PRIJEDLOZI ZA IZMJENU SAOBRACAJNIH PROPISA ??

PRIJEDLOZI ZA IZMJENU SAOBRACAJNIH PROPISA ??

Član
kako ces utvrditi jel neko zreo da skine p :icon_question: da se ide psihijatru ili sta vec :D mada 90% ovih sto trebaju nosit p, niko ne istavlja, ili se stavi pa se ide "divljat", ja znam dvije osobe koje p stavljaju jer se osjecaju "nesigurno" dok voze....
onda ogranicit snagu auta za mlade vozace... sta ako se u porodici ima samo jedno auto, a najvise je takvih... mada tu je i glupost, trebat onda tu uvest stavku i za kilazu auta, pored snage... nije isto neka "limuzina" sa dvije tone te 100 i kusus ks, te nesto od ni tone sa isto konja...

a za puteve.... pa svako pri registraciji plati 100km za ove "ne" puteve, plus od cestarine, plus razne donacije, itd... 60za kanton i 40km za federaciju, tako nest... pa koje su tu samo pare, mogli su oni napravit autoput i uzduz i poprijeko drzave....
 
Član
Limpi je napisao(la):
zabranit/uvest kazne kamionima koji voze pretrpani, natovari pjeska ili drugog hamelja iznad "ograde", naravno ne pokrije nicim, izadje na autoput i hajd se vozi iza njega....

isti kamioni, zabranit im barem vikendom, preko dana, kako bi se smanjile kolone iza istih...

sto se tice kazni, samo po djepu lupat, pogotovo za alkohol... naravno tu je problem mita, jer vecina ce "cvaju" i vozi, ili eventualno pandzuka za preticanje kolone po punoj, to je i normalno kod nas da se tako rjesava...

ukinut gluposti tipa upaljenih svjetla, kog ce mi u gradu u sred bijela dana.... mada opet, na magistralnim putevima, ovakvi kakvi jesu, ostavit ih obaveznim, jer ipak se auto brze/lakse uoci... tu uvest dopune za daylight i sl..

kaznjavat one "bicikliste" sto se voze na m-17, stalno se neki idol vozi, pa de idi okolnim a ne ugrozavat i sebe i druge...

"normalizirat" tehnicke stanice, da se ne prolazi svakako...

za ovo prvo, vec je na snazi zakon, ko vozi rastresite materijale, obavezan je ceradom pokriti teret. kazna za one bez cerade je 500 KM.. i to je ok stvar...

a za ovo drugo... jbg ne mozes nekom hljeb iz usta uzimati... i kamioni voze po ogranicenju... samo sto je to za auta sporo...

A sto se teme tice, zabranio bi policiji da zaustavlja vozila bez razloga...
 
Član
Da uvedu zakon kao u svici , da zavisno od plate svaki prekrsaj 10%, a ne neki guzonja dode i evo 40 km kao marku
 
Član
imamo mi zakone ali...
sa dva entitetska mupa i 1598796 zupanijskih ili ti ga kantonalnih moRemo ga samo dziglo loma Dane provodim za volanom Nisu isti arsini za sve ucesnike u saobracaju Treba vratiti miliciju :cool:
 
zendom- kako bi to ti utvrdio to nosenje P oznake, to je regulisano dvije godine
i to postujem, ipak ima nekog smisla iako to niko ne voli nositi, sve preko je besmisleno.
mene licno najvise nervira tehnicka neispravnost vozila, svakom 10 il ne radi far, zmigavac, pozicija, kocnica,
a o onim ozbiljnijim kvarovima da ne pricam, znaci to bi policija po zaustavljanju takvog vozila trebala bez razmisljanja slati na vandredni tehn.pregled, imijenio bi oduzimanje vozacke zbog voznje u alkohol.stanju da umjesto oduzimanja od 1-4 mjeseca
da se promjeni na 4 do 6 mjeseci, onda bi se svak zamislio hoce li ponovo piti i voziti
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
zendom- kako bi to ti utvrdio to nosenje P oznake, to je regulisano dvije godine
i to postujem, ipak ima nekog smisla iako to niko ne voli nositi, sve preko je besmisleno.
mene licno najvise nervira tehnicka neispravnost vozila, svakom 10 il ne radi far, zmigavac, pozicija, kocnica,
a o onim ozbiljnijim kvarovima da ne pricam, znaci to bi policija po zaustavljanju takvog vozila trebala bez razmisljanja slati na vandredni tehn.pregled, imijenio bi oduzimanje vozacke zbog voznje u alkohol.stanju da umjesto oduzimanja od 1-4 mjeseca
da se promjeni na 4 do 6 mjeseci, onda bi se svak zamislio hoce li ponovo piti i voziti

DA policija pise kazne za neispravna svijetla hehehe samo zavisi u koga su ne ispravna svjetla :D isto tako ko ce njima pisati kaznu??? Haman svaki dan naletim na policijsko auto kome ne radi ili pozicija nazad ili stop svijetlo ili prednje kratko svijetlo ili osvjetljenje table... Cak sam jednom naletio navece da im nazad nista nije radilo :lol: i naravno nikom nista... Ma malo pratite pa cete vidjeti da oni prave puuuuuno vise prekrsaja od nas (a kao trbali bi se mi na njih ugledati), samo njih ne moze niko kontrolisati niti im pistati kazne :) Preticanja na punoj, voznja debelo preko ogranicenja bez rotacije, pojas, dnevna svijetla nisu upaljena, skretanje u ulicu u kojoj je zabranjeno skretanje, zaustavljanja u ulicama u kojima je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje, itd.... to je ono sto ja vidim cesto... Ali sta ces zakon je zakon :)
 
Član
ovako, iznenađen sam... mišljenja sam da nam je zakon svakako pretrpan vi još navodite nove, ili povećanje istih kaznih sadašnji, a onda pričate kako je teško zivjeti i kako se nema para, a svi bi ste voljeli plaćati veće kazne ?!

kao prvo, najviše bih volio da policija hoda pješke po gradu od kafana do hotela i trgovina da to sve fino obilazi i da skoro uvijek kad šetaš možeš naići na policajca (automatski manja vjerovatnoća krađe automobila), drugo da sakncionišu narkomane u gradu kao i one koje se tako ponašaju, treće policiji treba uvesti nekakav normalan način razmišljanja i vaganja greške, (npr mog šofera kamiona zautavljaju i ne radi mu na osvjetljenju za tablicu 1 sijalica druga je ispravna i vozacu ide 50km kazne a preduzeću 400KM, dajte ba ljudi skontajte se kolikih je 450KM kazne danas, za jednu jebenu sijalicu ?) ovim hoću reć da nemoraju biti tu da samo lovu uzimaju, nego da ljude upozoravaju i kulturno savjetuju.

treće ne sviđa mi se što 98% naših policajca osjeća duznost kontrolisanja brzine i alkohola, zašto ? to su stvari gdje svi griješimo kad kad, i uvijek se moze nešto naplatiti, gdje je policija kad ti nešto nestane, kad te netko napadne, kad ti neko nešto polupa otudji ili bilo kakav nacin napravi štetu, ne njih tada nema, zašto idu momci za suhom lovom, jebeš kriminalce nek obijaju pljačkaju i nek se drogiraju mi ćemo pisati kazne za 10km/h preko ograničenja ili za ne vezanje i sl. i boli nas ona stvar što se dešava svašta nešto naša je duznost da jebemo početnike za slovo P što ga ne nose...

da se smanji broj nesreća, najefikasniji način će biti popravljanje infrastrukture, znači ceste znakovi, osvjetljenje i sl.
 
Član
Ajde jedno malo OFF pitanje ali bitno:

Kako ovaj threed moze da utice na stvarne izmjene u zakonu ?

Ili ako ne moze u cemu je onda poenta nasih predloga ?

A moj predlog bi bio, dozvola uvoza svih automobila koji su tehnicki ispravni a pri tom da tu tehnicku ispravnost moramo potvrditi pri samom uvozu u nekom ovlastenom i dobro opremljenom tehnicom pregledu koji bi trebalo da ispita sve, a ne samo kocionu silu i gasove. Pod sve podrazumijevam tip pregleda kao kad kupujete auto pa povedete majstora da vam da savjet, znaci sve sve sve.

I cak da drzava podstakne to i uvede olaksice na takva kao i na nova auta.

Obrazlozenje je nezvanican podatak da nam je prosjek vozila na ulicama 23 godine.

A inace zabrana uvoza sluzi za zastitu domacih proizvoda, kojih mi nemamo ili bar nemamo nista konkretno :D

I evo jos, ne znam zasto je ukinuto, ali zuta fluoroscentna linija sa desne strane puta je po meni jako korisna stvar, cak sad imju i boje koje same svijetle 12 godina bez da ikad moraju biti izlozene svjetlosti, pa recimo takva linija po noci ili po uslovima smanjene vidljivosti bi jako dobro dosla.

I jos jedan predlog malo siri i generalizovan ali ipak predlog, da se uvede obrazovanje i ljudi i policajaca o ponasanju u saobracaju. Ljudima odnosno djeci to treba malo ranije u skoli. A policajcima trebaju nekakvi seminari da im se objasni da njihov primarni cilj nije otimanje novcanica, nego obrazovanje ljudi, pomaganje ljudima u cilju smanjenja nesreca.
Kazne ne treba uopstte da su novcane, svakom vozacu je najdraza vozacka dozvola, pa mislim da bi efikasnije bilo da se vozacka za manje prekrsaje oduzima na krace vrijeme nego da se naplati 30 ili 50 KM. Umjesto naplate te male kazne treba oduzeti vozacku na 7, 15. 30 .... dana. Ali ne oduzeti i reci dodji da se dogovorimo ili eto ti papir pa ti vozi dalje. Nego ga otpratiti kuci ili pozvati nekog da vozi a vozac koji je napravio prekrsaj od tog trenutka ostaje bez dozvole.

Sta me sprecava ako brzo vozim pa platim kaznu da opet brzo vozim. Das cenera i vozi dalje ????
 
Član
Nem od ovog niceg nista, ovo je samo mastanje zakona, a zakon je takakv takav je i policija je takva kakva je, a za drzavu da ne govorim :icon_twisted: :cool:
 
Član
najači absurd, zaustavi frenda pjanog i on puhao, i napuše momak fino, i oduzmu mu vozačku i onda mu kažu vozi kući...hehehe zar nije ludnica, pustiše ga opet pjanog da vozi, jer su ga zaustavili u susjednom gradu :D
 
Top