnik
zakljucak ove teme je da svi trebamo kupiti po jedan greder i kad nam fino upale duga laganini i ladno ga zgrnees...ahahahahhah
 
Član
raymo je napisao(la):
Melek je napisao(la):
Jbg kada ima svakakvi debila tatini sinovi ja slabo kada i koristim duga svjetla a kada mi neko upali kao sto ti rece namjerno a ide mi u susret prvo opomenem blicam ako nista onda opusteno predjem na njegovu traku pa vidjet ce mo tko ce da se makne.
Potpis na ovo prelazenje u traku to i ja radim ne moze on biti lud kolko ja mogu:lol::lol: fora pali;)

:lol::lol::lol: sad se i ja sjeti da sam jednom prilikom u njegovu traku presao da ga bolje nanisanim :D
 
Član
Shelby je napisao(la):
hhhh,dobra tema...
jednom sam se vracao iz viteza po noci,jbg,mrkli mrak,cesta prazna,krivudava,ja krehnem duga i raspalim,upratim da neko ide iz suprotnog smijera,ulazi u krivinu,naravno ugasim odmah...ukaza se sleper iz krivine,kad mi je covjek blicn'o,hajd sto me prepao da sam umalo sletio sa ceste,al sto sam nakon toga sigurno minutu vozio na slijepo...
rjesenje za duga,stavi rasvjetu sa kamiona xD :lol:

hahhaa , jbg valjda nisam bio ja :icon_question: , salim se :icon_smile: , a ja volim te sa dugim svjetlima , vjeruj da smetaju i kad kamion vozis ,al imam lijek palim sve i duga i maglenke a jos kad pojacam sa onim reflektorima sa kabine i kad prodjem pored njega vidim stopke na retrovizoru :D
 
Ja riješim ovaj problem tako što jednostavno i ja upalim duga svijetla, a fala Bogu na astri su prilično jaka. Susretao sam dosta mangupa što ne gase duga svijetla, ali nakon što uzvratim iste sekunde ih gase. :icon_biggrin:

A ovaj problem sa dugim svijetlima odzada, ako polako vozim, riješim davanjem žmigavca da me idiot jednostavno prođe.

Ali postoji još jedna stvar koja me posebno iritira, kad mi dolazi auto u susret a radi jedna pozicija i dugo svijetlo koje je podignuto da obasjava nebo... :icon_rolleyes:
 
Član
To je samo pitanje opste kulture.Ja bih takvim cobanima koji nece da ugase duga oduzeo i auto i vozacku pa nek ganjaju konjska kola.
p.s. Maglenke prednje i zadnje koristim iskljucivo u slucaju magle.Samim tim pomazem i sebi a i drugim ucesnicima u saobracaju.
:)
 
Član
slazem se da je ovo sve cesca pojava da negase duga ili ih upale a nisu skroz prosli.
za prvo imam rijesenje, ovo drugo nemam pobjeze mi :)
ja sam to rijesio na drugi nacin stavio xenon i u duga :) pa raspalim vatru kada neko nece da ugasi 4x6000k
a straga ako nece da odlijepi ili ugasi duga upalim samo maglenke i osta corav
mada mi je najgora opcija kada im nisu ustimani farovi to ne kontam. osvijetle sve osim onog sto treba.
 
Član
sto se zivcirate momci,jednostavno upalite i vi duga i idemo dalje za iste pare,nije sve ni bezobrazluk evo npr meni neradi lampica od dugih,ja mislim sta psuju i zmire onda ja skontam ;)
 
Top