povlastica ?

povlastica ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
interesuje me ko sve ima povlasticu na uvoz auta ... tj. ko je sve oslobodjen carine i poreza ?
 
Član
RVI (neznam koji procenat) i ovi ' civilni ' invalidi sa minimalno 80% invaliditeta donjih ekstremiteta.
mislim da i slijepa lica imaju tu povlasticu, ali za to ti nemogu garantovati.
inace, procjena invaliditeta za ovu namjenu se vrsi u onoj zgradi iza Sarajke, tj. BBI centra, ako si iz Sarajeva.
eto, nadam se da sam bio od pomoci:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
moj stari ima povlasticu jer je ratni invalid,prosle godine je dobio,posto nismo bili u mogucnosti kupiti auto prodali smo povlasticu i neznam jel za 3 ili 5 godina se opet dobiva i pore i carina iznose 1%
 
CoL3-99 je napisao(la):
moj stari ima povlasticu jer je ratni invalid,prosle godine je dobio,posto nismo bili u mogucnosti kupiti auto prodali smo povlasticu i neznam jel za 3 ili 5 godina se opet dobiva i pore i carina iznose 1%

ma placa se vrlo malo , za 3 god mozes na sebe auto prevest a za 5 mozes opet dobit povlasticu ..
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
moj stari ima povlasticu jer je ratni invalid,prosle godine je dobio,posto nismo bili u mogucnosti kupiti auto prodali smo povlasticu i neznam jel za 3 ili 5 godina se opet dobiva i pore i carina iznose 1%

Moze li se znati za koliko je prodao povlasticu?
Ja bih da kupim od nekog povlasticu, pa da vidim kako se cijene krecu..
Hvala
 
BHT Ovisnik
povlastice su u nas trenutno oko 700km,bas mi prvi susjed jucer izvadio i ova kuma kupila od njega isto za 700km,auto ce je sad izaci 14000km dok je trebalo oko 17000;) moze se nac povlastica u nas:icon_smile:
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ukinute su carine vima

Još ne, priča se o tome...

ErRoR: odnosilo se na bilo koga... ja uzeo od tetke sebi, kupio bio auto u Minhenu... niej valjalo... tražili tamo drugo... i ovo mi izleti u BiH i kupim, ostane mi tako povlastica... hehe
 
Član
Ma auto koje kupis je odma na vlasniku samo sto ti u saobracajnoj pise:zabrnjeno davanje posudjivanje,davanje u zajam u racun,davanje na koriscenje bilo koim drugim osaobama,itd,itd to znaci da kad uvezes rakvo auto moze ga voziti samo onaj cije ime je u saobracajnoj u roku od tri godine....e nakon tri godine mozes rraditi sa njim sta hoces,mos ga prodati mos ga dati...a u ovom roku od tri godine nemozes prodati auto...pa makar ti za glave trebalo.E nakon 5 godina dobijas ponovo pravo na povlasticu i mozes opet uvesti auto....;)
Pa mora i drzava nekako da se zastiti:D:D

nadam se da sam pojasnio kolko tolko;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top