PRIJEDLOZI ZA IZMJENU SAOBRACAJNIH PROPISA ??

PRIJEDLOZI ZA IZMJENU SAOBRACAJNIH PROPISA ??

Član
...pored kontrola za vozace treba pocet masno kaznjavat i pjesake. Licno sam dolazio u situaciju a vjerujem da ste i vi da imate pjesaka na sred puta od semafora do semafora i kad dodje do udara "vozac kriv" treba i po tom pitanju uradit nesto
 
Član
da napisem ponovo da treba pjesake kaznajvati jer iskacu na svakom cosku na cestu.. kocimo na zeleno svijetlo jer prelijecu preko ceste.. treba uvesti vise kontrola i da treba vise kazni za kamiondzije i prevoznike kojima pola tereta zavrsava na cestama????? ...
bas mi je jucer kamencic ostetio sofersajbu na audiju... naravno, rijesio sam to sa vozacem, ali bolje sprijeciti nego lijeciti... ;)

eto, jesi sad sretan.. mislio sam da je bolje potpisati nego ponavljati jedno te isto..al vidim da si od jutros se nesto nalozio i izivljavas se po forumu....ohladi malo ;)
 
upravu su ovi sto kazu za ceste nase. ne moze se kuca naopako praviti, uvijek bilo tako. dzaba svi zakoni, sva pravila kad su nasi putevi ti koji su glavni krivci za saobracajne nesrece. svaki izvjestaj "uzrok je neprilagodjena voznja uslovima na putu", pa majku mu, dajte vise popravite te "uslove na putu". svaki magistralni put ima milion ilegalnih prikljucaka, kuce se grade uz samu cestu, trotoara za pjesake vecinom nema, svaka mala kisha znaci rijeke i jezera po putevima i sl.
a sto se tice zakona, gluposti tipa upaljena svjetla preko dana, slovo P, treba ukinuti. sluze samo za prikupljanje para kaznjavanjem, a ni na koji nacin ne pomazu sigurnosti.
isto tako i ova ogranicenja treba povecati, svi nastoje da povecaju brzinu protoka saobracaja, samo kod nas se smanjuju ogranicenja.
 
Član
Rijesiti nesto na osnov SRB zakona sto su uveli pojam agresivne voznje, da se sankcionisu oni koji bacaju "cvil" i divljaju po gradu, naci nacin rjesavanja problema prevoznika (sto je i MTR spominjao) to su po meni nekako jedine stvari koje bi se poprilicno "lagano" mogle rijesiti!
 
Član
Prvo malo više kontolisati rad policije jer će kao prvo pustiti mrtvog pijanog čovjeka za 20km, sledeće edukovati malo tu policiju da može napisati kaznu i za nešto sem prekoračenja brzine, alkohola i prolaska kroz crveno...Mito i tako nije moralno uzimati, a pogotovo ako imaš platu 1000 i +km a ostatka ljudi u državi 90% manje...nemože se raći male plate pa uzimju mito nego prokletstvo!!! Malo pooštriti kontrolu ispravnosti vozila, kavliteta guma i sl. Povećati kazne ali to i nije nužno dobro dok policija ne radi svoj posao kako treba napakuje ti kaznu za čas posla iz ničega...Malo obratiti pažnju na kvalitet izrade puteva nigjde na svijetu nisam vidio da na novom afaltu u roku pola godine budu kolotrazi dubine pola metra...krade se puno na kvaliteti asfalta da bi se ponovo pare uzimale za renoviranje...ima toga još dosta ali mi trenutno ne pada na pamet...
 
Ne znam sta spominjete "povecanje saobracajnih kontrola"... Puno nas je ovdje o Evropi lutalo, ja sam prosao kroz dosta Zemalja EU, u tih vise hiljada kilometara, mogu ti nabrojat na prste ruku koliko sam policajaca vidio, vidis po kojeg kraj puta hoda, a ljudi imaju saobracajnu kulturu, rijetko ko divlja, sve normala, naidje po koja budala, al' to je rijetkost, a ljudi nemaju saobracajce na svakom koraku k'o u nas.. Primjer, gdje god krenes policija ima, malo, malo patrola, a opet "mi" vozimo k'o budale, divlja se, pije se, drogira se itd.. Znaci ocigledno da mi kao narod smo takvi zaguljeni, da nama svakih 5 metara patrola ne bi mogla dovesti u red, uvijek ce biti neko ko ce prkositi... No to je ta ravnopravnost sto nas muci, i iskreno to se nikad u nas nece promijeniti, tako da bilo kakve izmjene u saobracaju tesko da donesu sta dobro.... Eto povecali su i kazne, i sta smo dobili, jos vise udesa i pravljenja prekrsaja.... Da nam naprave puteve i povecaju ogranicenja, jos bi vise ginuli, sve dok bude "vidi kako onaj moze divljat, policija mu ne smije nista, sad cu i ja sa svojom kalajom starom 20 godina divljati, pa cu se raspravljati sa policijom kako njega pustaju, a meni hoce kaznu pisat", nikad mi necemo ici na bolje!

-Suki- je napisao(la):
legalizovati ''U turn'' i ''krofnice''.....mnogo manje bi bilo guzve... :D

Hebo to, bolje prostituciju legalizovat, da razradim biznis odmah haha
 
Član
zabranit/uvest kazne kamionima koji voze pretrpani, natovari pjeska ili drugog hamelja iznad "ograde", naravno ne pokrije nicim, izadje na autoput i hajd se vozi iza njega....

isti kamioni, zabranit im barem vikendom, preko dana, kako bi se smanjile kolone iza istih...

sto se tice kazni, samo po djepu lupat, pogotovo za alkohol... naravno tu je problem mita, jer vecina ce "cvaju" i vozi, ili eventualno pandzuka za preticanje kolone po punoj, to je i normalno kod nas da se tako rjesava...

ukinut gluposti tipa upaljenih svjetla, kog ce mi u gradu u sred bijela dana.... mada opet, na magistralnim putevima, ovakvi kakvi jesu, ostavit ih obaveznim, jer ipak se auto brze/lakse uoci... tu uvest dopune za daylight i sl..

kaznjavat one "bicikliste" sto se voze na m-17, stalno se neki idol vozi, pa de idi okolnim a ne ugrozavat i sebe i druge...

"normalizirat" tehnicke stanice, da se ne prolazi svakako...
 
Član
Jeste oni imaju kulturu i kamere na svakom koraku šta će im neki polupismeni žbir koji će uzimati mito... a to je kod njih i zakonom kažnjivo...trebalo bi provjeriti koliko je u zadnjih 5 god. kod nas policajaca prijavilo pokušaj podmićivanja...a svi znamo da svakodnevno se to dešava...drugo kod njih možeš prijaviti ako vidiš nečiji saobraćajni prekršaj i vjeruj ti se ne svima ali zna se šta se msatra osobama od povjerenja a kod nas kad bi to uradio policija bi te samo čudno pogledala...kod njih su kazne astronomske i ako nećeš godinu ili dvije da odrađuješ samo za kazne poštovaćeš pravila i zakone!!!
 
Član
Hmmm. sta bi se trebalo promijenuti??? Drzava citava, to je moje misljenje :) jer u zakonu ima da se kaznjavaju pjesaci, a niko ih ne kaznjava i po gradu su oni po meni najveci problem jer prvo ne gledaju ni lijevo, ni desno kad prelaze cestu. Onda ne gledaju jel crveno na semaforu i isto tako hodaju po cesti, pored trotuara koji je napravljen za pjesake, primjer je da idu troica i od toga su dvojica na trotuaru, a treci je na cesti i hoda po cesti da bi bio u liniji sa ovom dvojicom... to me veoma nervira...da ne pisem dalje jer bi mogao navoditi xxxx primjera, ne samo pjesaka nego i guzonja koji voze i njihovih sincica i kcerkica kako se ponasaju u saobracaju, a policajac od njih samo okrene glavu na drugu stranu...
Eh da ne zaboravim dodati sto se tice visine kazne koje se naprave, ja nebi stavljao npr. ta kazna toliko ili toliko nego bi stavio u zakonu da ide na postotak plate,svaka kazna ima odredjeni postotak plate pa kolika ti je plata tolike ce ti biti i kazne. DA ne deru ove ljude sto imaju platu 300 km i on mu naplati kazu 200 km, pa bolje uzmi strik i objesi ga, dok je to guzonji nista, cak baci 20 na kafu jer su tako malu kaznu napisali... Npr. ako predjes 30+ preko ogranicenja da ide 20-25% od plate, pa da vidim kako ce prelaziti ogranicenja oni koji imaju plate po 4-5000 km... Onda ce biti nemoj ciko molim te...
 
Član
treba kaznjavat sve redom i one sto im se stane na pjesackom pa onda on stane i ko tebe pusta... alo ba stao sam ti, aj prelazi :D :D
 
Član
Ja bi prvo uveo neki vid inspekcije ili kontrolu za policajce pa bi onda dva puta razmislio hoce li uzet 20 KM kad mu nudis. Ogranicio bi snagu vozila za pocetnike i uveo bi probno vrijeme istim u trajanju od 2 godine gdje bi za svaki prekrsaj a pogotovo za brzu voznju morali ponavljat teoretski ispit i uradit par sati voznje u Autoskoli.


Zabranio bi Tamicima da idu preko karaule iz Tuzle za Sarajevo :lol::lol::lol:
 
1. Tehnicki pregled - 94% automobila u BiH je tehnicki neispravno ili neregularno. Svako odstupanje od fabrickih propisa naknadno atestovati, tipa dozvoliti folije, dati atest i kontrolu recimo svaka 2 mjeseca, ako zadovolji propise idi dalje, ako ne nema rege, felge kad zamjenis isto, bilo kakva izmjena atest,,,,

2. Strozije kazne i sankcionisanje policije, nema mita i ostalih stvari, da se ne pominje koliko je tako policajaca uz uzeti mito pustilo lika mortus pjana koji je 30min poslije nekome oduzeo zivot,,,,

3. Svu kintu od kazni ulagati u izgradnju puteva, svaka opstina koliko mjesecno uzme sve uloziti u puteve, zakonom regulisati

4. Povecati period za nosenje onog P sve dok se ne ustanovi da je licnost sazrela dovoljno da je u stanju skinuti to slovo, jer danas je 98% onih sto divljaju po cesti onih koji jos uvjek nosaju P

5. Izgradnja kakve lokalne piste u svakom vecem gradu, ko je voljan divljati i ginuti, mars na pistu i udri, ne ubijaj nevin narod po cesti


6.
.
.
.
.
XXX. Ima toga na izvoz, ali kome sve to pisati, jednostavno to kod nas nije moguce, takav nam je mentalitet naroda,,,,,,
 
Top