PRIJEDLOZI ZA IZMJENU SAOBRACAJNIH PROPISA ??

PRIJEDLOZI ZA IZMJENU SAOBRACAJNIH PROPISA ??

Član
Sta bi vi izmjenili u postojecem zakonu o saobracaju ili eventualno neka dopuna u cilju poboljsanja uslova za voznju, smanjenje saobracajnih nesreca, smanjenje guzvi, smanjenje prekrsaja itd ???

Dajte argumentovane prijedloge a ne ono ja bih povecao ogranicenje na 80km/h
 
Član
pa eto ja bi opravdano povecao ogranicenje.....malo malo pa nekog jedva promasim zguza :icon_biggrin:..ogranicenja ostala ista jos kad su se fice vozale.....zaustavni put se smanjio za 30metara u odnosu na dobos-dobos aute i svasta nesta se poboljsalo...vise se gine,da...ali vise i auta ima...stari kaze samo se ludi nekad mogli sudariti.....pa kako ce kad se malo kad sretnes sa nekim ;)

sad obiljno....
za voznju u alkoholisanom stanju odma vozacku makazama rezati i zabrana na godinu dana.....kazna....5xlicnih dohodaka,a ako nema primanja onda 5 minimalaca....pa se ti godinu dana misli oces li voziti kad dobijes vozacku.

velike kazne bi lupao za lose gume kao sto bi i uveo koliko star dot gume moze biti

smatram da je veliki broj udesa prouzrokovan alkoholom i kad su u pitanu prelazna godisnja doba,losim ili neadekvatnim gumama.....
evo gledam ''neke nove klince'' voze jos uvjek na alu felgama.spustena auta.guma stara,poderana.....majko moja mila....uzas....
 

IGY

Član
Vezano za guzve slabo se sta moze izmjeniti osim izgradnje novih saobracajnica... dodatnih traka itd
I da ne bi povecao ogranicenje na 80, ali bi vradio glavnu ulicu kroz grad da bude 60, jer bas juce sam s kraja na kraj grada isao u 3 popodne, i guzve se stvore pretezno kod semafora gdje su kamere, nakon toga semafor ili dva vec se malo ocisti, prodise, pa opet recimo kod televizije kolaps, i onda nakon toga malo prodise
vise ima stete nego koristi od kamera :)
 
Član
smaramo se džaba kucanjem i raspravama,,, kad prvo nemamo PRAVIH policajaca ,,,***** ja njega ako ce on zaustavit covjeka u polu mrtvom stanju od alkohola i uzet od njega 20-30-50 KM i pustit ga da vozi kao da nije popio kapi alkohola :icon_mad:
 
Član
Def mi se svidja ovo o DOTu guma, bitno je da imas sare 3-4 mm, a to sto vozis na kamenicama kojima je odavno istekao rok trajanja nije bitno uopste...

Dzeni, dobar ti je primjer, al' hajde malo uoblici taj svoj post, da pocnu diskusije na ovom forumu da lice na nesto i gramaticki, a ne samo da se nabacuju rijeci bezveze ;)
 
Član
Ja bi prvo postavio po jednog policajca na svakom semaforu i nek raju kaznjava za pojas.. pa kad vas u jednom danu opale po usima 3,4 puta po 40 markica pitacu vas hocemo li se vezat drugi put.. a pojas mnogo znaci
Takodje treba i ove tehnicke preglede "stegnuti", koliko se samo tehnicki neispravni vozila voza po gradu, divlja i td..
 
Ma zakon i nije toliko los, jedini problem je sto nije ravnopravan, znaci treba da se sprovodi za sve ljude isto, bez iznimke! Ima tu nekih gluposti i glupih zakona, kao npr onaj sto je bio do 23 casa za mladje, dozvoli svima nek voze, ali nek pojacaju kontrole, i udri kazne, pa ko voli nek izvoli! I jos jedna stvar kad vec naplacuju kazne, sto bar te pare ne iskoriste da srede puteve, na pojedinim relacijama je asfalt ko stara pokrpana kosulja, ima 16 vrsta asfalta! Nema smisla!
 
Član
pa triza nemam ga sta uobličavat,,,sve napisao jasno kao dan...... ja se veceras mogu nalit k'o stoka i bez imalo straha cu sjest za volan,i kad me zaustavi policajac opet se necu nicega bojat jer znam da ce me pustit cim mu pokazem 20-30 KM i nastavit cu vozit sa velikom mogucnosti da ugrozim nekog drugog u saobracaju :icon_confused:..... alkohol sam uzeo samo za primjer,,,ovako isto ce bit i sa lošim gumama itd itd ... znači najveći problem kod nase vlasti jest MITO

p.s. ne pijem samo sam navodio primjer kako se to inače desava ;)
 
Član
slazem se sa Mrvom za pojas.....
licno se vezem u svakoj situaciji,vis mi je postalo mehanicki pa se zna desiti da se svezem na selu kad preparkiravam auto....ali nije mi to bed....
 
Član
Da se mene pita(al nepita), I. Zabrano bih kontrolu vozila bez razloga, ako vozim po propisima neometam druge učesnike u saobracaju poštujem znakove...., a kao što je neko napisao mi poprilično imam dobre zakonske odredbe u saobracaju, samo što se te odredbe neispunjavaju izvršne vlasni (policija...) i malo bi poboljšao da se ubrza promet vozila i skinu *ebene znakove 40 km/h :D
 
Član
24ventila je napisao(la):
Da se mene pita(al nepita), I. Zabrano bih kontrolu vozila bez razloga, ako vozim po propisima neometam druge učesnike u saobracaju poštujem znakove...., a kao što je neko napisao mi poprilično imam dobre zakonske odredbe u saobracaju, samo što se te odredbe neispunjavaju izvršne vlasni (policija...) i malo bi poboljšao da se ubrza promet vozila i skinu *ebene znakove 40 km/h :D

Nije nikad kontrola bez razloga..uredu ti sve porposno vozi...al zaustavi te iz tog razloga davidi jel sve uredu sa vozackom i saobracajnom
 
Član
prvi najveci problem na nasim cestama su tehnicki neispravna auta, bez ikakve svjetlosne signalizacije... zvuk skripanja kocnica iza sebe, i pogled makine u retrovizor neprocjenjiv..
 

MTR

Član
Ne znam za zakon , ali u principu sve ceste u BiH su projektovane 60'-ih godina za brzine kojima danas bicikla idu , Nijemci i Austrijanci su to rijesili kako treba , gdje je god neko malo opasnije krizanje - nema ga , vec su ljudi postavili kruzne tokove i tu nema zapinjanja .
Problem je sto se broj vozila u odnosu na vrijeme projektovanja i danas povecao za 100000 % , tada se cesta radila da moze proc koji pezejac , fico , vojni kamion i most da moze izdrzat prelaz kolone T-55-ca .
Ovi nasi sporo funkcionisu , ceste nam tonu od silnih kamiona , za gradove da ne govorim , najmrze mi je ako se potrefim u SA oko 3 sata pa do 5 , ludilo .
Prvo , kao sto je vec neko rekao , da se uvede malo vise kontrole od strane policije , al ne da peglaju narod za rez.sijalice a ti imas fabricki xenon , nego za samu vozacku kulturu .
Alkohol totalno sankcionisat , nista 0,3 , 0,5 cim mu das toliko odma se ide na 1,5 jer ce sve "dajdja" sredit , nema alkohola i tacka.
NAJBITNIJE : stavit zabranu kretanja na svim putevima za vozila iznad 7,5 T u periodu od 07-17 h , jer svu ovu frku prave kamioni , vozi brate navece i ne peglaj ga 40 na sat , i usput im uves kontrolu osiguranja tereta , svako malo daska na putu , element , cigla .....
Eto :)
 
Prvo treba uvesti dobre kazne za sve pjesake,koji prelaze na semaforu dok je crveno,,,koji prelaze ulicu gdje nije oznaceno...jer jednim dijelo i oni ometaju saobracaj i vise nego vozila,,u poksaju da izbjegnes pjesaka moras udarit drugo auto,,il svoje ostetiti o ivicnjak i slicne situacije...zbog "divljaci" koja ne gleda kud hoda...a kad ga udaris opet si ti kriv, kako god da bilo i koliko god dokaza imo da nisi uvijek si kriv ;)
 
Top